pikilo pikilo komentáře u knih

Zlá žena Zlá žena Marc Pastor

Příběh je vyprávěn z pohledu hned několika osob, hlavní roli tu ale hraje Smrťák, který vypráví příběh Zlé ženy. Nečekaně vstupuje do děje a pak zase mizí. Člověk nikdy neví kdo daný úsek vypráví. Zlá žena by měla mít označení "Jen pro silné povahy", ne nějaká Vraní dívka. Je tu nechutná knížka, můžete si v ní přečíst o znásilňování děti, pojídání částí těl, smrti ale i o lidském chování v nižší vrstvě. Kniha se mi nelíbila, nelíbilo se mi, že autor vkládal do textu Smrťáka, který se z ničeho nic objevil, něco řekl a pak zase zmizel, než mi došlo kdo co říká nebo kdo to zrovna vypráví tak to chvilinku trvalo. Nelíbila se mi ani postava Corva, který se každou chvíli choval úplně jinak, jednou je z něj drsňák a pak když se jen trošičku zraní, brečí jak malá holka, všechno řeší pěstmi a celkové se chová jako blbec.

06.07.2014 2 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Nesnáším když se kolem Jana pohybují nějaké ženské, vždycky se chovají tak dětinsky že bych jim jednu nejradši vrazila...

17.06.2014 3 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

V knize je minimum přímé řeči, což může pro někoho být nudné a nezajímavé. Žádná velká akce se tam neděje. Kniha je rozdělena na 4. části. První dvě jsou popsány věci okolo výroby parfému a jak získat vůni, jak ji vyrobit a jak ji zachovat. V dalších dvou ale nastává zvrat, kde popisy začínají býti více podrobné, je tam použito mnoho odborných výrazů a archaismu (přechodníky a podobné ptákoviny). To mě dosti zmátlo, najednou věci které Grenouille neuměl pojmenovat dostávají odborné názvy a to bylo pro mě těžké. Nerozumím parfumérské hatmatilce takže jsem měla ke konci menší potíže. Kniha se mi vcelku líbila na to jakým stylem je napsaná. Příběh je zajímavý, unikátní. Nedoporučuji knihu těm, kteří si chtějí přečíst něco lehkého a oddechového. Doporučuji ale knihu těm, kteří se chtějí zamyslet nad tím, kam daleko jsou schopni zajít aby získali to co chtějí. A co udělají až dostanou to co chtějí.

02.06.2014 4 z 5

Profesorova dcera Profesorova dcera Joann Sfar

Je to parádní historický komiks pro děti :)

29.10.2013

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Proč se dospělí lidi nemůžou chovat jak dospělí lidi?

18.10.2013 2 z 5

Zápisník smrti 7 Zápisník smrti 7 Tsugumi Ohba

Po tomhle už nic nebude jako dřív. Próóóč? :D Jako kdyby to nemohli utnout už u 5. Volume. Je to fajn, ale na můj vkus až moc řešej kraviny.

18.10.2013 4 z 5

Vrána Vrána James O’Barr

depresivní, smutné, úchvatné, umělecké dílo, báječné

17.10.2013 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Čtení VA jsem dlouho odkládala protože mi připadalo že to bylo jako mediální halóóó. Jelikož se blíží i filmové zpracování rozhodla jsem se VA přečíst. Je to pecka!! Na můj vkus trochu dětské ale i tak to stojí za přečtení, parádně rychle se čte je to jednoduché čtení.

17.10.2013

Elegie pro ovečku 5 Elegie pro ovečku 5 Kei Toume

Bezva manga. Příběh je fajn, těším se na pokračování. ALE! mohly by být trochu levnější :D

17.10.2013 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Zatím nejzajímavější dílo co jsem četla k povinné četbě k maturitě. Můžu jenom doporučit.

17.10.2013 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Začátek byl pro mě nehorázně zmatený. Spousta jmen, názvů a věcí o kterých nemám šajn držet pozornost. Asi si to budu muset přečíst znova. Konec už by lepší.

12.08.2013 3 z 5

Elegie pro ovečku 3 Elegie pro ovečku 3 Kei Toume

Místami mi to přijde přehnané, až trapné. Nejvíc se mi líbí scény když jsou všichni na sebe naštvaní :D

24.07.2013 3 z 5

Stíny ledu Stíny ledu Richard A. Knaak

Vyloženě to není špatné, ale hodí se to spíš pro nějakého 12 letého pařiče Warcraftu nebo WoWka. Pro malé holčičky to není :D

23.07.2013 3 z 5

Elegie pro ovečku 2 Elegie pro ovečku 2 Kei Toume

Parádní, těším se na další.

22.07.2013

Elegie pro ovečku 1 Elegie pro ovečku 1 Kei Toume

Zajímavá manga. Mám ráda sprosté a rázné ženské, když ovšem nejsou sprosté a rázné na mě :D Ale ta dětská zamilovanost je podle mě dosti uspěchaná, nedá se přeci mít rád někoho koho znáte 5 vteřin.

22.07.2013 4 z 5

Dračí lov Dračí lov Richard A. Knaak

Je to divné. Mám z toho smyšlené pocity. Je to zajimavé ale nenadchne to. Prostě mi to přijde takové o ničem

22.07.2013 2 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Na to že Casovi celou knihu jde o to, aby našel Annu a měl ji u sebe, vzal celkem v klidu, že spolu nakonec nezůstali. Bojuje za ní, vydá se pro ní až do "pekla" a pak mu je nakonec u zadnice, že s ním není a je z toho chlapec ještě vysmátý....tsss lepší konec, mohli aspoň někoho zabít. Na můj vkus zůstalo až moc lidí naživu. Vlastně tam nikdo nezemřel ne? Horor no

07.07.2013 3 z 5

Ztracená, temná a znuděná (komiks) Ztracená, temná a znuděná (komiks) Robert Reger

Nudný komiks o nudě... to na to jiného říct. Jediné plus je super grafické provedení.

29.06.2013

Lenobiin slib Lenobiin slib Kristin Cast

aaa novodobá harlekýnka :D miloučká knížečka... víc k tomu nemám co říct. Ale jinak Martin, moc pěknej chlap.

20.04.2013

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Oh... I love mad Peoples. Skvělé. Skvělé. Skvělé. Malilinko tomu něco chybí ale je to bomba!

09.04.2013 4 z 5