pettrass pettrass komentáře u knih

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Je to dobrá detektivka, ale čekala jsem asi víc (pravděpodobně za to můžou mí přátelé, kteří knihy od Nesba naprosto opěvovali, díky nim jsem si i knihu přečetla a nelituji toho). Kniha mě chytla asi až od druhé třetiny, kdy se příběh více rozvinul. A jsem teda překvapená, že jsem vraha podezřívala a uhodla správně. Určitě v sérii s Harry Holem budu pokračovat a doufám, že knihy budou jen lepší a lepší.

02.11.2016 4 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Moc jsem se těšila až si knihu přečtu (v knihovně na ní byla velká řada rezervací :-)) a doufala jsem, že mě nezklame. Nezklamala. Je to krásná knížka z mé oblíbené Anglie a o mých oblíbených sladkostech a o zvláštních milých, protivných a různých lidech. Bavily mě obě linky příběhu a bavila jsem se nad většinou velmi kousavými vsuvkami z knihy o sladkostech. Některé věci byly trochu přitažené za vlasy, ale u romantických knih to tak trochu očekávám, i tak je to jedna z těch lepších knih.

01.09.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knize se nedá upřít, že je čtivě napsaná, ale to neznamená, že je to nějaké terno. Už dlouho mi tak nevadila hlavní hrdinka knihy jako v tomto románu (asi jsem jí pořád nevěřila ty alkoholové excesy a šílené stavy - vůbec jsem se do ní nedokázala vcítit nebo s ní soucítit). Knihu jsem četla dřív než došlo k takovému rozruchu a nadšení kolem ní. A nějak to pořád nechápu, existuje spousta lepších a napínavějších knih. Na druhou stranu se mi líbil ten nápad líčit příběh z pohledu z vlaku, škoda jen, že to nebylo líp promyšlené a domyšlené. A konec? Ten jsem nějak očekávala už od poloviny knihy a moc mě nepřekvapil.

17.08.2016 3 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Velmi jsem se těšila na další osudy Jamieho a Claire, ale jsem z knihy zklamaná a rozladěná. Nechápu proč každá kniha Diany Gabaldon musí mít tolik stran - rozsah 1016 stran je už i na mě moc!!! Knihou jsem se pročítala necelý rok, vůbec mě nebavila a nemohla jsem se do ní začíst. První díl byl super, druhý o něco míň a tenhle ani nevím, jak hodnotit. Dvě hvězdičky jsem dala proto, že aspoň některé části se mi líbily, i když jich bylo pomálu. Třetinový rozsah by určitě pomohl i příběhu, který nemusel být tak rozvláčný - neustále se opakující boje a příkoří obou hrdinů a jejich příbuzných už mě vytáčely a bylo mi celkem jedno, co se s nimi stane a jen jsem neustále kontrolovala, jestli se už blížím konci. Nevím jestli vůbec někdy přečtu pokračování a docela lituji, že jsem si další knihy koupila a ne jen vypůjčila v knihovně.

04.04.2017 2 z 5

Šance na lásku Šance na lásku M. J. Summers (p)

Doufala jsem v nenáročné a odpočinkové čtení na neděli, ale něco tak hrozně klišoidního, neoriginálního a trapného jsem už dlouho nečetla a opravdu poctivě jsem knihu četla asi jen do devadesáté strany. Vím, že teď už se vydává kde co a od takové literatury toho moc neočekávám, ale chci toho moc, když si chci přečíst aspoň trochu dobrý nenáročný román pro ženy???

27.03.2017 1 z 5

Po přečtení této knihy jsem měla chuť otevřít si láhev červeného vína, koupit si boty na tango a přihlásit se na kurzy tanga (škoda, že u nás není taky taková tančírna). Kniha je krásná, odpočinková, je tam trocha klišé (cynik ve mně se někdy bouřil), celkově pro mě příjemná četba. Postupně se, i díky této knize, pročítám i dalšími knihami Roberta Fulghuma (letos jsem ho viděla i na živo - na Colours of Ostrava - a bylo to velmi příjemné a Listování (scénické čtení této knihy) mi připomnělo, proč mám tuhle knihu tak ráda).

17.08.2016 5 z 5

Kouzelné koláče Kouzelné koláče Ellery Adams

Přesně takovou knihu jsem potřebovala. Žánr "cozy mystery", jak jsem se dočetla na obálce knihy, je přesně pro mě - milé, zábavné, lehké čtení s detektivní zápletkou odehrávající se v malém městečku. Když k tomu všemu ještě připočtu, že hlavní hrdinka knihy neustále peče koláče a otevře si malé pekařství, je to román přesně pro mě.

16.06.2017 4 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Musím se přiznat, že mě kniha moc nebavila. Možná to bude tím, že jsem jako první viděla film (I když to mi zpravidla u jiných knih a autorů nevadí a někdy si knihu přečtu jen proto, že jsem viděla její filmové zpracování.). Nicholas Sparks pro mě nikdy nebude srdcový autor a pravděpodobně od něj nic jiného číst nebudu. Nesedí mi jeho vypravěčský styl a vadilo mi, že příběhová linka Iry byla psána ich formou a příběh vyprávěný z pohledu Sophie a Lukea byl v er formě.

Je to jeden z mála autorů, u kterých jsou pro mě více snesitelnější filmová zpracování jeho knih než samotné romány.

08.12.2016 2 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Do knihy jsem se hned začetla a nemohla se od ní odtrhnout. Mám ráda knihy, v nichž se prolíná současnost s historií (obzvlášť tou skotskou). Oba příběhy byly poutavé a trochu té romantiky nikdy nezaškodí. Skvělé odpočinkové čtení.

12.08.2016 5 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Nikdy jsem moc nepochopila proč je zrovna o Mata Hari napsáno tolik různých zpracování knih a proč její postava i po tolika letech lidi fascinuje. Mata Hari mi nikdy nebyla sympatická a pravděpodobně ani nebude. Jediným pozitivem, které jsem v příběhu a knize shledala, byl jeho rozsah. Na to jak krátká kniha je, jsem se však docela nudila a nutila knihu vůbec dočíst.

09.05.2017 2 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Dobře. Knihu jsem přečetla. Přiznám se, že hlavně kvůli čtenářské výzvě 2017. Po slohové stránce mi kniha přišla velmi kostrbatá a odfláknutá. Od všemi vychvalovaného autora jsem očekávala něco víc. Příběh nebyl ničím zvláštní a rozuzlení mě opravdu zklamalo a připadalo mi bez nápadu a neoriginální.

11.01.2017 2 z 5

Kletba Vikingů Kletba Vikingů Shirley Waters

Ani vlastně nevím, proč jsem si tuhle knihu v knihovně rezervovala. Doufala jsem, že to bude dobrá oddychovka, ale vůbec mě to nebavilo a i když jsem od knihy moc neočekávala, doufala jsem, že mě mile překvapí - což se nestalo. A některé pasáže, obzvlášť ta v Londýně mi připadala, mírně řečeno, přitažená za vlasy. A ani romantická linka příběhu mě nezaujala. Jednu hvězdičku dávám proto, že jsem četla i horší knihy. Možná už očekávám od knih víc ...

17.08.2016 1 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jak knihu zhodnotit. Přečetla jsem ji vcelku rychle a zaujala mě. Celou dobu jsem se snažila představit si, komu bych já uvěřila - matce či otci. Konec mě hodně překvapil a jsem docela ráda, že to neskončilo tak, jak jsem si představovala (naprostým masakrem). Možná jsem přece jen očekávala něco víc, ale i tak mi kniha připadala čtivá a dobře jsem se u ní bavila.

15.08.2016 4 z 5