PhoebePollard PhoebePollard komentáře u knih

Elita Elita Kiera Cass

Vcelku hezke pokračování, ale Mer mi šla trochu na nervy. Miluje Aspena, nebo to vyfintěné princátko? Princátko se chová jako v harému a Aspen mě taky štve. Ale když už jsem začala, chtěla jsem to dočíst.

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Já osobně miluji knížky od Maasové a ani tenhle díl mě nezklamal. Ten otevřený konec mě sice štve a nemám tušení, jak to vydrřím až do září, ale co se dá dělat. První část knihy byla sice o něco pomalejší, než bylo nezbytně nutné, ale stejně, skvělé. Jistě, trochu předvídatelné, ale to se děje téměř vždy, když čtete několikátou knihu z pera stejného spisovatele.
SPOILER:
Nesryn a Sartaq je můj nový nejoblíbenější pár ;)

18.05.2019 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Hezká doplňující kniha. Člověk se dozví leccos nového a pro fanoušky HP ideální. Ti, kteří však původní sérii nefandí, nemají důvod si ji pořizovat. Překvapivě :D

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Jako všechny romány Jane Austenové je děj knihy příjemný. Její proza je snad trochu moc uhlazená a zápletky všech jejích kniho jsou v podstatě stejné, ale já ( i když si jinak na romány nepotrpím), jsem si zrovna Austenovou opravdu oblíbila.

18.05.2019 4 z 5

Sisi - 21 kapitol ze života rakouské císařovny Sisi - 21 kapitol ze života rakouské císařovny Alena Křivánková

Velmi příjemné a hezky zpracované. Místy byly pasáže trochu nudnější, ale to se dá u životopismé knihy o tak zvláštní osobnosti, jakou Sisi bezesporu byla jen těžky změnit. Kniha určitě stojí za přečtení, i když obvykle podobné "autobiografie" nečtu.

18.05.2019 4 z 5

Krásný příběh, i když místy trochu nepochopitelný... asi už nejsem takové dítě, ajk bych doufala. Alenčin příběh je však skvělý, oddechový a zároveň si udržívaši pozornost. A kočká Šklíba vám vždy vyvolá úsměv na tváři. Je skvělé, jak všechny ty zdánlivé nesmysly vlastně dávají smysl, když uvažujete jenom trošku jako dítě.

18.05.2019

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Poezie zkrátka není můj šálek kávy. Knihu jsem četla jako povinnou četbu a než jsem se prokousala ke ke konci, přečetla jsem si tři jiné série. Některé pasáže jsou však docela hezké a rozumněla jsem jim vcelku rychle, zatímco nad jinými jsem dumala i několik minut, než jsem pochopila, co jsem pochopit potřebovala.

18.05.2019 2 z 5

Zachránci nového času Zachránci nového času Armand Baltazar

Zcela průměrná odpočinková četba. Nic světoborného, ani originálního, ale jako výplň času mezi složitějším čtením, kdy se člověk potřebuje uvolnit a nezamýšlet nad textem, perfektní. Hlavní hrdina se super schopnosti, partička přátel, lovestory, průměrný záporák. Námět skvělý, ale provedení trošku pokulhává. Povahy nejsou propracované do hloubky a obrázky přes několik stran klidně i uprostřed věty silně narušují dojem z knihy. Já sama jsem si knihu půjčila v knihovně a jsem za to ráda, protože koupě něčeho takového by byla naprostým plýtváním peněz. Příběh se mi líbí, ale bylo by lepší, kdyby ho Baltazar více propracova a promyslel.

18.05.2019 2 z 5

Rozhodující bitva Rozhodující bitva Rick Riordan

Jednoznačně neslabší z celé série. Četla jsem ji jen proto, že jsem chtěla mít zakončenou sérii, ale místami jsem se musela ke čtení nutit, což se mi zatím stalo (co se Riordana týče) jen u Apollónova pádu. Kniha však nabízí docela obstojný, i když předvídatelný konec a některé scény jsou i docela zábavné, takže pokud máte Riordana rádi a chcete mít přečtené všechny jeho knihy, směle do toho

01.03.2019 3 z 5

Rudá pyramida Rudá pyramida Rick Riordan

Tuhle knihu (a vlastně celou sérii) jsme četla už před docela dlouhou dobou (3-4 roky), ale stále si pamatuji, že na mě neudělala nejlepší dojem. Obecně mám knihy Ricka Rioradan velmi ráda a tahle nebyla zase taková hrůza, abych ji četla jen proto, že chci od Riordana přečíst všechno. Jenže, když ji porovnám s Percy Jacksonem, Bohy Olympu a Magnusem Chasem (který už také není tak dobrý), mohu pouze konstatovat, že je tak o dva stupně horší. Možná je to také tím, že k Egyptské mytologii mám ze všech tří nejdále. Přesto však uznávám, že kniha dokáže zaujmout.

01.03.2019 3 z 5

Život jde dál Život jde dál Lauren Brooke (p)

Neprozíravě jsem nečetla sérii od prvního dílu, což tady zrovna docela vadí...

10.10.2021 3 z 5

Soumrak nad údolím Soumrak nad údolím Emma Raven

Další oblíbený kus ze světa holčičího braku s koňmi, rozhodně velmi povedené.

Tajemný kůň Tajemný kůň Andrea Wandel

Knihu jsem nečetla jako část série, ovšem to vůbec nevadilo, příběh dával smysl a rozhodně zaujal.

Kouzelník Kouzelník Pamela Kavanagh

Jedna z mých nejoblíbenějších ponyclubových knih, příjemná oddechovka.

Jezdec v mlze Jezdec v mlze Eleanor Jones

Rychle zaujme, šťastný konec je akorát na místě, "akce" tak akorát...

Modrý kruh Modrý kruh Eleanor Jones

Zajímavý nápad, příjemné provedení... příjemné čtivo.

Diablo Můj vysněný kůň Diablo Můj vysněný kůň Gabi Adam

Pěkná oddechovka, s vcelku snesitelnými postavami a - co je nejdůležitější - s koňmi! Úspěch u dětí je tím pádem zaručen.

Kůň za milión miliónů Kůň za milión miliónů Marcella Marboe-Hrabincová

Úžasně šílená kniha s opravdu pomalým rozjezdem, ovšem jinak je ten příběh tak nádherně přitažený za vlasy, že je zkrátka perfektní!

10.10.2021 5 z 5

Deník třídního otloukánka aneb Jak jsem zvítězil nad šikanou Deník třídního otloukánka aneb Jak jsem zvítězil nad šikanou Eric Kahn Gale

Nikomu neberu jeho názor, ale mně tohle přišlo jenom jako divná kniha podivně poslepovaná do neumělého celku, v němž jsem vlastně ani moc nechápala pointu.

10.10.2021 1 z 5

Tajemství soumraku Tajemství soumraku Emma Raven

Malé holky a koně... to je ideální kombinace, která mě před lety jako milovníka těch čtyřnohých zvířat zkrátka okouzlila.