Klenoty

Klenoty https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1858/klenoty-1858.jpg 4 69 8

Životní příběh Sarah Whitfieldové, která v předvečer svých pětasedmdesátých narozenin čeká na příjezd dětí a vnoučat a bilancuje celý svůj život. Vzpomíná na pět desetiletí plných dramatických událostí, na třicátá léta v New Yorku i krátké manželství, které s ní otřáslo do základů. Cesta do Evropy, která ji měla vzpružit, příliš nepomáhala - dokud při ní Sarah nepoznala Williama, vévodu Whitfielda, který z ní zanedlouho udělal svou manželku a vévodkyni. Po líbánkách ve Francii však přijde válka a Sarah zůstane sama s nemluvnětem, opět těhotná a s neochvějnou vírou, že její pohřešovaný manžel je stále naživu. Po válce se Whitfieldovi stanou klenotníky korunovaných hlav a jejich firma získá celosvětovou proslulost, zatímco se rozrůstá i jejich rodina. A po létech plných bolestí i nových radostí, hlubokých ztrát i nepotlačitelné naděje, kdy si každé z dětí hledá vlastní cestu životem, se všichni opět scházejí, aby si připomněli sílu rodiny, která odolala veškerým útrapám...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Jewels , 1992

Len2očka
19.03.2023 5 z 5

Četla jsem,páni, to už bude asi 25 let nazad.Byla to moje první knížka od této autorky a dle mých papírových záznamů byla krásná,což o všech knížkách autorky se to říci nedalo.Musim si ji znovu přečist,vždyť tady čeká v mé knihovničce,určitě si to zaslouží.

Monika1717
19.07.2020 5 z 5

Tuto knihu mám moc ráda, pěkně se čte. Patří mezi pětici mých nejoblíbenějších od této autorky, ale rozhodně jsem nepřečetla všechno. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická. Líbilo se mi, jak se snažila a dařilo se jí.

Terisek99
06.06.2019 5 z 5

Krásná kniha. Kniha mě bavila.

Babsy
08.02.2018 4 z 5

Jeden z mých prvním románů z válečného období, který jsem před lety jako dívka četla. Možná právě protože to byl můj první vážnější, realistický román, tak na něj mám hezké vzpomínky.

EvikU.
07.04.2017 3 z 5

Steelová má hezčí knihy, dle celkem se dobře četla.

minusha97
16.03.2016 2 z 5

Táto kniha ma veľmi sklamala. Od tak známej a obdivovanej spisovateľky som čakala rozhodne viac ako toto. Kniha ma veľmi dlhú dobu, respektíve takmer celú dobu nebavila, nudilo ma ju čítať, nudilo ma všímať si postavy, alebo skrátka čokoľvek, čo sa v knihe dialo a prechádzala som stránky iba očami, aloe mysľou som bola často niekde inde.

Ani štýl ma príliš nezaujal, bol pomerne nudný, nezáživný, knihu som čítala neuveriteľné dva týždne a posledných sto strán som už rýchlo ťahala len preto, aby som to už mala za sebou.
Našťastie mám rada historické romány a páčilo sa mi obdobie vojny, okupácia a podobné veci v knihe, z neznámeho dôvodu som v knihe cítila niečo z Rebeky.

Inak teda nič moc. A prečo dopekla neustále rodila také veľké deti?!

kika 13
03.12.2012 3 z 5

Pěkně psaná knížka,dobře se čte.

petruska85
18.01.2012

Tak tahle knížka byla báječná. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Moc hezky napsaná a poutavá, chvílemi až neuvěřitelná. Mohu jen doporučit

zfilmováno

Danielle Steel