Třináct tisíc dní

Každá cesta je jako malý život. Cestování je tedy jakousi laboratoří, v které je možné porozumět životu snadněji než jinde. Já v šesti letech zapálil svou základku a v sedmi vážně onemocněl. Pak už se to se mnou vezlo: rok za humny v Černobylu chvíli po výbuchu, další rok v tehdy anarchistické Moskvě, svět newyorských gayů uprostřed HIV epidemie, rok v zemi větrných mlýnů, řada cest do západní Afriky, půl roku s batohem mezi Kalifornií a Ohňovou zemí a další cesty a cestičky. V pětatřiceti jsem dostal chuť sepsat z toho cestování (životem) postřehy. Kniha vznikala na třech kontinentech s přestávkou deset let. Výsledkem je 146 příběhů členěných do deseti tématických kapitol, které se snaží na cestovatelských příbězích odpovědět na otázku: "Co je to dobrý život?" Má ambici nabídnout inspiraci v hledání vlastní cesty....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290607/trinact-tisic-dni-A6A-290607.jpg 4.412
Biografie a memoáry, Cestopisy a místopisy, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, PeopleComm

Kniha Třináct tisíc dní

maja2712

Knihu jsem dostala a velmi rychle přečetla před třemi lety. Byla jsem nadšena, spoustu vět nebo i celých příběhu, postřehů, mouder jsem si podtrhla tužkou, zakroužkovala, přikreslila vykřičník nebo srdíčko nebo něco podobného. Půjčila jsem ji spolupracovníci, protože tyhle myšlenky se musí šířit dal. Zpět jsem ji nemohla dostat skoro tři roky, prý se k ní stále vracela. Teď ji znovu mám u sebe a těším se, jak si ji přečtu znovu. Děkuji za ni.

Rita55
13.12.2017

Inspirující čtení nutící k zamyšlení o to víc, že ne úplně se vším napsaným se ztotožňuji...

Dáma s hrnstjm
29.10.2017

Kniha nabitá zajímavými myšlenkami, úvahami, informacemi, příběhy, osobami a poznámkami pod čarou. Mohla bych ji číst klidně několik měsíců, každý den třeba jednu kapitolu, abych mohla nechat myšlenky doznít a vstřebat. Já měla ale měsíc jen jeden (na knihu je v naší knihovně řada rezervací), takže jsem všechno zhltla naráz a přijde mi, že jsem to všechno pochytila jen částečně. Ale aspoň něco z toho množství.
Chyběla mi jakákoliv chronologie, čímž by se autor vyhnul občasnému opakování. A vytkla bych, že nejzásadnější témata byla nechána až na konec - globální oteplování, nedostatek vody ve světě, vymírání živočišných druhů, chemikálie všude kolem nás... závažná fakta, velmi špatné zprávy, čtení, které vás uvrhne téměř do deprese - a konec.
Vadil mi atypický formát knihy a brožovaná vazba pro téměř 400 stránkovou knihu - kniha je fyzicky opravdu těžká (přes 700 g, schválně jsem ji zvážila), v jedné ruce špatně udržitelná, třeba při čtení vleže při uspávání potomka.

V knize zazní otázka "Co byste dělali, kdybyste se nebáli?" - Já bych cestovala. Ale protože se bojím, mohla jsem "cestovat" aspoň takto netradičně s panem Hajzlerem :)

adorjas
01.09.2017

Pomýlila ma vidina cestopisnej knihy- môj omyl a ľutujem koruny, ktoré som na ňu vyhodila. Autor splieta dve na deviate, asociuje témy, ktoré prispôsobuje vlastnej skutočnosti. A hlavne snaží sa presvedčiť o mravnej a morálnej stránke, ktorú sám popiera svojím životným štýlom.

Snáď v budúcnosti objavím skutočný cestopis a nie takúto motivačnú rádoby literatúru...

Nokondisi
21.10.2016

Úžasná kniha. Souzním s každou větou, kterou p. Hajzler napsal.

lucatr
12.10.2016

Dosud nejlepší kniha, kterou jsem četla. Pan Hajzler na sobě musel odvést obrovský kus práce, aby nabyl takového uvědomění. Pro mě jeden z nejvíce inspirujících lidí.
Ukazuje čtenáři, že lze vést kvalitní život i bez spousty materiálních vymožeností dnešní doby. Neustále se zamýšlí nad tématy udržitelnosti, odkazuje na mnoho knih i osobností věnujících se tématu ekologie, minimalismu a (jak on sám píše) "dobrého života".
Kniha se pěkně čte, a mimo jiné se tu i dozvíte spoustu šílených fakt.