Petruse21 Petruse21 komentáře u knih

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Četla jsem hned po Hrdinovi, je to tak na stejné úrovni, Hrdina mi ale sedl lépe, tady hlavní hrdinka nebyla můj šálek čaje.

27.11.2017 3 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Jako pohádka pro dospělé proč ne, ale už se s těmi záhadnými typy, co mají tragickou minulost a shodou okolnosti jsou v balíku, roztrhl pytel.

21.11.2017 3 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Námět dobrý, ale nedotažený. Zpracování nuda.

12.11.2017 1 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Rozhodně lepší jak 1 a 2 díl, konec trošku moc rychlý, ale jinak spokojenost. Doufám, že osobě, co zatím v tomto dílu unikla trestu, to bude spočítané..

06.11.2017 4 z 5

Neklidná srdce Neklidná srdce Jaroslav Havlíček

Skvělé jako vždy, nejlepší byla povídka Pes a Přicházející z pekel

26.10.2017 4 z 5

Větrná setba Větrná setba Václav Řezáč (p)

Na Černé světlo to nemá. Petr mi přišel na 18 let dost nezralý a celou knihou se táhlo jedno téma: vrzne si ten Petr nebo ne?

21.10.2017 3 z 5

Helimadoe Helimadoe Jaroslav Havlíček

Musela jsem začínat na 2x, protože prve se mi nepodařilo dostat ani přes 30 stránku. Řadím to k Havlíčkovým méně povedeným dílům. Nejsilnější mi přišel popis ženy s leprou a popis života Helmadon.

15.10.2017 3 z 5

Citová výchova Citová výchova Gustave Flaubert

Nedočetla jsem, ve srovnání s paní Bovaryovou je to hrozně utahané. Skončila jsem na straně 193. Nebudu tedy ani udělovat *.

06.10.2017

Malé nesrovnalosti života Malé nesrovnalosti života Stephen Leacock

Trošku slabší jak Literární poklesky, ale pořád skvost, nejvíc se mi líbila poslední povídka, také bych takovou společnost zavedla.

05.10.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Ani jedna z postav nebyla normální a nedalo se s ní soucítit - stejně jako v Dívce ve vlaku. Tady byl děj akorát ještě nereálnější a překombinovaný.

01.10.2017 2 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Lehce předvídatelné, některé věci nereálné. Ale nedá se tomu upřít čtivost.

10.09.2017 3 z 5

Králíku, utíkej! Králíku, utíkej! John Updike

V rámci čtenářské výzvy jsem se dala do čtení knihy od držitele Pulitzerovy ceny. Přiznám se bez mučení, že jsem do konce nedočetla. Vůbec mě to nebavilo a ty konverzace tam mě přímo iritovaly.

17.08.2017 1 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Jedna z lepších severských detektivek. Jen ten konec mi přišel moc useknutý.

12.08.2017 4 z 5

Bohyně Bohyně Josephine Angelini

Trošku zklamání, čekala jsem lepší zakončení.

01.08.2017 3 z 5

Beze snů Beze snů Josephine Angelini

Mělo to větší grády jak první díl. Která holka by nechtěla, aby se o ní ucházeli dva polobohové? :)

24.07.2017 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

O něco lepší jak Netopýr, doufám, že ta jeho série bude mít vzestupnou tendenci. Harry je mi ale pořád nesympatický.

15.07.2017 3 z 5

Snad v pekle čepujou Snad v pekle čepujou Tucker Max

"A varování pro ženy: Chcete-li si uchovat dobré mínění o mužích, rozhodně si tuto knihu nekupujte! Vám na ní nebude připadat směšného nic, snad až na to, že spisovatel je neuvěřitelný hulvát, a přesto se najdou dívky, které to k němu přitahuje. Nebo je to spíš smutné?" Ano, je to smutné..nedalo se to číst

10.07.2017 odpad!

Dobrovolník Wanke Dobrovolník Wanke Antonín Rašek

Hrozná blbina. Četla jsem jen, že mě zaujala anotace a byla v knihobudce, jsem ráda, že jsem ji nekupovala.

10.07.2017 odpad!

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Spíš pro mladší čtenáře, ale mně se to líbílo

02.07.2017 3 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

Co ty ženské nedokážou, dostanou chlapa i mezi dinosaury :). Arthur Conan Doyle je můj oblíbenec od Sherlocka Holmese - mám ráda jeho humor. Malone byl sympaťák a lord John Roxton jakbysmet.
Líbila se mi i linka s Claudií - "..lépe býti milencem zamítnutým, nežli přijatým bratrem."

17.06.2017 4 z 5