Fiorella a Bratrstvo křišťálu

Do Prahy přijíždí z Itálie dvorní alchymista císaře Rudolfa II. Giovanni da Ponte. Jeho dcera Fiorella mu pomáhá v laboratoři, kam však dívky nesmějí. Převléká se proto za učedníka Rafaela. Jejich nový domov je nedaleko Staroměstského rynku, kde Fiorella pozná dva nerozlučné kamarády – Lukáše a Martina. I před nimi se musí vydávat za chlapce, jinak by ji mezi sebe nepřijali… Záhy se ujímá s novými přáteli pátrání po ukradeném stříbře z městské radnice a po nelítostném vrahovi. V příběhu plném dobrodružství i nebezpečí sestupují do pražských katakomb, ohrožuje je střelec s kuší a nepřátelská parta kluků. K odhalení zločince je nakonec přivede nejen odvaha a chytrost, ale také Fiorelliny znalosti alchymie. zdroj: www.pitaval.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37806/fiorella-a-bratrstvo-kristalu-37806.jpg 4.3198

Kniha Fiorella a Bratrstvo křišťálu

viweb

Poslechnuto jako audiokniha. Pěkný příběh malinko mi vadila paní Josefíková, jsem zvyklá že knihy pana Vondrušky čtou chlapy. Ale nic to nemění na skutečnosti, že příběh stojí za přečtení nebo poslech nutí.

jarin58

Trochu zápletka psaná spíše pro děti,ale není to špatné.

Sianka
07.11.2020

V knize jsou jasně znát zkušenosti a znalosti autora s literaturou s historickými reáliemi. Příběh na první pohled působí tak samozřejmě, jako by byl jen tak mimochodem z jiné doby, ale pro autora je nutné ohlídat tolik detailů, že už jen proto je náročné něco takového napsat. Dost možná i tak se nějaká nepřesnost vyskytne, ale příběhu samotnému to neuškodí. A ten se čte dobře i nám, kdo už nejsme dětmi, ale někdy se rádi do jejich literárního světa vracíme. A tohle je návrat velice podařený. Určitě si ráda přečtu i další díl.

M48
02.11.2020

Je to pěkné my to posloucháme.

IHT
29.07.2020

ac uz nejaky patek nejsem ani mladez, rad ctu knihy mladezi urcene (hlavne z nostalgie - detstvim jsem se procetl). Kriminalky pro deti jsou podle me super (kdyz jsou dobre napsane). Vondrusku mam rad, tak jsem s chuti sahl po Fiorelle a bezvadne se u jejiho cteni odreagoval. Napinave, zabavne, poucne - urcite to detem doporucim, az budou trosku starsi :D
Pane Vondrusko, smekam pred Vasim umem a dekuji za krasne chvile, ktere me vratily do detskych let :)

Dorota09
16.06.2020

Velmi zajímavý a dobrodružný příběh moc mě bavil, i když jsem to vůbec od knihy neočekávala.

KolSkřítek
16.05.2020

Velice pěkně čtivé, kdo má rád dobrodružné knihy.

tlllk
24.07.2019

po knihe som siahol náhodou, až neskôr mi došlo že je to určené deťom, čomu zodpovedala aj zápletka.