Den D, 1944 : Hlasy z Normandie

Den D, 1944 : Hlasy z Normandie

Kniha je příběhem jednoho z nejdůležitějších dnů dvacátého století - 6.června 1944. Popisuje všechny události, které vedly k operaci Overlord, jak byla krycím jménem pojmenována invaze Spojenců do Normandie, a dále jednoduchým a srozumitelným stylem líčí, jak byla tato největší invaze v dějinách válečnictví plánována, ověřována a nakonec i provedena....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33438/den-d-hlasy-z-normandie-33438.jpg 4.76

D-Day, 1944 Voices from Normandy (1993)

Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno:, Oldag

Inozuka

Vzal jsem si letos do Normandie jako průvodce vyloďovacími plážemi a posloužilo víc než dobře. Kniha staví na vzpomínkách přímých účastníků (těch ze strany Němců tam moc není) a trochu tak připomíná Ryanův Nejdelší den. Je však přehledněji členěná a systematičtější. Vyzdvihl bych plánek vyloďovací pláže s označenými sektory před každou kapitolou. Co mě trochu štvalo byla odfláklá editorská a překladatelská práce - Bren opravdu není kanon a karabina M1 má k samopalu také daleko.

jan7760

Výborná kniha o operácii Overlord, opísané zážitky vojakov z oboch strán, určite stojí za prečítanie...

MartinezZ
18.05.2013

Historický pohled na důvody vzniku plánů pro operaci Overlord, jeho průběh i situaci poté, včetně množství příběhů i vzpomínek samotných vojáků. Tématicky a zaměřením velmi podobné Dni D Stephena Ambrose, přičemž zde jsou jednotlivé části popisovány trochu podrobněji a s jinými vzpomínkami a popsanými dalšími (jinými) událostmi. Doporučuji si tak přečíst obé:

Donatello
02.01.2013

Přehledně sesumírované informace z "obou stran barikády" o vylodění v Normandii proložené příběhy přímých účastníků, moc se mi to líbilo a doporučuji přečíst pokud se zajímáte o historii II.W.W. ;-)