Uloupená tvář

Uloupená tvář https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24673/uloupena-tvar-24673.jpg 4 30 5

Autentické svědectví mladé ženy seznamuje čtenáře s dosud málo známou každodenní realitou afghánských žen a se vztahem prostých Afghánců ke stoupencům Talibanu.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Alpress

Latifa: Visage Volé

Petra88
05.07.2017 3 z 5

Zajímavé porovnání života ženy ve městě (Uloupená tvář) a na vesnici (V Afganistánu Bůh už jen pláče). Opět silný příběh.

valentýna
06.11.2012 5 z 5

Autentické svědectví o postavení žen za vlády Talibanu a o běžném životě afgánců. Než tento lid nebo islám odsoudíme měli bychom si udělat vlastní názor, nejen z tisku a propagandy, ale i z příběhů jako je tenhle.

elli09
17.10.2012 3 z 5

Zaujímavá kniha ale po prečítaní iných kníh z prostredia Afganistanu, som na obsah tejto knihy dosť rýchlo zabudla. Podľa mňa je síca písaná zo skutočných udalostí ale dosť povrchne :-(

Mustafa
19.11.2011 4 z 5

Kniha je skutečným svědectvím, nikoli exotický románek. Je to nahlédnutí do strašlivé reality muslimů, kteří jsou nuceni přihlížet tomu, jak jejich svaté texty "někdo" předělává dle svých sadistických idejí. Z tohoto vyprávění je patrné, že islám se nerovná terorismus, jak nám evropská média statečně prezentují již řadu let. Přetla jsem jedním dechem, moc dobré.

Domenica
18.04.2011 3 z 5

Když jsem brala knihu do ruky, tak jsem si myslela, že se bude zabývat životem žen, přímo Latify, v Afghánistánu. Ale kromě toho spíš řešíla politickou situaci a vliv Talibanu na společnost.

muslimské ženy afghánská literatura

Autorovy knížky