Války růží

Dramatický popis války červené a bílé růže a osudů jejích hlavních aktérů - Lancasterů a Yorků. Populární výklad přibližuje příčiny války, jež nachází v napjatých vztazích mezi Jindřichem VI. a jeho poddanými i mezi vévodou z Yorku a Somersetem. Neillands však nenachází jedinou příčinu těchto občanských bojů, neboť dobová Anglie trpěla nezákonností, spory šlechty a špatnou vládou. Třicetiletá občanská válka se tak stala nevyhnutelnou... Čtenářsky velice přístupná rekapitulace války červené a bílé růže. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33441/valky-ruzi-33441.jpg 436

The wars of the roses

Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Naše vojsko

Francois17
včera

Výborná kniha. Přehledně a srozumitelně popisuje celkem dlouhé období od konce stoleté války, až po bitvu na Bosworthském poli. Doporučuji, není nikterak dlouhá a dobře se čte.

Vidlička
13.10.2017

Kniha skutečně dá čtenáři, který se trochu v této trůnové rošádě ztrácel, ucelený přehled, jakže to vlastně bylo "krok za krokem". Ráda se k tomuto titulu i vracím a cpu jej všem známým :-).

kralika
02.06.2017

Na to, jak je celé téma komplikované, odvedl autor fantastickou práci. Skutečně se v této "hře o trůn" člověk vyzná. Trochu slabší práci odvedl překladatel, ale to je jen malá kaňka...

Kozel
17.01.2017

Vynikající, úchvatné, fascinující, poučné, srozumitelně sepsané. Neillands sepsal výbornou knihu o jednom z nejzajímavějších období anglických dějin. Čtivé a strhující jako román. Historickými událostmi nadité jako učebnice. V knize se dobře orientuje podle osobností i časového sledu, takže se příliš nestává, že by člověk v tom množství informací "bloudil" - maximálně v titulech. V mém vydání nebyly rodokmeny, avšak v době internetu není problém tuhle vhodnou pomůcku pořídit. Mohu jen doporučit. A to i těm, kteří jsou fanoušky iluzorních Her o trůny. Tyto byly skutečné.

12kája34
26.11.2016

Kniha kromě výborného obsahu, má i kvalitní rodkmeny

12kája34
23.01.2015

Výborná historická kniha, která věrně zobrazuje dobu války růží, které skončily porážkou Yorků a Lancasterů.Vytěžil na tom Jindřich Tudor, syn Markéty Beaufort, pravnučky Jana z Gentu

JeKa
18.07.2013

Skvělá kniha, ale naprosto děsný překlad!!!

Rocker007
11.03.2013

Tato kniha je podle mě zpracována s dobrým úmyslem přiblížit vývoj Anglie v polovině 15. století. Text je řazen logicky, chronologicky a tak čtenář nemusí listovat sem a tam. Jako plus bych považoval rodokmen královských rodin a tak se čtenář velmi snadno orientuje. Zcela jistě dobrá volba ke čtení.