pip11 pip11 komentáře u knih

Pět set mil od tebe Pět set mil od tebe Jenny Colgan

Třetí díl této série byl trochu jiný než ty předchozí, hlavně se půl na půl souběžně odehrával ve Skotsku a Londýně. Bylo zde i dost vážné linky, to díky zaměstnání obou hlavních postav. Celkově se mi to ale líbilo a obrázky mě pobavily :)

11.01.2024 5 z 5

Polibky svatojánské noci Polibky svatojánské noci Cornelia Engel

Lehký a pohodový příběh, zasazený do krásného prostředí Skotského ostrova. Líbilo se mi, jak je na ostrově důležitá ekologie, eko zahrady apod. Velmi příjemná a svěží četba.

08.01.2024 4 z 5

Frederica Frederica Georgette Heyer

Tuto knihu jsem si odkládala na klidnější období, abych si ji náležitě vychutnala. Příběh se mi dle očekávání velmi líbil, byl vtipný a mě se až nechtělo dočíst, protože mě od autorky už nic nového nečeká. Zábavný pohled na tehdejší společnost spolu s příjemným stylem vyjadřování si mě opět získal.

05.01.2024 5 z 5

Kouzlo bílých Vánoc: Nejkrásnější dárek / Naučím Tě milovat / Kráska v domě Kouzlo bílých Vánoc: Nejkrásnější dárek / Naučím Tě milovat / Kráska v domě Beverly Barton

Tři vánoční příběhy, z nichž první byl určitě nejlepší. Vánoční atmosféra se linula celým dějem, moc se mi líbil. Druhý s vánocemi souvisel pouze okrajově. Byl hlavně napínavý, ale jinak poutavý. Třetí se mi líbil nejméně.

01.01.2024 4 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Sváteční příběh, ideální na posezení s hrnkem čaje a sněhem za okny. Je to krásný příběh o laskavých lidech a vzájemné pomoci, kde nechybí samozřejmě zvířátka, jeden věčně toulavý oslík a kocourek. Milá vánoční kniha, kterou jsem si příjemně užila.

30.12.2023 5 z 5

Ještě jsme se nepotkali Ještě jsme se nepotkali Sophie Cousens

Poklidný příběh o náhodných setkáních a hledaní sama sebe. Pěkný, milý a lehce plynoucí děj odehrávající se na ostrově Jersey.

25.12.2023 4 z 5

Svatba o Vánocích Svatba o Vánocích Melanie Moreland

Bylo to sladké a roztomilé, taková vánočně svatební pohádka.

21.12.2023 3 z 5

Vražda v opatství Vražda v opatství Irina Shapiro

Skvělé, snad ještě lepší první díl :) Vraha jsem si správně tipla už na začátku knihy a odhad mi vydržel až do odhalení. Bylo skvělé postupovat pomalu dějem a odkrývat pravdu, a byť jsem si byla hodně jistá, kdo je pachatelem, můj zážitek z knihy to nijak neumenšilo. Nemůžu se dočkat dalšího dílu :)

19.12.2023 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Svižné, dobrodružné a taky dost zábavné čtení, tedy alespoň první dvě třetiny. Příběh byl moc fajn a mé seznámení s autorkou dopadlo dobře.

19.12.2023 5 z 5

Báječné nakupování o Vánocích Báječné nakupování o Vánocích Sophie Kinsella (p)

Tak tohle jsem nedala a odkládám. Mentální stav a chování hlavní „hrdinky“ mi spíše než vtipné přišlo k politování, možná i k léčení.

16.12.2023

Dedičstvo z lásky Dedičstvo z lásky Kristi Ann Hunter

Krátký, ale krásný Vánoční příběh o vedlejší postavě ze série Haven Manor. Sarah je jedno z nechtěných dětí, které již dosáhlo dospělosti a začíná vést svůj samostatný život. Sarah, Randall a jeho babička jsou dokonalí a tento sladký sváteční příběh je o jejich vzájemném vztahu.

15.12.2023 5 z 5

Obloha na jeseň Obloha na jeseň Denise Hunter

Závěrečný díl o nejmladší Grace krásně zakončil tuto sérii. V příběhu se samozřejmě setkáme i s jejími sourozenci a jejich protějšky. Celá trilogie se mi líbila, je to pohodové čtení.

13.12.2023 5 z 5

Královská vánoční pohádka Královská vánoční pohádka Karen Schaler

Je to skutečně vánoční pohádka s pěknou obálkou.

10.12.2023 4 z 5

Osamělý vévoda Osamělý vévoda Christi Caldwell

Pěkný, vtipný a zároveň dojemný příběh, odehrávající se ve vánočním období. Bylo to sladké a také dost zábavné.

10.12.2023 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Příjemný letní, dokonale prosluněný a pohodový příběh z paluby lodi se mi tentokrát líbil. Bylo fajn nechat se unést do horkého letního prostředí, když je teď venku sice krásně bílo, ale přece jen není nad útěk před zimou.

05.12.2023 5 z 5

Vychytralý plán Vychytralý plán Susanna Craig

Toto pokračování série je trochu dobrodružnější. Tajemná a obávaná lady Sterlingová se zabývá lovem špinavců z horních vrstev společnosti, až zaujme pozornost generála Scotta.

02.12.2023 4 z 5

Nebezpečná záměna Nebezpečná záměna Susanna Craig

První díl série jsem nečetla, ale tento se mi líbil. Odlehčené prostředí špionáže, záhadná francouzská kniha receptů a nevítané poručnictví synů hrdinky.

02.12.2023 4 z 5

Taká veľmi anglická vražda Taká veľmi anglická vražda Verity Bright

Tak vážně nevím, co druzí četli za knihu, ale mě se příběh moc líbil. Byl přesně tak pomalý a klidný, jak se na tehdejší venkov hodí a detektivní zápletka mě držela až do konce. Bylo to příjemně britsky vtipné, to jsem si vychutnala.

M.j. ta parta chlapců tam byla proto, aby vyrobila barevné bomby.

26.11.2023 5 z 5

Socha Afrodity Socha Afrodity Amanda Quick (p)

Záhadné a nečekané úmrtí strýčka donutí Beatrice začít pátrat, neboť se domnívá, že za tím musí „něco“ být. Osloví, či spíše přepadne hraběte z Monkerestu, zvaného Šílený mnich a zároveň odborníka na artefakty. Detektivní příběh odehrávající se v prostředí temného Londýna, kde nechybí dobrodružství, vtipné dialogy a špetka romance.

22.11.2023 4 z 5

Hotel pod šťastnou hvězdou Hotel pod šťastnou hvězdou Agnès Martin-Lugand

Příběh plný hlubokých emocí v podání vícero postav, smutný od začátku až do konce. Je to o truchlení, vzpomínání a také i trochu o naději.

18.11.2023 4 z 5