Petruse21 Petruse21 komentáře u knih

Sestry Sestry Bernard Minier

Jednoduchý jazyk, jednoduchá zápletka, jednoduché postavy. Nevzalo mě to.

07.01.2020 2 z 5

U snědeného krámu U snědeného krámu Ignát Herrmann

Hořký příběh. Žemlova mírná povaha, nerozhodnost a naivita byly v některých případech až neuvěřitelné.

21.12.2019 4 z 5

Vlčí jáma Vlčí jáma Jarmila Glazarová

Trošku těžší čtení , ale pak se to poddalo. Nejlépe vykreslenou postavou byla Klára, což byla trošku škoda, protože bych uvítala větší hloubku osobnosti Roberta.

06.12.2019 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Chyběla mi tam ženská postava a některé popisy byly táááák zdlouhavé. Další díly si ale přečtu.

03.12.2019 3 z 5

Kouř Kouř Dan Vyleta

Začátek hrůza, prostředek lepší, konec tragédie.

25.09.2019 2 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Větší zklamání jak Písečný muž. Jurek je ještě víc neuvěřitelný. SPOILER: Celá nemocnice je plná policajtů a ti si nevšimnou, že do pokoje Valerie jde 2m chlap převlečený za ženskou? Neuvěřitelné...

16.08.2019 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Menší zklamání, Jurek je jak superhrdina, kterému vše vyjde.

16.08.2019 3 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Velká nuda pro mě. Dalo by se to shrnout slovy, "S čím kdo zachází, tím také schází."

16.07.2019 2 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Už jsem od Nesba četla lepší. Nedá se tomu upřít čtivost, ale Harry je až moc velký superman.

05.07.2019 3 z 5

Outsider Outsider Stephen King

V poslední době je to od Kinga další zklamání. Měl by se podle mě vykašlat na detektivky.

24.06.2019 2 z 5

Čas mého života Čas mého života Jerome Klapka Jerome

Mám ráda Jeroma - Křupana z Křupanova - kde je konec těm samozvaných kritikům, že.
V knize mi chybělo více detailů z jeho rodinného života, o manželce a dětech se jen sem tam zmíní, myslím, že si zasloužili více prostoru. Ale i tak za 5*.

04.06.2019 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Ačkoli člověk dopředu věděl, že to nebude mít dobrý konec, tak to mělo spád a napětí. Škoda, že se to nedrželo pořád v nějakou mimoparanormální rovinu. Crozier byl vykreslen perfektně.

31.05.2019 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Hrozná nuda. Více přímé řeči by určitě neškodilo a méně francouzštiny taktéž. S vypětím všech sil jsem skončila na 309 straně a projela zběžně zbytek.

23.04.2019 2 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Čtu sérii Nesba za sebou a musím říct, že je to bohužel na stejné brdo. V Policii mi navíc přišel moc rychlý konec. Stovky stran vražd a vyřešení na pár stránkách.

13.04.2019 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Trošku překombinované a lehce neuvěřitelné.

27.03.2019 3 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Na Kinga hrozně slabé, škoda.

04.03.2019 2 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Na mě už moc překombinované. Harry mě v několika situacích dost zklamal svým rozhodnutím.

29.01.2019 3 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Neuvěřitelné chování postav, neuvěřitelné vyústění děje a do toho Caroline, která je hloupá jako tágo... Pro mě zklamání.

05.01.2019 2 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Čekala jsem víc. Nemám ráda knihy, kde není ani jedna postava normální.

13.12.2018 2 z 5

Svědek Svědek Václav Řezáč (p)

Řezáče s Havlíčkem považuji za nejlepší české autory. Ve Svědkovi opět Řezáč nezklamal, krásný jazyk, myšlenka... doporučuji.

25.11.2018 4 z 5