Petronela16 Petronela16 komentáře u knih

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Knihu som si prečítala, lebo som si sľúbila, po prečítaní knihy Zitrek ti nikdo neslibil, že ešte budem sledovať počiny autorky.Bola som však mierne sklamana, toto dielo bolo oveľa slabšie.Neviem, ale zdalo sa mi zbytočne naťahovane, stacila by aj novela...Plusom len to, ze kapitoly boli kratke a velke plus :originalne a hlavne nie nadprirodzene vysvetlenie toho, co sa tam dialo. Chvilami som sa bala, že autorka bude chcieť napodobniť Trhlinu, ale veľmi oceňujem, že išla vlastnou cestou.
Takže záverom konštatujem, ze aj keď to malo svoje trhliny, autorka je ešte mladá a ma určitý potencial, ja ju ešte nebudem uplne zatracovať.Dnes teda 50:50.

11.08.2022 3 z 5

(Ne)skrývaná pravda (Ne)skrývaná pravda Lindsay Cameron

Ani sa mi veľmi nechce do toho hodnotenia, robím to len preto, aby som si vedela v buducnosti po sebe prečítať, čo toto bola za kniha,lebo určite zanedlho zabudnem o čom bola.Taká úplne obyčajná, priemerná, ničím neprekvapujuca kniha, no dobre,aby som nebola zlá,tak koniec bol trošku malo prekvapujúci.Preto ju hodnotim ako priemernú, čítať sa to dalo....ale pravdupovediac aj lepšie som už čítala...hm teraz som sa hlboko zamyslela, ze aj horšie.Ok takže koniec rozpisovania, idem mrknut, mozno sa mi hodi do výzvy.

09.08.2022 3 z 5

Manželky Manželky Tarryn Fisher

Knihu som začala čítať s tym, ze aj tak nemam momentalne nič iné.Napriek tomu, že sa mi to už zo zaciatku nezdalo, dala som sa na to. Hlavna hrdinka mi prišla totálne hlupučka, veď kto ide do vzťahu s tým, ze bude druha,tretia...?Do polovice to ide ešte ako tak, ale potom to autorka začne tak zamotávať, ze človek má problém sa z toho vysomarit, kde vôbec je.Podla mna si kniha určite nájde svoju cieľovú skupinu, ale ja som to bohužiaľ nebola.Moje hodnotenie:slabota úplná slabota,apropo ani ta obalka nie je výnimočné krásna.Ako som povedala pre mňa z núdze cnosť.

03.08.2022 1 z 5

Vražda s nápovědou Vražda s nápovědou Catherine Shepherd

(SPOILER) Moje druhe stretnutie s autorkou, prve som mala "v ľade' , a rovnako fajn ako predošlé.Trosku som mala obavy o asistentku Lenji, Julia by urcite nebola nadšená so stratou ďalšieho svojho asistenta, ale chvalabohu nič také sa nestalo.
Oproti predošlému romanu, teraz sa mi zdalo, že autorka zľahka pritvrdila, co sa mi ale páčilo.
Určite si znovu niečo od tejto spisovateľky prečítam.

24.07.2022 4 z 5

Štvanice Štvanice Nicolas Lebel

Aleže dobré to bolo! Málinko mi to to pripominalo Grangeho Posledni lov, ale ozaj len malinko.
Velmi ma bavilo čítanie tohoto krimi romanu, len musim uprimne priznať, že niekedy som sa tak trochu stratila v tych postavach,alebo v casoch,musela som sa vrátiť,aby som všetko pochopila.
Myslim, ze autor ma potencial, a keďže záver tejto knihy bol taky, aky bol, budem čakať minimalne na pokracovanie.

10.07.2022 4 z 5

Tajomný závoj Tajomný závoj Dominik Dán

Vždy, keď počujem záverečné: "Dúfame, že sa vám nahrávka páčila..." ma tak strašne štve,ze je koniec.V tomto pripade ma to mrzelo trošku menej, nakoľko DD rozohral dve partičky a jednu ešte akosi neukončil.Takze to be continued... nevadí, máme sa na čo tešiť.Len nech to nie je dlho.
K tomu dnešnému zavoju sa da povedať len toľko, že každý, kto očakáva klasickú dánovku, si určite aj na tejto zgustne.Stará známa partička, staré známe doberanie sa detektivov, možno tentokrát menej vyrazni Kuki s Vaňom ale ok. Veľmi vydarené dielko a ako som povedala, či vlastne napisala budem netrpezlivo čakať na pokračovanie.... Ešte dodám,ze som vypočula ako audioknihu, koniec koncov ako skoro všetky danovky.Lepsie mi chutia ušami ako očami.

30.06.2022 5 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Tuto knihu som uz mala dlhsie v mojej virtualnej knihovnicke, tusim som ju dostala ako darcek k nejakej objednavke, ale akosi som sa k nej nemala.Vzdy bolo nieco ine uprednostnene na citanie.A čo čert nechcel, nastal okamih, že nič ine nebolo naporúdzi a ja som sa vám, milí databazisti,tak začítala,ze ani neviem ako som to za 2 dni zmakla.Musim povedať,citalo sa to fajnovo, ľahúčko,dej bol zaujímavý, takže urcite skusim od autorky pokračovanie tejto serie.

29.06.2022 4 z 5

Než vzpomínky vyblednou Než vzpomínky vyblednou Tošikazu Kawaguči

Prva kniha z tejto serie bola pre mňa top.Druha bola uz mierne nudnejšia, no a táto tretia bola uplna nuda . To, co mi v prvom dieli nevadilo, napr.dookola sa opakujúce myslienky o tom, ako sa clovek moze vrátiť do buducnosti,dokedy tam moze ostať atď mi v tomto pokračovaní bolo veľmi na obtiaž.Citala som so sebazaprenim a niektoré, uz spominajuce sa opakovacie state, som preskakovala.
Vidim to tak, ze autor sa nejak zacyklil, a nema nové napady.
Chcelo by to uplne niečo ine,nove a hlavne odlišné.

22.06.2022 1 z 5

Příliš tiché lesy Příliš tiché lesy Kimi Cunningham Grant

Po dosť dlhom čase konečne kniha, ktorá ma svojim obsahom tak uchvátila, ze som nemohla prestať čítať, az o 4:00 rano, keď som ju zdolala.
Musim úprimne povedať, nech si mysli kto chce, co chce, toto bol aleže velice silný príbeh.Velmi sa mi páčilo, ako autorka rafinovane davkovala všetky tajomstvá a týmto spôsobom sa,teda aspon u mňa, nekontrolovatelne zvyšovala moja zvedavosť,ktora ma nutila bez prestania čítať.Nechce sa mi rozpisovať o deji románu, ale je nutné podotknúť, ze toto bola nielen psychologia, ale aj jemna detektivka a thriller v jednom.Urcite odporúčam prečítať a aj keď ja nie som veľmi na citáty, toto mi jednoducho nedalo a musim:
"Milost si nemůžeš zasloužit, nemůžeš si ji vydobýt, můžeš ji jenom přijmout.Nebo ne."
A to si píšte, ze budem striehnuť ako sup na korisť na ďalšie autorkine diela!

21.06.2022 5 z 5

Námesačný Námesačný Sebastian Fitzek

(SPOILER) Tentokrát ma p.Fitzek tak trochu sklamal.Čitanie mi spôsobovalo mierne ťažkosti, niekedy sa mi to zdalo ako čistá psychiatria.Prelinaju sa tam nieže 2 linie, ale dokonca 3:skutočnosť, sen a ešte aj stav namesačnosti.
Prave preto sa mi tento roman až tak nepacil, lebo som sa v ňom miestami strácala.Miestami skoro stále.Uz som bola rada, keď som sa blížila ku koncu, čo sa mi pri "Fitzekovkach" nestáva často.
Zhrnuté a podčiarknuté: aj keby som neprečítala, o nič nepridem.
Bohužiaľ tentokrát nenadchlo .Slaby priemer, ale viem, ze autor to dokáže aj lepšie, preto ho nezatracujem.

16.06.2022 3 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Vždy, kedy vyjde nova Weaverovka mi poskoči srdce, že aaaach už je to tu, už sa mám na čo tešiť..... Samozrejme to bolo tak aj v tomto pripade.Mna osobne veľmi potešilo, že to boli 4 kratšie príbehy a nie jeden, ako sme u tohoto autora zvyknutí.
Ako vždy, dej vas vtiahne ,rozžuje a nemilosrdne vypľuje až na poslednej strane.Malinko je na škodu to prepojenie s predošlými románmi, pretože nie "všetci čítali všetko", ale tak mne to nevadilo,lebo ja mam zmapovane všetky pribehy.Priznavam, že som si tiež chvíľu musela pospominat, ako to vlastne bolo predtym, ale zvladla som.
Viac neviem, čo by som dodala, preto len toľko: výborne čitaníčko pre milovnikov napätia.Kto to ešte nepozná vrele odporúčam.
(Len nie ako prvú knihu od autora, lepšie čítať chronologicky)

09.06.2022 5 z 5

Jezevec Jezevec Fredrik P. Winter

Asi som si chcela po nejakom čase znovu zgustnut na nejakom psycho aj horrore, preto som sa začítala do tejto knihy.Čož o to, začítat išlo zo začiatku veľmi ľahko...tak do polovice knihy.
Potom nastalo u mňa veľké trápenie, ktoré nemalo konca kraja. Nebyť mojej túžby dozvedieť sa podstatu, už by som to dávno vzdala.Postavy mi boli viac menej nesympaticke, hlavne Annika, pôsobila na mňa nevyspytatelne.V profesijnom živote veľká bojovníčka za svoje idealy a v súkromí uplna hysterka.
Kniha mi prišla zbytočne rozťahaná, mohla byť o tretinu kratšia.A zase mam s horrormi na čas utrum.Alebo aspoň s nepodarenými.Tento autor ma absolútne nenadchol,zrejme uz ho nechám odpočívať v pokoji v mojej e-kniznici niekde na zapadnutej e-poličke.
1 * Davam za peknu obalku a začiatočné rychle vtiahnutie do deja, inak by to bolo zrelé do koša.

26.05.2022 1 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Už som si dosť dlhú dobu nič neprečítala od Kamilky, preto som sa potešila, keď som objavila túto knihu . Poviem vám,pochutila som si na nej ,bola to maškrtka hodna mena tejto autorky a aby som nebola nespravodlivá urcite jej v tom pomohla spolupraca s Henrikom Fexeusom.Veľmi ma bavilo dostávať sa pod kožu všetkým postavám, mam rada krimi, kde je zakombinovana psychologia.Postavy su perfektne vykreslené, rôzne typy osobností, skutočne som sa vždy tešila na ďalšie a ďalšie čítanie.Vobec ma neodradzal počet strán, nakoľko to bolo veľmi pútavé čítanie.Kto bol v tomto pripade zahradnikom som odhalila už až keď to bolo úplne evidentne.Tesim sa na ďalšie počiny tychto dvoch majstrov svojho remesla.Nemozem inak ako plný počet*.

16.05.2022 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

(SPOILER) Veľmi, veľmi dobrá séria, len zase mi tam chýbala ta jedna malá dokonalosť , ktorá mi neúprosne šepká:" no poď, poď, čítaj, čítaj, neprestávaj"...Bolo to skutočne super čítanie, aj keď ku koncu už trošku zbytočne umelo natahované.
Samozrejme nechyba bohovsky super happy end vo všetkých rozohranych partiach, počnúc Livelym a zachranenou Rumunečkou , cez Barta+Skye,no a najväčší bác ako vzdy Ava s Lucom...Ach jaj prečo len si to ta Helenka Fieldsovie uz raz neodpusti tu cervenu knižnicu.
Takže, docitane ,vyhodnotene, idem ešte pozrieť výzvu.
Ahá a ozaj odporúčam.

29.04.2022 4 z 5

Smrt jako umění Smrt jako umění Laurence Anholt

Velmi pokľudný štýl detektivky mi napodiv vobec nevadil. Skôr mi vadilo to množstvo drog, ktoré sa valili na mňa z každej stránky.Celkom ma zaujal spôsob vraždy, to bolo take niečo nové, ešte som niečo take nepostrehla v mojom portfóliu prečítaných krvakov.
Nie je už ani veľmi čo dodať, mozno skusim ešte jeden od tohoto autora...no nesľubujem.Sčítané, podtrhnuté, taky priemer,kvitujem sem-tam nejaky ten pokus o humor, dufam, že to v ďalšom dieli nesklzne do červenej knižnice.

20.04.2022 3 z 5

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

(SPOILER) Tento roman som zacala čítať,lebo som si myslela, že tam bude minimalne 1 vraždička a ono nikde nič .Napriek tomu musim skonštatovať, ze sa to citalo veľmi ľahko, krátke kapitoly a rozprávanie z 3 rôznych uhlov pohľadov ma bavilo .V podstate mi nevadilo ani rychle odhalenie Burka a jeho zámerov,ktore vlastne neboli ani tak jeho, ako manzelkine, len mi tam vadili ine veci ako napr.to,ze dnes v dobe dátovej existuje taka hlupucka naivka ako bola Sky... tiež som nebola celkom stotožnená s tým, že napriek do neba volajúcemu podvodu na nej od Burka ho nadalej miluje do bezvedomia...No a ten záver čistá červená knižnica.Ako vravim,potencial to mozno malo, len ja som čakala od Sky, že sa trošku zmobilizuje a Heather alebo Burkovi to da dobre vyžrat.Takto to len vyznelo ako , že Burke je nesvojpravny blbeček,ktoreho manipuluje . Takže na zaver dodávam , čítať sa to dalo, ale nič svetoborné to nebolo.Nenadchlo, ani neurazilo.Zajtra uz zabudnem, ze som to citala...asi tak.

08.04.2022 2 z 5

Šum smrti Šum smrti Vincent Kliesch

(SPOILER) No tak poďme na to,prvy komentar...je to na mne, či navnadim, či odstrasim.Takto: keď už niekto čítal prve dva diely tejto serie,tak samozrejme,ze to je veľké lakadlo. Pokiaľ nie,tak neodporúčam čítať ako prvu v poradi, nakoľko tento diel sa uz aj mne zdal velmi prekombinovany a mala som čo robiť, aby som sa z toho vysomarila.Kedze som chcela mať aj tento diel vo svojom portfoliu,tak som ho zmakla, ale pravdu povediac, predchadzajuce diely sa mi zdali lepsie.Vsak preto aj jedna * dole.No, bohužiaľ, tentokrát musim vecne skonštatovať, že pan autor už napisal aj lepšie.Mam však taký dojem, že chcel tuto kapitolu s Julinym bratom nejako silou mocou uzavrieť, preto mi to aj prislo take trošku všetko nasilu.
Ani v závere nebolo nič prekvapujúce, co v inych častiach byvalo, lebo to, ze Sanchez=Moritz som vedela už davno pradavno cca v polovici knihy, čiže som to nepovažovala za strhujuci zaver.
Takže ok, ide sa ďalej, očakávam teraz od tohoto spisovatelskeho dua, že to nanovo rozbehne s nejakym fascinujucim pribehom, ktorým si u mna napraví svoju ,malinko pošramotenú ,reputáciu.Ak to bude tak, budem velkorysa a ochotne zabudnem na tento šumivý diel.
Aha, ešte som chcela podotknúť, ze som si vyhladavala tie bezdozvukove komory a to aj fakt existuje....to ma teda zaujalo na tomto dieli najviac, ale nechcela by som tam byť zavretá!

04.04.2022 4 z 5

Hádanka jménem Oliver Hádanka jménem Oliver Liz Nugent

(SPOILER) Ej, ale nebolo to zlé, naopak fajnovo som si tentokrat pošmákla na tomto románe. Páčil sa mi štýl pisania autorky a to , že vlastne dej ani tak dramaticky negradoval, ale pekne po kustickoch sa odhaľoval a čitateľ dostal dávku niečoho nového....Je zaujímavé, že ta dávka vždy prichádzala nadavkovana pekne z rôznych stran, teda z roznych uhlov pohľadov a tým sa postupne odhalila podstata celého románu.No, ako fajne som si to opisala! Trosku ma na konci mrzelo, že sa neprezradila cela pravda o Laure, totiž, ze nemala dieťa s cudzim černochom a nebola ziadna radodajka, ale zas na druhej strane asi to bolo myslené dobre, ze načo ju zaťažovať "dedičnou" kliatbou jej otca.
Takže davam skoro plny počet,ale len skoro,lebo čo ak spisovateľka pride s ešte niecim lepším, no nie? Odporúčam hav...vlastne hawk.

26.03.2022 4 z 5

Žena v našem domě Žena v našem domě Andrew Hart

Asi najviac sa stotožňujem s hodnotenim Lenky 0007, pretoze som sa,koniec koncov, zariadila podla jej hodnotenia.Idem od zaciatku: kniha začínala vcelku fajn, dalo sa mi lahko zacitat.Ako dej postupoval, zacala som si uvedomovať, že niektoré sceny, slová, sa opakujú , akurat v inom prevedení, Tiež ma prestavili baviť tie siahodlhé opisy uplne jednoduchych, banalnych skutočností, ktore mohli byt opisane kratsie.Mozno keby bola cela kniha o aspon tretinu kratsia...No nebudem špekulovať, hned napisem, ze po polovici knihy som sa presunula, rovno na stranu 340 , kde som pekne krasne všetko pochopila a vobec mi nechybalo nic medzi tym.
Nikdy viac takúto nudu.Idem aspon mrknut na vyzvu!. Možno...

15.03.2022 1 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

V komentaroch som sa dočítala, že trošku inakší King ako býva, ale keďže nie som jeho skalnou fanúšičkou tak neviem porovnať.V kazdom pripade ma tento nevšedný príbeh zaujal.Vypočula som si ho ako audioknihu v podani p.Čočkovej, čiže Strossmayerovej dcery, a aj napriek tomu, ze v pozadí počuť nejaké šumy/vidno ze audioknihy boli ešte v plienkach/ ma tento monologicky podaný pribeh natolko uchvatil, ze som pocuvala a pocuvala ....
Musim sebakriticky priznať, ze asi by som knihu nečítala, lebo by mi vadili tie odbočky, kym sa hlavna predstavitelka dostala k podstate, ale keď mi to bolo servírované ako počúvanie, to mi napodiv nevadilo.Dolores mi bola hned zo začiatku rozpravania veľmi sympatická, taká žena zocelena životom.Velmi rada si nieco podobne znovu vypocujem.
Urcite odporúčam.

10.03.2022 4 z 5