Prokletý hrob

Láska, falešná zdání a boj se zločinem: první díl dobrodružství ve starověkém Egyptě. Slavný Christian Jacq – egyptolog, který proslul svými romány o starém Egyptě – uvádí jako nového hrdinu učeného prince Setnu, mladšího syna Ramesse II. V době faraonova vítězství v Núbii zmizel vzácný poklad: zapečetěná Usirova nádoba, která obsahuje tajemství života a smrti. Setna znalý kouzel hodlá překazit plány tomu, kdo nádobu odcizil. Seznámí se s nádhernou dívkou Sechet a vášnivě se do sebe zamilují. Společně budou muset vyřešit podivná tajemství a odhalit spiknutí. Dokáže jejich láska překonat všechna protivenství?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295420/proklety-hrob-Uk5-295420.jpg 3.538

Setnovo pátrání 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

La tomba maledetta, 2014

Kniha Prokletý hrob

hellena1523

Ke knize jsme se dostali se čtenářským klubem, jinak bych po ni asi nesáhla. Neurazí, nenadchne. Další díly určitě číst nehodlám.

evickakyticka
14.06.2019

Docela jsem se těšila na příběh ze starého Egypta a nejsem ani zklamaná, ani nijak zvlášť spokojená. Nemůžu říct, že by byla kniha špatná, ale chyběla tomu jiskra... Možná je to tím, že nebyla dlouhá a chyběly podrobnosti. Dala by se zařadit do kolonky "odpočinkové čtení". Další díl už ale asi nebudu číst...

sgjoli
17.11.2018

Autora jsem si oblíbila již při čtení jeho knihy „Nefertiti: Sluneční stín“, takže jsem se těšila i na jeho novou sérii Setnovo pátrání. A vůbec mne to nezklamalo. Dostala jsem vše, co jsem od toho čekala. Skvěle vykreslené prostředí, skvělé postavy, napínavý děj. Já jsem spokojená. :-)

DuncanIdaho
18.08.2017

Děj knihy je nenáročný a určitě by se dal i na tak málo stránkách rozvinout trochu víc. Alespoň to zase není přehnaně rychlý děj. Rozdělení celého příběhu do několika knih je dobré. Tímto autor udrží spád děje v mezích (i když by mohl na rychlosti děje přidat). Jednotlivé díly nebudou tak dlouhé, což je dobře. Jediné, co mne na tom připadá trochu nemístné, je to, jak všichni hodnostáři jsou dobří, milí a uznávaní.

Barunka-Rocky
03.08.2017

Zajímavý děj, ale jednoduché postavy, které se zatím moc nevyvíjejí. Na konci přišel nečekaný zvrat (alespoň pro mě), a to byl asi důvod, proč jsem se rozhodla číst pokračování. Je to spíše taková oddechovka, ale některé věci autor příliš natahuje.

piquillio
31.07.2017

Sympatické postavy, nečekaná porce mystiky, ale opravdu zvláštní styl vyprávění.

Ulala
06.07.2017

Krásná povídka a dovolím si s některými názory na knihu nesouhlasit. Staré pověsti české známe asi všichni a proč se proto nepoučit od znalce Egypta o pověstech, které se možná skrývaly za zdmi pyramid. Láska, boj se zlem a s démony, lidé toužící po moci...to vše jsou znaky pověstí, které mohly být alespoň v náznacích někde zaznamenány pro další generace poddaných. Měla bych ještě říct, že jako ve většině pověstí vše dobře skončilo, ale to nevím a proto už vytahuji další pokračování.

Elea
25.04.2017

Nenáročná, odpočinková kniha, která nepřinesla nic nového a docela určitě nenutí k zamyšlení.

Červený a černý
Červený a černý