Uzavřený kruh

Uzavřený kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/4304/bmid_uzavreny-kruh-zKL-4304.JPG 4 37 7

Půvabná Tana žije pouze se svou matkou, otec zahynul za války ještě před jejím narozením. V jejich životě se vše změní, když se její matka sblíží s Arthurem Durningem, šéfem významné americké firmy. Dospívající Tana po čase pochopí, že Arthur matku podvádí a využívá jí jako vychovatelku svých dětí. Její matka přesto doufá, že se s ní Arthur jednou ožení. Tana rodinu Durningů nesnáší a s Arthurovými dětmi, Billym a Annou nemá nice společného. Náhle dojde k tragédii, kdy Billy Tanu na jednom večírku znásilní a zoufalá dívka se nemá na koho obrátit o pomoc. Matka jí nevěří, Tana je psychicky na dně, straní se mužů, společnosti, s matkou si nerozumí, matka si přeje její svadbu a děti, ona se chce osamostatnit a studovat. Po únavných bojích si prosadí svou a pouští se na právnickou dráhu. V práci je úspěšná a schopná Stále ale nedokáže najít člověka, s nímž by mohla být doopravdy šťastná. V době, kdy už se pomalu vzdává naděje, nachází opravdovou lásku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Full Circle , 1997

simca9342
18.03.2023 5 z 5

Knize bych určitě změnila název na Začarovaný kruh. Jean se s manželem těší na příchod dítěte. Ani jeden z nich nevi, že Andy svou dceru už neuvidí, že se Jean nikdy neprovdá a jeho teď už dospělá dcera si projde něčím nepředstavitelným. Taně nikdo nevěří, ani vlastní máma ne. Prožila nezapomenutelný večer hlavně po psychické stránce. I přes strachu z můžu a jejich blízkosti zkouší hledat pořád dokola, ale láska ji nepřeje. Až jednou...

Ben Nevis
06.03.2015 3 z 5

Příběh kariéristky, která nakonec "dostala rozum" a ocenila i tradiční hodnoty. Podle mě je to místy nedotažené a hodně věcí vyšumí do ztracena, ať už to znásilnění nebo boj za rovnoprávnost barevných.
Ale co se týče vztahů, je to takové ze života, žádná červená knihovna s vášnivou láskou na věčné časy.

1v8na
28.08.2014 5 z 5

Velmi zajímavé. Obdivuju Tanu, já sama bych se na nohy nejspíš ani nepostavila.

evasamankova
24.02.2014 3 z 5

Hotová dějová smršť. Příběh se rozprostírá v průběhu asi 40 let.
Odpočinkové romantické (to tedy až v závěru) čtení. Nejvíce se mi na knize líbilo přátelství mezi Tanou a Harrym.
Více :

kika 13
09.02.2013 3 z 5

Krásně psaný román.

sabca
11.11.2012 4 z 5

Knížka se moc líbila. Byla nabitá dějem od začátku až do konce. Tana v jednu chvíli dopadla malém jako její matka, kdy žila s ženatým přítelem, který ji stále sliboval, že se rozvede. Pěkné bylo taky její přátelství s Harrym.

petruska85
10.01.2012 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, hned od prvních stránek to bylo poutavé. Nemohla jsem se odtrhnout a přečetla ji za 3 hodiny.

zfilmováno znásilnění romantika

Danielle Steel