Zrcadlo starých časů

Soubor pověstí a historických povídek z doby od 13. století až do začátku 19. století. Pověsti, zkazky, pohádky a historické povídky z minulosti českých měst. V těchto příbězích autorka rozehrává tajemství spjatá s duchem prostorů, jako jsou domy, města, ulice, kláštery, kostely, kapličky, prameny, věže, hrady, rokle, studně či kopce. Pověsti Heleny Lisické prozrazují vysokou literární erudici, hlubokou psychologickou znalost lidských vztahů i etickou zaujatost autorky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30862/zrcadlo-starych-casu-30862.jpg 4.232
Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno:, Albatros

witiko
07.07.2017

Autorka ukazuje, že městské pověsti nejsou o nic méně zajímavé než pověsti z hradů a zámků. Mnohdy jsou ještě zajímavější, protože ukazují běžný život našich předků a rázovitost či historickou specifičnost jednotlivých míst, které dodnes tvoří rámec našich životů. Autorka je historicky i místopisně erudovaná a přitom dobrá vypravěčka. Ilustrace Jana Černého navíc dávají knize neopakovatelnou atmosféru. Knížka, která jen tak nezestárne!

maryzka
04.05.2012

pěkné pověsti, naučila jsem se na nich dějin měst.

Oter
03.10.2011

Úžasné pověsti z vybraných měst z ČR. Myslím, že udělají navíc radost jak mladším tak starším ročníkům.

petruska85
27.05.2011

Krásně napsané staré pověsti. Ještě teď si jako odpočinek nějaké přečtu.