petruska85 petruska85 komentáře u knih

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Šokující zpověď toho co mnozí z nás ani nezažili. Každý by si ji měl přečíst, aby si vážil všeho co mu život nabízí. I když je to málo, ale pořád to stojí za to. Při každém slovu mi běhal mráz po zádech a tekly mi slzy.

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Mám ráda knihy podle skutečné události, o to horší je, že se to muselo stát. Až poté co oběti zveřejní svůj příběh se začne řešit, jak by se jim dalo pomoci.

02.05.2011

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Báječná knížka mého dětství, ale ráda si ji přečtu i teď. Krásné prostředí, i postavy. Měla by se zavést jako povinná četba.

02.05.2011

Já a moji drazí Já a moji drazí Helena Šmahelová

hezké vzpomínky na dětství, často jsem se k ní vracela

Označená Označená Kristin Cast

Musím říct, že jsem knihu dostala k narozeninám v práci. Po prvních chvílích mé skepce k těmto knížkám po zkušenostech se Stmíváním jsem byla nadšená. Stmívání mě vůbec nenadchlo, ale tohle je úplně jíné. Je to naprosto fantastické, už se těším až dostanu další díl.

18.07.2011

Nebezpečná svůdnice Nebezpečná svůdnice Bertrice Small

Poutavým dějem dokáže autorka vtáhnout čtenáře přímo do knihy. Krásně napsaný román. Často se k němu vracím.

27.05.2011

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Poznání kultury, kterou nikdy nepochopím. Příběh islámských dívek, tradic a ženské obřízce. Vše popsáno velice barevně a živě. Skvělá autorka.

20.08.2013 5 z 5

Hřích Hřích Sharon Page

erotická kniha, která se četla sama, některé vulgarity bych asi trochu uhladila, ale přesto je to pěkná kniha

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

nezapomenutelný příběh Vaška a hledání tatínka, skvělá kniha i film

Dvojčata Pat a Isabela Dvojčata Pat a Isabela Enid Blyton

Série o dvojčatech, která je naprosto fantastická. Po přeštení jsem toužila být na takovém internátě a nosit uniformu.

Poprvé a pak pořád znovu Poprvé a pak pořád znovu Lisa Moos

Naprosto úžasná kniha, četla se skoro sama. Je až neuvěřitelné čím vším si autorka musela projít. U těchto knih si pak člověk začne vážit toho co má.

Nalezení ztracené lásky Nalezení ztracené lásky Bertrice Small

Opět skvělá kniha od oblíbené autorky. Knihy, které jsou psány z dob Tudorovců s prolínáním sultánů nemá chybu.

Svádění skotské nevěsty Svádění skotské nevěsty Sue-Ellen Welfonder

Kniha mě zlákala svým obalem, ale děj příběhu byl chvílemi i trapný, nelogický. Celý děj se odehrává prakticky v pár dnech.

20.08.2013

Čarovné Vánoce Čarovné Vánoce Heather Graham (p)

Moc hezká kniha, ke které se určitě za zimních večerů vrátím. Pěkné prolínání časů, kde se skloubí přítomnost s minulostí.

Ve stínu cypřišů Ve stínu cypřišů Diane Chamberlain

Celkem hezky napsané, i když jsem čekala trochu více. Čekala jsem nějaký náboj, který by to celé pozvedl. Nebylo to špatné, ale zkusím ještě jiné autorčiny knihy.

Klenoty Klenoty Danielle Steel

Tak tahle knížka byla báječná. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Moc hezky napsaná a poutavá, chvílemi až neuvěřitelná. Mohu jen doporučit

18.01.2012

Uzavřený kruh Uzavřený kruh Danielle Steel

Skvěle napsaná kniha, hned od prvních stránek to bylo poutavé. Nemohla jsem se odtrhnout a přečetla ji za 3 hodiny.

10.01.2012 5 z 5

Zrcadlo starých časů Zrcadlo starých časů Helena Lisická

Krásně napsané staré pověsti. Ještě teď si jako odpočinek nějaké přečtu.

27.05.2011

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Smrtelná hra Smrtelná hra Thom Racina

Poutavý příběh už od prvních stránek knížky. Už skoro od začátku se ví, kdo za tím vším stojí, ael samotné rozuzlení přijde až na konci. Přečetla jsem ji za večer.