Prokletý hrob

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Láska, falešná zdání a boj se zločinem: první díl dobrodružství ve starověkém Egyptě. Slavný Christian Jacq – egyptolog, který proslul svými romány o starém Egyptě – uvádí jako nového hrdinu učeného prince Setnu, mladšího syna Ramesse II. V době faraonova vítězství v Núbii zmizel vzácný poklad: zapečetěná Usirova nádoba, která obsahuje tajemství života a smrti. Setna znalý kouzel hodlá překazit plány tomu, kdo nádobu odcizil. Seznámí se s nádhernou dívkou Sechet a vášnivě se do sebe zamilují. Společně budou muset vyřešit podivná tajemství a odhalit spiknutí. Dokáže jejich láska překonat všechna protivenství?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295420/big_proklety-hrob-Uk5-295420.jpg 3.451
Série:

Setnovo pátrání 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

La tombe maudite, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Prokletý hrob

666Jitka
12.03.2022

Po této knize jsem sáhla, protože jsem měla chuť na příběh ze starého Egypta. Domnívala jsem se, že série složená ze 4 knih, budou 4 různé příběhy, které pojí pouze hlavní postava , ale zjistila jsem opak, což mi vzhledem k tomu, že se knihy dobře a rychle čtou, nevadí. Děj je vcelku napínavý, nechybí intriky, magie a závan dávných dob. Co bych knize vytkla, jsou některá volená slova, která vzhledem k tomu, v jaké době se příběh odehrává, doslova tahají za uši, protože opravdu silně pochybuji, že v té době existoval klarinet, funkce ředitel katastrálního úřadu, teroristi apod. Může to však být pouze poněkud volným překladem.

maja8148
06.10.2021

Tak tuhle knihu jsem si i celkem užila. Příběh za mě zajímavý, obohacený o Egyptskou mytologii a kulturu (první kniha odehrávající se v Egyptě, kterou jsem četla nepočítám li přepis filmové Mumie) mě opravdu zaujal a odhalení toho zlého mě opravdu překvapila. Navíc jeho logika je naprosto odzprojujici a strašně děsivá.
Jediné co musím knize vytknout je místy hodně jednoduchý styl vyprávění (a prapodivný slovosled), kdy autor nějaké části děje opustil pro mě mic rychle a nevyhrál si s detaily příběhu, prostředí a nálady.
No a možná bych se i obešla bez až tak neskutečně dokonalého hlavního hrdiny. Ale to je to nejmenší a v kontextu jeho svatost dává i smysl.


LenaBR
02.08.2021

Bylo to prilis jednoduche a uspechane. S touto tematikou by se dal napsat velky dobrodruzny roman (coz jsem od toho puvodne i ocekavala), nicmene ten to nebyl ani v nejmensim. Knihu jsem docetla, ale dalsi dily cist nebudu.

lábuska1
10.10.2020

Četla jsem od tohoto spisovatele více knih a tento příběh se mi zdál takový povědomý.Nijak mne nenadchl.Snad bude pokračování lepší...

hanzmb
18.08.2020

Určitě se tato kniha nedá nazvat historickým románem. To by nesměl v autorově osobě zvítězit nad egyptologem komerční romanopisec. Už v sérii o Ramsesu II mi vadily fantasy prvky. Tady to už přehání tak, že je z toho spíš druh "pokleslé" literatury, jak se psalo dříve. Další * sundávám za podraz na čtenáře. Kniha nemá absolutně žádný závěr. Bez přečtení dalšího dílu se zcela nic nedovíte. Doufám, že nebudu nucen číst všechny 4.

hellena1523
03.01.2020

Ke knize jsme se dostali se čtenářským klubem, jinak bych po ni asi nesáhla. Neurazí, nenadchne. Další díly určitě číst nehodlám.

evickakyticka
14.06.2019

Docela jsem se těšila na příběh ze starého Egypta a nejsem ani zklamaná, ani nijak zvlášť spokojená. Nemůžu říct, že by byla kniha špatná, ale chyběla tomu jiskra... Možná je to tím, že nebyla dlouhá a chyběly podrobnosti. Dala by se zařadit do kolonky "odpočinkové čtení". Další díl už ale asi nebudu číst...

sgjoli
17.11.2018

Autora jsem si oblíbila již při čtení jeho knihy „Nefertiti: Sluneční stín“, takže jsem se těšila i na jeho novou sérii Setnovo pátrání. A vůbec mne to nezklamalo. Dostala jsem vše, co jsem od toho čekala. Skvěle vykreslené prostředí, skvělé postavy, napínavý děj. Já jsem spokojená. :-)

1