Petronille Petronille komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se čte lehce, splnila mé očekávání. Hledala jsem nějakou oddechovku na brigádu a to kniha splnila. Na to, jakou mají Bábovky reklamu jsem čekala něco víc. Příběhy jsou zajímavé, krásně se prolínají, ale stejně si po dočtení připadám jako bych sledovala seriál typu Ulice, Ordinace atd.

21.11.2016 3 z 5

Konec hry Konec hry Val McDermid

Toto byla první kniha kterou jsem od autorky četla. Určitě si přečtu od spisovatelky další knihy

02.06.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kamarádkám ve škole se kniha moc líbila a básnily o ní celou dobu, tak jsem si knížku půjčila v knihovně. Jediné co se dalo číst byl začátek. Nemůžu pochopit jak se tato kniha stala bestsellerem, autorka má velice chudou slovní zásobu a hlavní hrdince by nikdo neuvěřil 21 let. Chová se jako by dostala něčím po hlavě a už se z toho nevzpamatovala, ale kniha si přece jenom našla své příznivce. Já už bych knihu znova nečetla, ale třeba bude film lepší.
Nejvíc ze všeho mě štvala má vnitřní bohyně...tancuje, tleská - doplň dle strany
Moje doporučení je takové, že pokud hledáte knihu, která má nějaký příběh, tak se této knize vyhněte obloukem

07.02.2014 odpad!

Pobřeží temnoty Pobřeží temnoty Diana Norman

Kniha se mi líbila. Z počátku jsem měla problém sledovat kdo vlastně příběh vypráví, ale nakonec jsem se do knihy začetla. Kniha vypráví o hledání následníka trůnu, protože stará královna umírá a nárok na anglický trůn vznášejí dva kandidáti Jiří Hannoverský a syn Jakuba Stuarta, Následník. Královští úředníci najdou ještě jednoho kandidáta Annu Bardovou a snaží se ji vypátrat. Pověří tím Martina Milleta, který hledá vraha své tety. Vezme s sebou na cestu tetinu služebnou Bratchet a vydávají se na cestu. Cestou jim dojde, že Anna Bardová si nechává říkat Anne Bonneyová a se svou přítelkyní Mary Readovou se staly pirátkami a pluly na lodi kapitána Johna Rackhama. Nakonec posádku Johna Rackhama dopadli na Jamajce. Martin Millet a Bratchet se s tím nehodlají smířit a jedou na Jamajku. Žalářník jim řekne, že obě pirátky byli těhotné a jedna žena a jedno dítě zemřely, ale že neví kdo z nich to byl.
Příběh je zasazen do 18. století a setkáme se tu s několika historickými postavami jako Daniel Defoe, Anne Bonney, Mary Read a dalších

06.02.2014 5 z 5

Nespoutaná duše Nespoutaná duše Angela Dorsey

Už je to dlouho co jsem knihu četla, ale moc se mi líbila. Doporučuji hlavně mladším čtenářům a milovníkům koní

26.01.2014 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Lauren Brooke (p)

Jako mladší jsem autorčiny knihy zbožňovala, série se hodí pro milovníky koní 10-13 let staré

Noční tábor Noční tábor Allison Estes

Tuhle sérii jsem měla moc ráda, četla jsem ji když jsem byla mladší. Doporučuji pro milovníky koní 10-13 let

26.01.2014 5 z 5

Oheň a bič Oheň a bič Dick Francis (p)

Moc hezká kniha, mám ji od Dicka Francise nejradši, doporučuji

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Tato knížka mě bavila víc než Spící panna, ale nebyla tak dobrá jako některé jiné knihy od Deavera. Kniha mi přišla hodně podobná co se týče tématu knize Modrá sféra. Je to spíš taková oddechovka, i když musíte přemýšlet kdo je nakonec vrah.

26.01.2014 4 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Diana Norman

Od knihy jsem se nemohla vůbec odtrhnout, po přečtení jsem si koupila i další díly. Knihy doporučuji, moc dobře se četly.

Zemři! Zemři! Karen Rose

Vynikající kniha, je dobře napsaná, příběh vás úplně vtáhne do děje. Kniha se mi moc líbila. Určitě doporučuji

Hříbě jménem Hvězda Hříbě jménem Hvězda Joanna Campbell

četla jsem ji když jsem byla mladší. Moc hezká série.

25.01.2014 5 z 5

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Velmi povedená detektivka, čte se pěkně. Jediné po mi vadilo byl počet zvratů na konci, pár bych vypustila. Příběh by tak byl určitě napínavější. Odborné výrazy byly dobře vysvětleny, ale vypadá to že kniha byla napsaná někde na začátku počítačových technologií.

24.01.2014 4 z 5

Oko luny Oko luny Brigitte Riebe

Kniha je takovým romantickým příběhem s detektivní vložkou. Víc se mi od autorky líbila kniha Čarodějnice a vévoda. Oko luny je spíš oddechová kniha u které nemusíte moc přemýšlet nad zápletkou.

24.01.2014 3 z 5

Čarodějnice a vévoda Čarodějnice a vévoda Brigitte Riebe

Knihu jsem velice rychle přečetla, moc mě zaujala. Spisovatelka píše dobře a popisuje dobu z pohledu mladé dívky Leny. V příběhu se pořád něco děje, příběh Vás úplně vtáhne do děje. Lituji jen toho, že není napsaný druhý díl. Knihu vřele doporučuji

24.01.2014 5 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Jako první jsem ze série o Kathryn Danceové četla knihu Kříže u cesty a ta mě zaujala víc než tato kniha. V některých kapitolách jsem se doslova musela nutit číst, ale u velké většiny kapitol se to vynahradilo napětím. Líbilo se mi, že je není Kathryn obyčejný polda, ale že se také zabývá kinezií - ozvláštnilo to celou knihu, zkoumání toho jak se pachatel chová a co si zrovna myslí není ve většině krimi příběhů k vidění.
Určitě doporučuji si knihu přečíst, má Vám co nabídnout.

24.01.2014 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Z knih o upírech hodnotím jako nejlepší. Nenudila jsem se u ní jako u ostatních, měla celkem spád. Autorka vymyslela celkem dobrý příběh, na konci knihy chcete vědět jak to dopadne a tak si vezmete do ruky další díl a tak to pokračuje dokud nepřečtete všechny. Pokud chcete něco o upírech tak doporučuji tuhle sérii

07.12.2013 4 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Kamarádka mi půjčila tuto knížku, je do série zblázněná, tak jsem se rozhodla si knihu taky přečíst. Opravdu nevím co se jí na knížce líbí. Klasický scénář s upíry - Ona krásná všemi obletovaná, on upír co se do ní zamiluje a samozřejmě nějaká zápletka aby to mělo spád. Elena je strašně nesympatická dala bych jí nejradši přes "ústa" aby se vzpamatovala, Stephan se chová jako by spadl z vesmíru, jediný Damon je mi trošku sympatický, chová se jako člověk (upír). Ostatní postavy tam jsou jenom aby vyplnily prostor. Jinak knihu hodnotím jako ztrátu času, ale četla jsem i horší knížky

07.12.2013 1 z 5

Obléhání nebes Obléhání nebes Tom Harper (p)

Oceňuji, že autor psal o byzantské říši a ne o křižácích jako většina autorů. Čtenářům historické literatury doporučuji přečíst celou trilogii

02.12.2013 5 z 5

Kniha tajemství Kniha tajemství Tom Harper (p)

Kniha se mi velice líbila. Mám ráda prolínání historie se současností. O Gutenbergovi jsem věděla pouze, že byl vynálezce knihtisku, autor mi rozšířil obzory. Knihu doporučuji, určitě si od autora přečtu další knihy.

02.12.2013 5 z 5