Prokletý hrob

Láska, falešná zdání a boj se zločinem: první díl dobrodružství ve starověkém Egyptě. Slavný Christian Jacq – egyptolog, který proslul svými romány o starém Egyptě – uvádí jako nového hrdinu učeného prince Setnu, mladšího syna Ramesse II. V době faraonova vítězství v Núbii zmizel vzácný poklad: zapečetěná Usirova nádoba, která obsahuje tajemství života a smrti. Setna znalý kouzel hodlá překazit plány tomu, kdo nádobu odcizil. Seznámí se s nádhernou dívkou Sechet a vášnivě se do sebe zamilují. Společně budou muset vyřešit podivná tajemství a odhalit spiknutí. Dokáže jejich láska překonat všechna protivenství?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295420/big_proklety-hrob-Uk5-295420.jpg 3.447

Setnovo pátrání 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

La tombe maudite, 2014

Kniha Prokletý hrob

maja8148

Tak tuhle knihu jsem si i celkem užila. Příběh za mě zajímavý, obohacený o Egyptskou mytologii a kulturu (první kniha odehrávající se v Egyptě, kterou jsem četla nepočítám li přepis filmové Mumie) mě opravdu zaujal a odhalení toho zlého mě opravdu překvapila. Navíc jeho logika je naprosto odzprojujici a strašně děsivá.
Jediné co musím knize vytknout je místy hodně jednoduchý styl vyprávění (a prapodivný slovosled), kdy autor nějaké části děje opustil pro mě mic rychle a nevyhrál si s detaily příběhu, prostředí a nálady.
No a možná bych se i obešla bez až tak neskutečně dokonalého hlavního hrdiny. Ale to je to nejmenší a v kontextu jeho svatost dává i smysl.

LenaBR

Bylo to prilis jednoduche a uspechane. S touto tematikou by se dal napsat velky dobrodruzny roman (coz jsem od toho puvodne i ocekavala), nicmene ten to nebyl ani v nejmensim. Knihu jsem docetla, ale dalsi dily cist nebudu.

lábuska1
10.10.2020

Četla jsem od tohoto spisovatele více knih a tento příběh se mi zdál takový povědomý.Nijak mne nenadchl.Snad bude pokračování lepší...

hanzmb
18.08.2020

Určitě se tato kniha nedá nazvat historickým románem. To by nesměl v autorově osobě zvítězit nad egyptologem komerční romanopisec. Už v sérii o Ramsesu II mi vadily fantasy prvky. Tady to už přehání tak, že je z toho spíš druh "pokleslé" literatury, jak se psalo dříve. Další * sundávám za podraz na čtenáře. Kniha nemá absolutně žádný závěr. Bez přečtení dalšího dílu se zcela nic nedovíte. Doufám, že nebudu nucen číst všechny 4.

hellena1523
03.01.2020

Ke knize jsme se dostali se čtenářským klubem, jinak bych po ni asi nesáhla. Neurazí, nenadchne. Další díly určitě číst nehodlám.

evickakyticka
14.06.2019

Docela jsem se těšila na příběh ze starého Egypta a nejsem ani zklamaná, ani nijak zvlášť spokojená. Nemůžu říct, že by byla kniha špatná, ale chyběla tomu jiskra... Možná je to tím, že nebyla dlouhá a chyběly podrobnosti. Dala by se zařadit do kolonky "odpočinkové čtení". Další díl už ale asi nebudu číst...

sgjoli
17.11.2018

Autora jsem si oblíbila již při čtení jeho knihy „Nefertiti: Sluneční stín“, takže jsem se těšila i na jeho novou sérii Setnovo pátrání. A vůbec mne to nezklamalo. Dostala jsem vše, co jsem od toho čekala. Skvěle vykreslené prostředí, skvělé postavy, napínavý děj. Já jsem spokojená. :-)

DuncanIdaho
18.08.2017

Děj knihy je nenáročný a určitě by se dal i na tak málo stránkách rozvinout trochu víc. Alespoň to zase není přehnaně rychlý děj. Rozdělení celého příběhu do několika knih je dobré. Tímto autor udrží spád děje v mezích (i když by mohl na rychlosti děje přidat). Jednotlivé díly nebudou tak dlouhé, což je dobře. Jediné, co mne na tom připadá trochu nemístné, je to, jak všichni hodnostáři jsou dobří, milí a uznávaní.