Třináct tisíc dní

Každá cesta je jako malý život. Cestování je tedy jakousi laboratoří, v které je možné porozumět životu snadněji než jinde. Já v šesti letech zapálil svou základku a v sedmi vážně onemocněl. Pak už se to se mnou vezlo: rok za humny v Černobylu chvíli po výbuchu, další rok v tehdy anarchistické Moskvě, svět newyorských gayů uprostřed HIV epidemie, rok v zemi větrných mlýnů, řada cest do západní Afriky, půl roku s batohem mezi Kalifornií a Ohňovou zemí a další cesty a cestičky. V pětatřiceti jsem dostal chuť sepsat z toho cestování (životem) postřehy. Kniha vznikala na třech kontinentech s přestávkou deset let. Výsledkem je 146 příběhů členěných do deseti tématických kapitol, které se snaží na cestovatelských příbězích odpovědět na otázku: "Co je to dobrý život?" Má ambici nabídnout inspiraci v hledání vlastní cesty....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290607/trinact-tisic-dni-A6A-290607.jpg 4.28
Biografie a memoáry, Cestopisy a místopisy, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, PeopleComm

Rita55
13.12.2017

Inspirující čtení nutící k zamyšlení o to víc, že ne úplně se vším napsaným se ztotožňuji...

Dáma s hrnstjm
29.10.2017

Kniha nabitá zajímavými myšlenkami, úvahami, informacemi, příběhy, osobami a poznámkami pod čarou. Mohla bych ji číst klidně několik měsíců, každý den třeba jednu kapitolu, abych mohla nechat myšlenky doznít a vstřebat. Já měla ale měsíc jen jeden (na knihu je v naší knihovně řada rezervací), takže jsem všechno zhltla naráz a přijde mi, že jsem to všechno pochytila jen částečně. Ale aspoň něco z toho množství.
Chyběla mi jakákoliv chronologie, čímž by se autor vyhnul občasnému opakování. A vytkla bych, že nejzásadnější témata byla nechána až na konec - globální oteplování, nedostatek vody ve světě, vymírání živočišných druhů, chemikálie všude kolem nás... závažná fakta, velmi špatné zprávy, čtení, které vás uvrhne téměř do deprese - a konec.
Vadil mi atypický formát knihy a brožovaná vazba pro téměř 400 stránkovou knihu - kniha je fyzicky opravdu těžká (přes 700 g, schválně jsem ji zvážila), v jedné ruce špatně udržitelná, třeba při čtení vleže při uspávání potomka.

V knize zazní otázka "Co byste dělali, kdybyste se nebáli?" - Já bych cestovala. Ale protože se bojím, mohla jsem "cestovat" aspoň takto netradičně s panem Hajzlerem :)

adorjas
01.09.2017

Pomýlila ma vidina cestopisnej knihy- môj omyl a ľutujem koruny, ktoré som na ňu vyhodila. Autor splieta dve na deviate, asociuje témy, ktoré prispôsobuje vlastnej skutočnosti. A hlavne snaží sa presvedčiť o mravnej a morálnej stránke, ktorú sám popiera svojím životným štýlom.

Snáď v budúcnosti objavím skutočný cestopis a nie takúto motivačnú rádoby literatúru...

Nokondisi
21.10.2016

Úžasná kniha. Souzním s každou větou, kterou p. Hajzler napsal.

lucatr
12.10.2016

Dosud nejlepší kniha, kterou jsem četla. Pan Hajzler na sobě musel odvést obrovský kus práce, aby nabyl takového uvědomění. Pro mě jeden z nejvíce inspirujících lidí.
Ukazuje čtenáři, že lze vést kvalitní život i bez spousty materiálních vymožeností dnešní doby. Neustále se zamýšlí nad tématy udržitelnosti, odkazuje na mnoho knih i osobností věnujících se tématu ekologie, minimalismu a (jak on sám píše) "dobrého života".
Kniha se pěkně čte, a mimo jiné se tu i dozvíte spoustu šílených fakt.

autobiografie cestování životní prostředí ekologie společnost a komunity ze života rozdílné kultury mezilidské vztahy sebeuvědomování

Tomáš Hajzler

Tomáš Hajzler