piquillio piquillio komentáře u knih

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Mírně neviděný titul, který ovšem v mnohém předčí propagované dívky z různých dopravních prostředků (vlaků a trajektů), je v něm víc vody než v Do vody, je tam několik zmizelých a mrazivý je rovněž. Ostatně je tam přece námraza. :) Reklama někdy vyzdvihne šunt a zakryje tak vydařenější kousek. Neváhejte, čtěte.

28.08.2017 5 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Konečně kniha bez utrápených "hrdinů". Všední život v nejlepším slova smyslu. Velmi pobavilo. A ano, s tímto mužem bych se kamarádil.

27.08.2017 5 z 5

Anna a Vlaštovčí muž Anna a Vlaštovčí muž Gavriel Savit

Veskrze poetická útlá knížka s hezkým výtvarným doprovodem. Nejsem si jist, zda ji ocení mladé publikum, kterému je doporučována. S ohledem na množství poetiky ji spíš vidím pro zasněné dospělé (a věčné děti), jako jsem ostatně já sám.

26.08.2017 5 z 5

Fiorella a Bratrstvo křišťálu Fiorella a Bratrstvo křišťálu Vlastimil Vondruška

Klasický Vondruška. O nic víc dětský než série s Oldřichem z Chlumu. Mrtví jsou zde, přítomna je i lehká erotika, tedy nebýt věku hlavních aktérů, lze snadno přiřadit k dalším jeho historickým detektivkám. Příjemná a hezky vybavená kniha v péči nakladatelství Albatros. O to více zamrzí třetí a čtvrtý díl z produkce autorova domovského nakladatelství. Nehezké obálky, nesympatické ilustrace. Škoda.

21.08.2017 4 z 5

Vzpoura goliardů Vzpoura goliardů Vlastimil Vondruška

Co naplat, kniha se opět čte velmi dobře. Ale pořád si kladu otázku, jestli už tyhle poslední nepíše paní Alena. Oldřich z Chlumu už je trochu sériová výroba. Nicméně řemeslo je zvládnuté skvěle. Kdekterý hit posledních dní může závidět formu.

10.08.2017 4 z 5

Zloděj duší Zloděj duší Christian Jacq

Již opravdu natahované nic, co si snad ani nezaslouží čekání na další díl. Škoda.

06.08.2017 2 z 5

Prokletý hrob Prokletý hrob Christian Jacq

Sympatické postavy, nečekaná porce mystiky, ale opravdu zvláštní styl vyprávění.

31.07.2017 3 z 5

Nalehko Nalehko Clara Bensen

Kniha láká na příběh o lásce, obálka je rovněž trochu zavádějící a výsledek byl pro mne příjemným překvapením. Ani ne tak o zábavě, ani ne tak o všeobecné představě lásky, spíš o nás osobně, o cestě k sobě. Milé a hlubší, než nejeden čtenář u nás očekává. Kniha by asi byla vybavena lépe, kdyby ji vydalo jiné nakladatelství, nebo v jiné formě. Lze snadno pochopit rozčarování určitého čtenářstva, které dostalo něco jiného, než co očekávalo. Ale třeba dostalo o mnoho víc. Snad se tedy za to nebudou zlobit a budou rádi.

28.07.2017 5 z 5

Podzimní republika Podzimní republika Brian McClellan

Dočteno a některé postavy mi budou velmi chybět. Čímž pádem není třeba více rozepisovat. Protože když se tohle stane, pak jde o skvělé čtení. Doporučuji všem, kdo chtějí přečíst něco originálnější z ranku fantasy literatury.

27.07.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Prostý průměr. Zápletka celkem dobrá, postavy vlastně hrozné - ani jednoho z nich bych nemohl mít za přítele - a jazyková hodnota nulová. Což ovšem je už dnes klasický jev. Z literatury se stala novinařina.

16.07.2017 2 z 5

Sluhové zla Sluhové zla Åsa Larsson

Nechci nic vyzrazovat, ale scéna s autem v lese byla skvěle napsána. Skutečně procítěné napětí. Další příjemný díl této pozoruhodně nedětské řady.

16.07.2017 5 z 5

Dívka ze záhrobí Dívka ze záhrobí Åsa Larsson

Jeden příběh pokračuje a je krásně temný. Jako dítě bych nespal.

09.07.2017

Děvče na ocet Děvče na ocet Anne Tyler

Milé, ale slabé. Např autorčina Špulka byla lepší.

02.07.2017 3 z 5

Sbor chilburských dam Sbor chilburských dam Jennifer Ryan

Delikátní román, který se mi nechtělo dočíst. Některé z postav mi budou chybět.

30.06.2017 5 z 5

Nedostižný komorník Nedostižný komorník Pelham Grenville Wodehouse

Slabší Wodehouse, ale stejně pořád tak milý.

24.06.2017 3 z 5

Láska v Římě Láska v Římě Mark Lamprell

Místy zbytečně vulgární. Mohlo to být příjemné čtivo s trochou poučení.

05.04.2017 2 z 5

Ostrov strachu Ostrov strachu Robert Lawrence Stine

Návrat staré lásky. Ovšem velmi zrezivělé.

16.02.2017 2 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Triviální zápletka pro triviální postavy. Očekávání jsem mel velké, ale ve výsledku je menší než pocit nulové chuti z tohoto kousku.

23.01.2017 2 z 5

Čtenářský klub Jane Austenové Čtenářský klub Jane Austenové Karen Joy Fowler

Příjemné čtení o čtení, vyprávění o životech fiktivních postav, které si vyprávějí fiktivní postavy. Příjemná rámcová novela.
Dostal jsem co jsem nečekal, ale možná to bylo o to lepší.

21.01.2017 4 z 5