Petra88 Petra88 komentáře u knih

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Po Vypravěčce a Času odejít méně dramatická kniha. I když téma bylo vážné, nebylo napsané až tak poutavě. Několikrát se opakovaly výpovědi o nehodě a o vztahu k otci. Záleží na úhlu pohledu, jestli byl konec šťastný nebo smutný.

08.09.2017 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Pomalý, zdlouhavý a nudný začátek. Druhá půlka lepší, ale jen chvíli. Pak je děj zase zdlouhavý. Říkala jsem si, tak už ji zabij nebo něco...a ono nic až do konce.

28.08.2017 2 z 5

Let vážky Let vážky Melissa Hawach

Chápu, že kniha slouží jako zpověď. Mel se ji snažila pro své děti zachytit do nejmenšího detailu. Na druhou stranu si myslim, že ji mohla napsat jednodušeji. Je tam spousta postav, ve kterých jsem se ztrácela. Některé myšlenky se několikrát opakují. A konec už je takový utahaný.

28.07.2017 3 z 5

Zákaznice Zákaznice Pierre Assouline

Do knihy jsem se začetla až za polovinou. Pak už měl děj spád a čtení šlo rychle. Hlavní hrdina byl psychopat, který šikanoval ženu, o které nevěděl celou pravdu. Paní Armandové mi bylo líto. Na konci našla svůj klid.

25.07.2017 3 z 5

Dětí se nevzdám Dětí se nevzdám Soheir Khashoggi

Téma bylo zajmavé, ale zpracované celkem nudně. Osudy kamarádek mohly být klidně v jiné knize. A ten happy end to byl teda end.

21.07.2017 2 z 5

Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut Zdeněk Čech

Krásný a romantický příběh. I film stojí za to.

16.07.2017 3 z 5

Jehla Jehla Karel Žilák

Čte se stejně dobře jako první díl. Je i o trochu lepší než první díl. Ale stejně si myslim, že děj mohl jít víc do hloubky. A ten otevřený konec? To jsem to četla jen kvůli tomu, abych se nakonec nic nedozvěděla?

09.07.2017 2 z 5

Pusinka Pusinka Karel Žilák

Kniha se čte dobře. Bohužel jde málo do hloubky a působí uspěchaně.

07.07.2017 2 z 5

Uloupená tvář Uloupená tvář Latifa

Zajímavé porovnání života ženy ve městě (Uloupená tvář) a na vesnici (V Afganistánu Bůh už jen pláče). Opět silný příběh.

05.07.2017 3 z 5

V Afghánistánu Bůh už jen pláče V Afghánistánu Bůh už jen pláče Síba Shakib

Styl psaní mi moc neseděl. Jinak je to opravdu silný příběh. Je až neskutečné, co vše Šírín Gol musela zažít, s čím vším musela bojovat, o co vše se musela postarat... A přesto všechno dokázala svoji rodinu ochránit. Knihu určitě doporučuji.

03.07.2017 3 z 5

Dcery pana Darcyho Dcery pana Darcyho Elizabeth Aston

Pěkné pokračování Pýchy a předsudku.

02.07.2017 3 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Myslela jsem si, že je Lady Fuckingham drsná. To jsem se teda přepočítala. Větší hnus než 120 Sodomy jsem nečetla. Doufám, že už naivně po žádné takové knížce nešáhnu. Dočetla jsem jen proto, že knihy dočítám. Děkuji už nikdy více.

04.06.2017 odpad!

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Ze začátku se mi kniha nečetla moc dobře. Dlouhé krkolomné věty, přeskakování v čase a až moc propletené osudy. Když jsem si na styl psaní zvykla, tak už se mi četlo dobře. Škoda, že žádný příběh neměl konec. Kniha byla vcelku depresivní. Měla jsem spíš pocit, že se neměla jmenovat Bábovky, ale Blbky.

04.06.2017 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Kniha se četla sama. Zajmavé zápletky i rozuzlení. Vtipné a lehké čtení. Líbila se mi víc než Okamžiky štěstí.

04.06.2017 4 z 5

Sága rodu Forsytů II. díl - V pasti Sága rodu Forsytů II. díl - V pasti John Galsworthy

Lepší než první díl.

13.05.2017 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Nečekala jsem, že to bude až tak drsné. Dočetla jsem jen proto, že knihy dočítám. Knihu jsem hned prodala, tak snad jinde udělá víc radosti.

09.05.2017 1 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha se mi líbila i když jsem se občas do čtení musela nutit. Některé pasaže byly opravdu zdlouhavé... Konec pro mě byl hodně depresivní.

18.04.2017 3 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Začátek knihy bych přirovnala ke Ztraceným. Když do děje vstoupili Titáni, tak jsem se nějak v příběhu přestala orientovat a přestal mě i bavit. Konec vypadal nadějně. Bohužel sklouzl do červené knihovny.

08.04.2017 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Z počátku jsem si zvykala na styl vyprávění i na vypravěčku. Poté příběh už plynul sám. Byl krásný, poutavý, dojemný, smutný. Velmi silná kniha, kterou mohu jen a jen doporučit.

05.03.2017 5 z 5

Evženie Grandetová Evženie Grandetová Honoré de Balzac

Kniha o tom, jak peníze dokaží zničit celý život. Dobré téma k zamyšlení i v dnešní době.

01.03.2017 3 z 5