Války růží

Zhoubné války mezi vznešenými anglickými rody Yorků a Lancasterů znamenaly konec středověké Anglie a zrození renesance. Konec tohoto třicetiletého období bojů a krveprolití, které následující generace nazvaly války růží, byl svědkem zhroucení velké dynastie Plantagenetů, která vládla celé Anglii a velké části Francie více než tři staletí, a vzestupu dynastie Tudorovců, které bylo určeno, aby po triumfu Jindřicha Tudora na Bosworthském poli, dominovala anglickému politickému životu v příštím století. Války růží začaly s největší pravděpodobností tam, kde stoletá válka skončila, anglickou porážkou u Castillionu. Tato katastrofa byla zcela jistě poslední kapkou v napjatých vztazích mezi neschopným Jindřichem VI. A jeho zklamanými poddanými: byla bodem, ve kterém již trhliny v politickém spektru Anglie nebylo možné dále zateplovat. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/80_/80163/valky-ruzi-80163.jpg 436
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Naše vojsko

Francois17

Výborná kniha. Přehledně a srozumitelně popisuje celkem dlouhé období od konce stoleté války, až po bitvu na Bosworthském poli. Doporučuji, není nikterak dlouhá a dobře se čte.

Vidlička
13.10.2017

Kniha skutečně dá čtenáři, který se trochu v této trůnové rošádě ztrácel, ucelený přehled, jakže to vlastně bylo "krok za krokem". Ráda se k tomuto titulu i vracím a cpu jej všem známým :-).

kralika
02.06.2017

Na to, jak je celé téma komplikované, odvedl autor fantastickou práci. Skutečně se v této "hře o trůn" člověk vyzná. Trochu slabší práci odvedl překladatel, ale to je jen malá kaňka...

Kozel
17.01.2017

Vynikající, úchvatné, fascinující, poučné, srozumitelně sepsané. Neillands sepsal výbornou knihu o jednom z nejzajímavějších období anglických dějin. Čtivé a strhující jako román. Historickými událostmi nadité jako učebnice. V knize se dobře orientuje podle osobností i časového sledu, takže se příliš nestává, že by člověk v tom množství informací "bloudil" - maximálně v titulech. V mém vydání nebyly rodokmeny, avšak v době internetu není problém tuhle vhodnou pomůcku pořídit. Mohu jen doporučit. A to i těm, kteří jsou fanoušky iluzorních Her o trůny. Tyto byly skutečné.

12kája34
26.11.2016

Kniha kromě výborného obsahu, má i kvalitní rodkmeny

12kája34
23.01.2015

Výborná historická kniha, která věrně zobrazuje dobu války růží, které skončily porážkou Yorků a Lancasterů.Vytěžil na tom Jindřich Tudor, syn Markéty Beaufort, pravnučky Jana z Gentu

JeKa
18.07.2013

Skvělá kniha, ale naprosto děsný překlad!!!

Rocker007
11.03.2013

Tato kniha je podle mě zpracována s dobrým úmyslem přiblížit vývoj Anglie v polovině 15. století. Text je řazen logicky, chronologicky a tak čtenář nemusí listovat sem a tam. Jako plus bych považoval rodokmen královských rodin a tak se čtenář velmi snadno orientuje. Zcela jistě dobrá volba ke čtení.