Pobřeží temnoty

Pobřeží temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12465/pobrezi-temnoty-12465.jpg 4 27 7

James vyrůstá jako sirotek v rodině Martina Milleta. Jeho minulost je zahalená přísně střeženým tajemstvím, ale čím je James větší, tím silněji naléhá na Martina, aby mu prozradil, kdo byli jeho rodiče. Nakonec, aby chlapce uspokojil, pro něj příběh sepíše. Ve svých vzpomínkách se musí vrátit do minulosti... Právě se dozvídá, že jeho teta Effie byla zavražděna. Martin tetu Efii nijak nemiloval, ale protože po ní zdědil slušné jmění, považuje za svou povinnost najít jejího vraha. Přitom se zaplétá do královských intrik - král Jiří umírá bez potomka a nárok na anglický trůn vznášejí dva kandidáti: Jiří Hannoverský a syn Jakuba Stuarta, Následník. Ukáže se ale, že ve hře je ještě někdo. Vnučka Ruperta Rýnského, Anne. A právě tato Anne nějakou dobu bydlela u tety Effie, než tajemně a beze stopy zmizela. Martin se spolu s tetinou služebnou Bratchet vydává po stopách Anny Bonneyové a její přítelkyně Mary Bardové, neboť věří, že když najde tyto ženy, najde i tetina vraha. Pátrání ho přivádí nejprve do Nizozemska a pak na exotickou Jamajku. Cestou prožívá jedno dobrodružství za druhým, stává se královským podkoním, vzbouřencem, pirátem... A na konci cesty, namísto dvou žen, najde jen syna jedné z nich. Jamese. Autorka je skvělá vypravěčka a románu vtiskla dramatický děj a spád. Dává nám nahlédnout do zákulisí královské politiky, její příběh je obrazem vášnivé lásky, pevného přátelství, ale i pletichaření, zrady, vraždění a pomsty.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Shores of Darkness , 1996

akdar72
19.04.2017 5 z 5

Trochu chvílemi zdlouhavá, jak již psali čtenáři přede mnou, ale stálo to za to.

evca7271
07.02.2016 3 z 5

jsem touto knihou zklamana

combatgirl
28.07.2015 4 z 5

Ze začátku trochu zmatek se vyznat kdo je kdo,kdo ke komu patří i přesto že byla kniha chvílemi zdlouhavě psaná, příběh se mi líbil.

DasaN
30.05.2014 3 z 5

Kniha je čtivá, zajímavá i když v některých úsecích zdlouhavá.

DasaN
30.05.2014 3 z 5

Kniha je čtivá, zajímavá i když v některých úsecích zdlouhavá.

Petronille
06.02.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila. Z počátku jsem měla problém sledovat kdo vlastně příběh vypráví, ale nakonec jsem se do knihy začetla. Kniha vypráví o hledání následníka trůnu, protože stará královna umírá a nárok na anglický trůn vznášejí dva kandidáti Jiří Hannoverský a syn Jakuba Stuarta, Následník. Královští úředníci najdou ještě jednoho kandidáta Annu Bardovou a snaží se ji vypátrat. Pověří tím Martina Milleta, který hledá vraha své tety. Vezme s sebou na cestu tetinu služebnou Bratchet a vydávají se na cestu. Cestou jim dojde, že Anna Bardová si nechává říkat Anne Bonneyová a se svou přítelkyní Mary Readovou se staly pirátkami a pluly na lodi kapitána Johna Rackhama. Nakonec posádku Johna Rackhama dopadli na Jamajce. Martin Millet a Bratchet se s tím nehodlají smířit a jedou na Jamajku. Žalářník jim řekne, že obě pirátky byli těhotné a jedna žena a jedno dítě zemřely, ale že neví kdo z nich to byl.
Příběh je zasazen do 18. století a setkáme se tu s několika historickými postavami jako Daniel Defoe, Anne Bonney, Mary Read a dalších

valentýna
20.01.2014

Tahle kniha a styl psaní se mi moc nelíbily. Jednou z hlavních postav je Anna Bonneyová, což svádělo k tomu myslet na známou historickou osobnost Annu Boleyovou, a tak mi nebylo moc jasné jakou historickou osobnost autorka " sleduje " anebo zda jí jde jen o atmosféru tehdejší doby.....