Války růží

Dramatický popis války červené a bílé růže a osudů jejích hlavních aktérů - Lancasterů a Yorků. Populární výklad přibližuje příčiny války, jež nachází v napjatých vztazích mezi Jindřichem VI. a jeho poddanými i mezi vévodou z Yorku a Somersetem. Neillands však nenachází jedinou příčinu těchto občanských bojů, neboť dobová Anglie trpěla nezákonností, spory šlechty a špatnou vládou. Třicetiletá občanská válka se tak stala nevyhnutelnou... Čtenářsky velice přístupná rekapitulace války červené a bílé růže....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33441/big_valky-ruzi-21d-33441.jpg 4.155
Literatura světová, Literatura naučná, Historie

Vydáno: , Naše vojsko

The wars of the roses, 1992

Kniha Války růží

Jave

Na dvě stě stran neuvěřitelně informacemi nabušená kniha a při tom k tomu velice dobře čtivá. Za chvíli jste na konci a ani vlastně nevíte jak. Velice dobrý počin.
Vždy mě byla sympatičtější ta bílá růže než ta červená. Škoda no.

Leonor
12.04.2021

Výborná nestranná kniha s vyčerpávajícím výčtem faktů, ačkoliv se nevyhnula jisté zastaralosti s ohledem na datum vydání originálu. Taky jsem zaznamenala pár drobných chyb co se dat týče, ale může se jednat o překlep. Co knihu ale sráží je překlad a příšerná korektura, která v tomto případě snad vůbec neproběhla (proč je Jindřich VI. jednou "Jindřich z Windsoru" a podruhé "Jindřich Windsorský", proč se hrad Ludlow skloňuje, ale Middleham nebo Barnet už ne?) a působí často neskutečný zmatek. Ve vydání z roku 2011 navíc chybí rodokmen, na který se v textu autor odkazuje.

Petok
31.07.2020

Faktograficky nabitá kniha, což ale až tak nevadí.

18.03.2020

Skvělá věc!Žádná "prý,možná,zřejmě a říká se".Naprosto vyčerpávající popis nesmírně zajímavého (a krutého)období britské historie.Přitom je to podané tak že se v tom člověk neztrácí a nemusí se vracet a hledat co že mu to vypadlo.Zajímavé mi přijde i to že kniha není nijak rozsáhlá a přitom je v ní k tématu všechno .Pro mě milé překvapení,koupila jsem knihu a on to byl skvost.Absolutorium.

Littleben
12.03.2020

Až na spoustu gramatických chyb je kniha skvělá. Opravdu příjemné čtení, u kterého se vaše emoce prudce mění s každým novým řádkem. Člověk také pochopí, jak málo se lidé za ta staletí změnili. V jádru jsme stále stejní. 85%

Anjin
01.03.2019

Vskutku jenom málokdy se vidí kniha takovéhoto rozsahu (necelých 200 stran), ale mimořádně hutně nabitou informacemi. Perfektně vybalancovaný popis postav, bitev i celého toho příběhu Války růží. Lze i ocenit, že autor si zachovává určitý odstup a snaží se na každou postavu dívat nestranně a kriticky.

Francois17
20.09.2018

Výborná kniha. Přehledně a srozumitelně popisuje celkem dlouhé období od konce stoleté války, až po bitvu na Bosworthském poli. Doporučuji, není nikterak dlouhá a dobře se čte.

Vidlička
13.10.2017

Kniha skutečně dá čtenáři, který se trochu v této trůnové rošádě ztrácel, ucelený přehled, jakže to vlastně bylo "krok za krokem". Ráda se k tomuto titulu i vracím a cpu jej všem známým :-).

Vladař
Vladař