Petok Petok komentáře u knih

Kremnica - mesto klenotov Kremnica - mesto klenotov Daniel Haas Kianička

Kniha sa podrobne zaoberá dejinami Kremnice. Niekedy mi veľká členitosť textu na kapitoly trochu vadila, ale má svoje opodstatnenie. Doporučujem i z hľadiska dejín baníctva.

11.08.2020 4 z 5

Války růží Války růží Robin Neillands

Faktograficky nabitá kniha, což ale až tak nevadí.

31.07.2020 4 z 5

Magister Pavol z Kolár a Hontovci z Poiplia Magister Pavol z Kolár a Hontovci z Poiplia Tomáš Sitár

Veľmi specifická a odborná kniha.

31.07.2020 3 z 5

Človek a jeho svet Človek a jeho svet Soňa Kovačevičová

Veľa pekných historických vyobrazení, ale kazí to veľmi jednoduchý a obecný sprievodný text.

31.07.2020 3 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Hezky to rozebral.

17.06.2020 4 z 5

Nitrianske kniežatstvo Nitrianske kniežatstvo Ján Steinhübel

Hutná hniha.

09.04.2020 5 z 5

Ulrich Richental – Kostnická kronika Ulrich Richental – Kostnická kronika František Šmahel

Super kronika popisující průběh Kostnického koncilu, včetně popisu popravy Husa.

03.04.2020 5 z 5

Rytier a jeho kráľ Rytier a jeho kráľ Daniela Dvořáková

Super kniha

18.03.2020 5 z 5

Krvavá grófka: Alžbeta Bátoryová, fakty a výmysly Krvavá grófka: Alžbeta Bátoryová, fakty a výmysly Pavel Dvořák

Kniha je vlastně přehledem dobových pramenů o Alžbětě s kritickým posouzením, avšak žádným způsobem se nesnaží vnutit svůj pohled na toto téma. Spíš poukazuje na to, že vždy záleží z pohledu jaké doby se na tyto události díváme a interpretujeme. To, co je teď ostudné, bylo v minulosti vzorcem chování...

21.02.2020 4 z 5

Třicetiletá válka: Obraz doby 1618-1648 Třicetiletá válka: Obraz doby 1618-1648 Petr Klučina

krásné ilustrace, velice názorné.

18.02.2020 5 z 5

Čierna kráľovná Barbora Celjská Čierna kráľovná Barbora Celjská Daniela Dvořáková

super kniha.

18.02.2020 5 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Moc dobrý. Popis chování civilizace je skučně realistický, také obraty a spády ve vývoji. Byť člověk tak trochu čekal, že to skončí nějak tak, přesto si není až do samého konce jist.

19.08.2019 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Knihu jsem precetl na dve zatahy a jdu na dalsi dil. Ocenuji spad celeho pribehu.

10.08.2019 5 z 5

Stopy dávnej minulosti 6 (Slovensko v stredoveku. Čas cudzích kráľov) Stopy dávnej minulosti 6 (Slovensko v stredoveku. Čas cudzích kráľov) Pavel Dvořák

Skvělá, jako všechny předchizí díly????

05.06.2019 5 z 5

Nulté číslo Nulté číslo Umberto Eco

Eco a jeho spiklenecké teorie:) Čtivá, ke kávě, ale má mnohem lepší knihy.

02.06.2019 4 z 5

Stopy dávnej minulosti 5 (Slovensko v stredoveku. Koniec druhého kráľovstva) Stopy dávnej minulosti 5 (Slovensko v stredoveku. Koniec druhého kráľovstva) Pavel Dvořák

Skutečně zážitek i jenom listovat!

02.06.2019 5 z 5

Stopy dávnej minulosti 4 (Slovensko v Uhorskom kráľovstve) Stopy dávnej minulosti 4 (Slovensko v Uhorskom kráľovstve) Pavel Dvořák

Jedna z nejhezčích knih.

02.06.2019 5 z 5

Stopy dávnej minulosti 3 (Zrod národa) Stopy dávnej minulosti 3 (Zrod národa) Pavel Dvořák

Krásná kniha, se vším všudy. Ostatně tak, jako celá série, řekl bych interaktivní formou senamuje s archeoligií a historií našeho území. Je to zážitek.

19.05.2019 5 z 5

Velcí mořeplavci Velcí mořeplavci Alain Bombard

Nic moc, oplatí se jen některé kapitoly.

05.05.2019 2 z 5