PFP PFP komentáře u knih

Ono samo se to... Praštěné historky, u kterých budete slzet smíchy! Ono samo se to... Praštěné historky, u kterých budete slzet smíchy! Kristina Hlaváčková

Zasmála jsem se, od srdce a po celou dobu. Pak jsem tuhle knížku a i její pokračování "naježila" tetičce a úspěch byl zaručen.

12.01.2023 5 z 5

Dva měsíce v Lisabonu Dva měsíce v Lisabonu Adam Gebrian

Skvělá knížka, úplně jiný pohled na město. Lisabon znám "z rychlíku". Pár hlavních památek, pár hospod, letiště, nádraží.... Po přečtení téhle knížky mám obrovskou chuť se tam zase vrátit a projít si všechna ta místa, která jsem tehdy neviděla a dát si znovu bolas de berlim:-). Určitě si přečtu i knížku o Barceloně. Líbí se mi navíc přístup k veřejnému prostoru, stromům a vize města jako místa setkávání a žití a ne jen průjezdné noclehárny. Doufám, že se koncepty, o kterých pan Gebrian píše, začnou časem promítat i do mého města.

29.12.2022 5 z 5

Jak zpívá velryba? Jak zpívá velryba? Peter-Matthias Gaede

Syn ji četl v 11 letech a je z ní tak nadšený, že si ji i nechá a nepošle ji dál.

25.12.2022 5 z 5

Straka v říši entropie Straka v říši entropie Markéta Baňková

Jako dospělákovi (fyzika naposledy na ZŠ) se mi líbila. Stejně tak mému 11letému synovi. Mladším dětem bych to asi nedávala. Zkoušela jsem mu ji "podstrčit" již dřív, ale ten správný čas byl až teď.

15.12.2022 5 z 5

Z kopce do kopce Z kopce do kopce Kateřina Dubská

Skvělé humorné čtení. Krátké příběhy, jeden se kutálí za druhým. Knížečka je útlá, ale udělá hodně radosti.

25.09.2022 5 z 5

Malé zázraky Malé zázraky Kateřina Dubská

Moc krásné příběhy. Knížku jsem měla původně z knihovny, ale nakonec jsem si ji koupila. Příběhy ze života, které přinášejí naději. Ne na "růžovou zahradu a pak už bylo jen dobře". Ale na to, že "to", ať už je to "to" cokoliv, může člověk zvládnout. Libí se mi i jak se část příběhů prolíná.

25.09.2022 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

(SPOILER) Po dlouhé době knížka, která mně překvapila svým koncem. I když koncem úplně ne, spíš odhalením. Bylo zajímavé sledovat jak se postavy postupně proměňují jak to co bylo černé sice nebylo na konci bílé, ale minimálně šedé ano. Cesta, kterou hlavní hrdinka ušla, byla dlouhá a trnitá. Ve spojení se hřbitovem je ale definitivně inspirující.

25.09.2022 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Super četní na večer. Užila jsem si to a příběh mně doslova vtáhnul.

25.09.2022 4 z 5

Dybuk a ďábel Dybuk a ďábel David Jan Novotný

Dlouho jsem se tak nezasmála. Hlavně první 3 povídky mi sedly. Ke konci mi to přišlo slabší, ale i tak si tuto knížku nechám a nepošlu dál. Jen škoda toho přebalu, dlouho mne odrazoval a s celkovou atmosférou knížky nemá nic společného.

02.08.2022 4 z 5

Adresa Naděje Adresa Naděje Mélissa da Costa

(SPOILER) Krásná knížka, plná poklidné krásy, pomalého plynutí času a narůstající naděje. Uvolňuje emoce a má velký potenciál pomoci jiným s vyrovnání se se ztrátou v lidském životě. Téma potratu v pokročilém stupni těhotenství je tady skvěle zpracováno a myslím si, že by tento příběh mohl pomoci (ve správný čas) ženě, která podobnou situaci prožila.

21.06.2022 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Skvělý, hluboce lidský příběh. Z knížky jsem byla absolutně nadšená. Mám ráda knihy o knihách a šťastné konce.

04.06.2022 5 z 5

Ikigai: Šťastný a dlouhý život Ikigai: Šťastný a dlouhý život Héctor García

Nenáročné čtení, jinak spíš příjemné "opáčko". Líbil se mi hlavně konec - propojení se stoicismem.

27.05.2022 4 z 5

Třináct tisíc dní Třináct tisíc dní Tomáš Hajzler

Velmi inspirativní knížka. Na jednu stranu mne nadchla, ale trošku mi vadilo opakování a ke konci i skákání. Nicméně za mně to bylo skvělé seznámení s autorem a jeho pohledem na dnešní svět, který je mi blízký. Občas to chtělo si od knížky odpočinout, ale nedalo mi to ji nedočíst.

16.05.2022 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

(SPOILER) Na začátku mně knížka dost nudila, ale pak to dostalo spád a já ji s nadšením dočetla. Koncept nebe, pekla a Boha je luxusní.

16.05.2022 4 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Koupeno pro syna - 11 let. Z knížky byl nadšený (a my rodiče jsme si ji s nadšením přečetli). Absolutně krásná grafická úprava a ilustrace.

22.03.2022 5 z 5

Kodaňská Píseň písní Kodaňská Píseň písní Annette Bjergfeldt

Knížka, která mne po delší době chytla. Krásný příběh, nebo spíš příběhy jedné rodiny. Nekonečné střetávání očekávání, naděje, touhy žít svůj sen a reality. A nikdy to nevzdat. Knížka je jako maják v temnotě.

22.03.2022 5 z 5

Tři země, tři domovy Tři země, tři domovy Antonín Líman

Musím říct, že mne tato malá knížečka nadchla. A rozhodně mne namotivovala k tomu, abych si postupně přečetla další jeho knížky a překlady.

27.02.2022 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

(SPOILER) Musím říct, že mne knížka nadchla. Příběhy jsou jednoduché a krátké. Co pro mně bylo nejúžasnější je koncept vyrovnání se s minulostí a změna, kterou to přinese do současnosti či budoucnosti. Minulost se nezmění. Ale to jak ji zpětně vidíme a jak to prožíváme teď a potom ano. Stejně tak i výlet do budoucnosti přinesl možnost jak se vypořádat se strachem, který máme teď z toho potom. Těším se na další povídky.

19.02.2022 5 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

O vážné věci vtipně. Od začátku člověk ví jak příběh dopadne. O to víc jsem byla zvědavá na to co je "uprostřed". Bylo úžasné sledovat podporu všech lidí kolem hlavní postavy. Je to skvělé pokud má kolem sebe člověk takové lidi, kteří v době lámání chleba budou stát při něm, ať už se rozhodne jakkoliv.

26.12.2021 5 z 5

Béowulf Béowulf Robert Nye

Je to skvěle zpracované vyprávění o Béowulfovi pro děti. Pořídila jsem ji pro svého 10 letého syna a byl nadšený.

26.12.2021 5 z 5