Petronela16 Petronela16 komentáře u knih

Hydra Hydra Matt Wesolowski

Bola som veľmi zvedavá ako napreduje tento spisovateľ, ktorého prva kniha sa mi veľmi páčila.
Kniha sa mi do cca 2/3 zdala až neskutočne výborná, ale pravdupovediac v poslednej tretine som začala mierne nechapat.Na môj vkus sa to príliš zamotávalo.Problem ale bol, že tato 'novodoba' téma trollovania apod.bola pre mňa trošku neznáma, nakoľko sociálne siete sú pre mňa irelevantné, tak som musela málinko doplniť svoje vedomosti.
Ani by som si, predtým ako som čítala túto knihu, nebola pomyslela aké veľké je nebezpecenstvo trollovania, cybersikany....Pre mňa určite veľmi poučná kniha, ktorá však mala výbornu dejovu liniu.Velmi sa mi páčil aj štýl pisania autora, to podcastové poňatie.Istotne si zaobstaram aj ďalšie jeho knihy.
Napriek prvotnému zaskočeniu touto témou davam plný počet, pretože ma kniha donútila zamyslieť sa nad nebezpecenstvom prichadzajucim cez internet.

14.12.2022 5 z 5

Ještě jedny zavřené dveře Ještě jedny zavřené dveře Nuala Ellwood

Začína to sľubne, striedajú sa kapitoly minulosť, prítomnosť, celkom fajn.
Postupne zisťujem, že tá prítomnosť je nejaká pomotana, viac sa teším na kapitoly z minulosti a očakávam, že sa mi jej osvetlenim objasni súčasnosť.Opak je však pravdou, zrazu je všetko zamotané, niekedy nechápem , čo tym autorka mysli.Na konci sice vsetko zrazu super sedi, autorka ma na vsetko logické vysvetlenie, ale mne sa to aj tak nepáči, lebo je to príliš dokonalé a ten trápny happy-end už nemôžem ani vystáť.No nič moc, prišlo mi to veľmi strojené a lacné.Už asi viac nebudem nič čítať od autorky , to je môj momentalny pocit.
Raz sa to dalo prečítať.Taký chabý priemer alebo aj menej.

06.12.2022 2 z 5

Zvuk zla Zvuk zla Vincent Kliesch

(SPOILER) Ďalšie pokračovanie z dobre ozvučenej série Auris ma nesklamalo.Samozrejme som mala veľké očakávania, ako napokon vždy od tejto dvojice autorov a oplatilo sa .
Nechcem spoilerovať, ale tým pádom už vlastne ani nemám veľmi čo napísať.No tak ok, tak teda malinký spoilerik: potešilo ma, že sa na chvíľu mihol v knihe aj Moritz a aj keď sa dej s ním veľmi nerozvinul, je tu aspoň prísľub, že táto seria ešte nekončí.
A ešte niečo, niektoré veci mi pripadajú ako totalna sci-fi, ale aj tak som to všetko zožrala aj s navijakom.

04.12.2022 5 z 5

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

Pán Grangé je u mňa spisovateľ par excellence.Aj keď nie sú mojou prioritou knihy o svetovej vojne, vedela som hneď, že túto knihu musím mať a bola som presvedčená, že bude stáť za to.
A aj stála!!!
Viem, mnohí môžu namietať, že miestami to bol slušný brutalizmus, ale odmysliac si to všetko, tento pán spisovateľ, geniálne strieda napätie s uvoľnenosťou, necháva čitateľa skĺznuť do pocitu, že vsetko je odhalené a vtom udrie a dej je absolútne otočený o 180'C.
Tento princíp v jeho knihách úplne zbožňujem, je jedno kde sa dej odohráva, či v horách, džungli, vo vojne.... výsledok je vždy fascinujúci dejový zvrat.
Neskutočný čitateľský zážitok , ako nakoniec pri každej jeho knihe, nemôžem inak ako plný počet *, ak by to šlo, dám aj viac.
Treba sa presvedčiť o pravdivosti mojich slov.

27.11.2022 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Lars Kepler je vždy záruka výborného čítania, to sa musí nechať.Aj ja som sa potešila, po dlhšom čase, keď som zbadala tuto knihu na trhu, hneď som vedela, že ju musím mať.
Moje mierne obavy, či si ešte spomeniem ako to bolo, čo to bolo, sa rozplynuli v momente ako som sa začítala.Predsa Joonu a Sagu nejde len tak hodiť cez palubu a zabudnúť na nich!
Nebudem sa rozpisovať o deji, to by ma ukameňovali, len poviem, napíšem , že pre mňa bol záver strhujúci a totálne prekvapivý a samozrejme aj ma potešilo, že posledná veta sľubuje pokračovanie, ktoré budem napäto očakávať.
Nemôžem inak ako plný počet*, ak by sa dalo dám raz toľko.

12.11.2022 5 z 5

Znovu som potrebovala malu oddychovku, tak som si tentokrát vypočula ako audioknihu tento románo-cestopis.Autorka v ňom opisuje svoje zážitky z KĽDR, kde študovala jazyk.Miestami sú tieto zážitky bizarné, ale viac-menej pôsobia na mňa ako "úsmev cez slzy".
Nuž, ale aj takto sa veru niekde žije, ak sa to dá nazvať zivotom.O to viac som rada, že žijem tu, kde žijem.
Ešte mi trochu vŕta v hlave, že načo tej autorke štúdium tohoto jazyka bude?

03.11.2022 5 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Potrebovala som mierny oddych od mojich oblubenych krimi, tak som si dala tento poloromanticko-spolocensky roman a prekvapivo som ho zvladla a ešte prekvapivejsie ešte sa mi aj páčil!Dej sa odohrava v Amerike v 30.rokoch minuleho storočia, v terpentinovych taboroch.Pre mňa toto bola totálne jedna veľká neznama, ťažba živice zo stromov, praca v lesoch.... veľmi zaujímavé.Samozrejme popritom krásny dej....pre mňa oddychovka nádych, výdych a hor sa zase na nejaký krváčik.Ale toto bolo fakt super, vrelo odporúčam.

31.10.2022 4 z 5

Nenápadný vrah Nenápadný vrah James Carol

Veľmi dobrá detektívka, nenudila ani chvíľu .Presne ,ako napisala Majuš333 ,aj ja som išla do toho s tym, že buď - alebo, nakoľko všelijaké ti bombové záležitosti mi nesedia.Prekvapivo ma to veľmi chytilo, môžem len odporučiť.James Carol ma nesklamal, myslim, pokial mi pamäť siaha, tak ešte doteraz ani raz.

27.10.2022 5 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

(SPOILER) Nástup - veľmi fajn, rychlo vtiahol do deja.Ja, ako už pokročilá čitateľka thrillerov a krvakov som sa však po cca tretine začala aleže veľmi nudiť, lebo dej sa prestal uplne vyvíjať.Iba sa to nejako točilo, krutilo ,ale v podstate nič sa nedialo.Niektoré veci mi už prišli absolutne nerealne, napr. ze si hlavna hrdinka kvôli uplne neznamemu človeku požičia auto a ide hľadať jeho mamku.Určite nerealne nieže u nás ale v Amerike už v žiadnom pripade.Dej sa už potom len vliekol, záver predvídateľné končil happyendom.No toto nebolo pre mňa, ale tak zvladla som.Slabučke ako 3x prevareny sáčkovy čaj.Za ten zaciatok a obal davam zopár tych *,ale viac menej už s touto spisovateľkou asi pokračovať nebudem.

22.10.2022 2 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

(SPOILER) Čo ja viem?Take nemastne, neslane... Začítala som sa lahko, novi hrdinovia tejto serie mi boli celkom sympaticki.Co už mi trochu vadilo bol ten umelo natahovany záver, to ja taketo nemusim, no a ešte aj dostala zabrať moja fóbia zo zahrabania do zeme....No nič, uvidime ako to bude pokračovať ďalej a buď, alebo ...

17.10.2022 3 z 5

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

(SPOILER) Jój, tak toto bolo veľmi silné kafe, vam poviem, Smutný presmutny príbeh, ktorý je chviľami odľahčený humornymi průpovidkami chlapcov vrazdarskych.Bolo mi velmi ľúto Petríka, ktorého nakoniec pochovala nielen pokryteckost farárov ale aj ľudská nevsimavost.
Napriek tomu odporúčam prečítať tento srdcervuci krimi roman vsetkymi 20.

08.10.2022 5 z 5

Vražda na hřišti Vražda na hřišti Catherine Shepherd

Veľmi dobrá krimi z pera tejto spisovateľky, ale stále čakám na to wau.
Páči sa mi štýl pisania, prostredie, všetko je super, až na malé ale.To ale, ktoré ma ťahá čítat bez prestania dňom i nocou.Nemá to k tomu už ďaleko, preto budem netrpezlivo čakať na ďalšiu krimi a tajne veriť, ze mi splní moje očakávania.Určite odporúčam, bolo to slušné počítáníčko.

05.10.2022 4 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

(SPOILER) Rovno poviem, napíšem - nedočítané!Aj to dobre začalo, aj to pokračovalo, aj to chviľami stagnovalo, aj by som to bola dočítala, ale ...ALE !!!! Neskutočne mi isiel na nervy hlavný hrdina Kett, ktorý si stále vláčil decko do práce, doma mal ďalšie drzé deti a celkovo mi vôbec nebol sympaticky,taký chlap-nechlap, u mňa ufnukany nevyzrety plačko, s ktorym zametaju vlastné,podotykam, že ešte malé, deti.
Takže som to ukončila, toto ja nemám za potreby, aby som sa vytacala pri čítaní, čo má byť vlastne relax a pohoda.Koniec.
Veď je plno zaujímavejších knih!

30.09.2022 2 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Na túto knihu som sa tešila, keďže mam prečítane všetky autorove knihy.Je pravda, že najviac ma uchvatila prvá ( V lese visi andel) a všetky ďalšie mali už, u mňa, klesajúcu tendenciu.Ale, že Vlk klesne až na samé dno, tak to som ani v tom najhoršom sne nepredpokladala.Nechápem, čo sa autorovi porobilo ( alebo žeby mne?), ale absolutne som sa v tejto knihe stracala.Chviľami, keď už sa zdalo že dej ako-tak plynie to autor uviedol do takého absurda, že som nepochopila ani súvislosti, ani kde som, kde je sever ani nič! Takže cca v polke knihy som to vzdala, adieu Vlk, nebudem strácať čas s knihami, ktoré nestoja ani za fajku dymu.Radsej nehodnotim, ale autor by sa mohol kapinku spamätať.Inak ho vyradim z repertoáru.Ešte mu najbližšie dám jednu šancu a uvidím, lebo zas písať dokáže.

20.09.2022

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

(SPOILER) Ach jaj, čo vam poviem mili databazisti! Jedna veľká skomolenina ani neviem čoho, či sci-fi,dystopie, realu....
Prve dve poviedky hrôza a des o ničom.Tretia, ktorá už akokeby aj bola čitateľná bola spolovice napisana po anglicky, WTF? To som nepochopila, aký to malo vyznam, keď sčasti bol preklad a sčasti nie.
Štvrtá (Sérum) bola jedina aj čitateľná, aj mala dej, aj mala uveriteľný záver.
Tym to zhaslo, ďalej som nečítala.
Teraz uz viem, že keď nečítam Nesbove krimi, nebudem ani jeho poviedky.
Jedna * za tu jednu poviedku je až -až.

14.09.2022 1 z 5

Na hraně Na hraně René Manzor

(SPOILER) Niežeby som nebola spokojná, musím povedať, že áno, len mám asi vysoké nároky, takže podľa toho aj hodnotim.
Kniha ma chytila, cobydup, ale v podstate ma už potom začalo unavovat to stále chytenie páchateľa, ktorý ním aj tak nebol a dookola furt to isté.Uz som sa bála, že páchateľa umiestni autor až do pokračovania.
Neviem, či ešte budem niečo od tohoto spisovateľa,ale nikdy nehovor nikdy.Za mňa priemer.

11.09.2022 3 z 5

Zvuk Zvuk James Patterson

Fúha, nie som si vôbec istá, ako hodnotiť tento neviem či sci-fi, krimi, či čo to vlastne bolo.V kazdom prípade kniha zo začiatku pohltí človeka, vtiahne do deja, ktory je zaujímavý tym ,ze je úplne iný.Len potom sa to nejako len vlečie a vlečie, stále dookola to iste uz som sa nevedela dočkať konca, ktorý,ked aj prišiel bol absolutnym sklamaním a žiadnym vysvetlením ako som očakávala.
Nápad možno dobrý,ale asi ja nie som cieľová skupina, takže na rovinu vravim/píšem nič moc.
Dočitané, odložené, nikdy viac.

03.09.2022 2 z 5

Studňa Studňa Dominik Dán

No čo už napísať?
Opäť vypočuté, tentokrát síce nejaké amatérske nahranie, ale vcelku, keď som sa sustredila na obsah a nie interpreta, tak to bolo fajn.Klasicke doťahovačky medzi kriminalistkou a kriminalistmi, nesmie chýbať Mičurin Kuky ( neviem presne aké y/i, lebo nečítam, len počúvam), banda vraždarska jak vyšitá ...
Ja dávam plný počet, lebo toto je pre mňa,raz darmo,srdcova záležitosť- retro krimi mého mládí a to ja môžem .

31.08.2022 5 z 5

Temná hra Temná hra Andy Maslen

No konečne niečo fasácke, čo ma celkom pohltilo, donútilo čítať každú voľnú chvíľku.Krátke kapitoly, správne napatie, pre mňa toto bola skutočná lahôdka.Určite, určite budem čakať na ďalšie diely s Henrym Fordom.Odporucam všetkými 10 , ba aj 20.

28.08.2022 5 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Ach, jaj, už to vidím, ako ma fanúšikovia tejto knihy rozcupujú, ale môj názor nezmenim.Kniha sa sice sľubne rozbieha, ale to je tak všetko.Toho, čo ma na začiatku vtiahlo do deja, je postupne žalostne malo , až z toho nakoniec vzniká len nejasná motanica, kde človek pomaly nevie kde je sever,ani juh a ostatne svetove strany už sú pasé.Uz som sa nemohla dočkať konca knihy.Ako odpad som to nehodnotila pre ten zaciatocny rozbeh, ale pokračovanie,ak nejaké bude, určite nebudem čítať.Pre mňa to bola slaba šumienka toto "dielko", uz nikdy viacej, ani keby mi zaplatili za čítanie!

19.08.2022 1 z 5