Pianistka Pianistka komentáře u knih

Fáma Fáma Lesley Kara

Napínavá, dynamicky napsaná, bez zbytečných pasáží. Pravdou je, že pointa mě napadla již v počátcích, proto pro mě závěr nebyl toliko šokující. Jako méně náročný žánr však splnilo dílo svůj účel.

27.04.2020 5 z 5

Tregaronova dcera Tregaronova dcera Peter O'Donnell

Můj první titul z červené knihovny. První půlí jsem se prokousávala ztěžka, ale druhou jsem zhltla. Nabrala spád a objevovaly se zajímavé zápletky a okolnosti. Občas jsem se i přihlouple romanticky usmívala, což mě samotnou zaskočilo. Jako oddechovku a nenáročné čtení doporučuji.

25.04.2020 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Lehce napsaná a pravdivá kniha. Svobodný člověk je šťastný člověk. Svobodný člověk má vždy možnost volby, i když může být trnitá.

20.04.2020 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Musela jsem si dát den na to, abych si urovnala, co vlastně ke knize napíšu.
Na jednu stranu mě strhla, autor má dar dynamiky a dokáže si čtenáře podmanit. Někdy mi ale nedělalo dobře ono 'kafkování'. Neustálý balanc mezi realitou a schizofrenní fikcí, kdy vlastně ani nevíte, zda se skutečnost odehrála v reálném světě, či je ovlivněna stavem hlavní hrdinky. Někdy toho bylo už moc.
Každopádně nelituji a doporučuji. Závěr a vypointování románu je skutečně famózní.

13.04.2020 4 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Zpočátku jsem se začítala ztěžka, ale pak jsem se nemohla odlepit. Kolik takových příběhů je dnes pozapomenuto...? Děkuji autorce byť za smyšlené memento. V dnešní nelehké době je dobré si uvědomit, že lidé trpěli a trpí více než my sami... A přesto je bolest posílila a byli schopni pomáhat potřebným, ač sami neměli co do úst.

05.04.2020 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Nevím, na základě recenzí jsem čekala od knihy více. Náročnějšího čtenáře kniha patrně nenadchne. Zajímavých zápletek bylo poskrovnu, závěr byl předvídatelný, nejvíce se mi líbil asi krátký epilog, přiměje čtenáře k zamyšlení nad vlastními cestami osudu.

12.02.2020 1 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

První půlka knihy mě celkem oslovila, ale druhá půle se vlekla a závěr byl takový, řekněme dosti předvídatelný, bez onoho WOW, tak teď mě autorka dostala. Popravdě mě udivuje zdejší vysoké hodnocení.

04.02.2020 2 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Po knize jsem sáhla, abych si odpočinula od náročnější četby, a musím uznat, že to byla skvělá volba. Zpočátku jsem se začítala ztěžka, celkem se to vleklo, ale po několika desítkách stránek jsem knihu hltala. Pěkná invence, díky vzkazům dynamické čtení a závěr uspokojující. Je přeci fajn, když má čas od času kniha happy end.

01.02.2020 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Knihu jsem doslova zhltla. Líbila se mi myšlenka, autorův styl i to, jak čtenáře udržuje v napětí. Souhlasím s níže napsanými komentáři, že rozuzlení bylo převratné, ale samotný závěr, onen dozvuk knihy, nedotažený a fádní .

25.01.2020 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Ačkoliv se "duchárnám" vyhýbám, výjimečně jsem sáhla po tomto titulu a předčil má očekávání. Autorka mě držela v napětí, a to zejména prokládáním jednotlivých dějových a časových os. Námět, narace, fabule i syžet byly na výbornou. Závěr měl grandiózní spád a překvapil.

21.01.2020 3 z 5

Pár od susedov Pár od susedov Shari Lapena

Zajímavé zápletky, leč pro mne byl skutečný únosce průhledný již při první zmínce. Některé pasáže sklouzávaly do zdlouhavých, několikráte se opakujících myšlenek a motivů, tím velká část knihy ztrácela na atraktivitě. V kontrastu s tím mě však závěrečná kapitola doslova propleskla. Čekala jsem happy-end.... Ale....?!!!

14.01.2020 2 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

S neskutečným nadhledem, lidskostí a láskou popisuje pan Hermann úskalí výchovy. Snaží se přiblížit rodičům to, čím si jejich malé děti prochází, to, co jsme sami jako nemluvňata a batolata prožívali, ale bohužel na to zapomněli. Připomíná nám, co je ve vztahu a výchově skutečně podstatné. Otevřeně, lidsky, srozumitelným jazykem bez akademických kudrlinek a příkras. Velmi to jako pedagog na rodičovské dovolené vítám. Mnoho informací mi bylo značným přínosem.

Nausika, dívka z Knossu Nausika, dívka z Knossu Ivona Březinová

Knihu jsem přenesla s dětmi na divadelní prkna, přemýšleli jsme nad fabulí i syžetem. Silný příběh, hledání pravdy a lásky , výjevy z mytologie, krétská kultura dnešní náročné puberťák strhly, dokonce si krom scénáře knihu i přečetli. Velmi také vyzdvihuji výtvarnou stránku knihy, jež dnes bývá v literatuře pro děti a mládež nepříliš umělecky hodnotná.

02.01.2020 4 z 5

Charlotta: Žena T.G.M. Charlotta: Žena T.G.M. Lenka Slívová

Poutavě a dynamicky napsaný životopis ženy, na níž by se v naší zemi rozhodně nemělo zapomínat. Klobouk dolů před paní Slívovou, jež tuto knihu sepsala na mateřské dovolené, to já bych s mým neposedným batolátkem nesvedla. Děkuji za tento skvost.

Sladké sny, houpy hou Sladké sny, houpy hou Lenka Míkovcová

Úroveň básně mi přijde velmi nízká. Navíc, je-li pak rozepsána na jednotlivé dvojlisty, ztrácí na rytmu a zcela na jazykové hodnotě. Dle textu k prezentaci knihy jsem očekávala více. Nevěřím, že samotný text a tmavomodré obrázky napomohou dětem vypořádat se s tím, co je ve tmě obklopuje, udivuje, ohromuje, snad děsí (kýchnutí pána za stěnou pokoje) . Kresby jsou pěkné, mému 18měsíčnímu synovi se líbí. Motivy (hvězdy, měsíc, hračky a předměty z pokojíčku) se neustále opakují, nikterak originálně, s přídavkem fantazie, hry. Batole snad zaujme. Pro mě jako pedagoga a milovníka české dětské knihy Velké zklamání.

02.01.2020 1 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Psaná s lehkostí, krásně propletené osudy jednotlivých postav. Snoubí v sobě všechny krásy, bolesti a útrapy ženství. Ačkoli se nejedná o náročnou literaturu, je paradoxně třeba se koncentrovat na detaily a s odstupem rekonstruovat jednotlivé střípky všech kapitol.

02.01.2020 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dechberoucí, silná kniha, neotřelá, mistrně vypointovaná.

Našeptávač Našeptávač Alex North

Parádní thriller. Četla jsem s napětím, chvílemi se zatajeným dechem. Jen mě štve závěr knihy, vlastně netuším co se dělo dál.... Ale o to asi autorovi šlo. Alex North si rozhodně dovede prohrávat se čtenářem a jeho myslí.

02.01.2020 3 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Kniha mě zaujala. Začátek poutavý, střed dynamický, některé pasáže ke konci však stagnovaly a byly předvídatelné, závěr vygradoval v zajímavá poodhalení.

02.01.2020 3 z 5