Pert Pert komentáře u knih

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Strašně nudné, postavy karikatury a ty ilustrace fakt nehezké. Hezký nápad svěřit to dětem, ale výsledek nic moc.

12.07.2023 1 z 5

Princezna popela Princezna popela Laura Sebastian

(SPOILER) Kniha mě v knihovně zaujala obálkou a nápadem. Ale v průběhu čtení jsem si začala uvědomovat, že žádné mistrovské dílo to rozhodně není.
V podstatě se v téhle knížce nic neděje. Občas Thoru zbičují a pak zase nic.
Nechápu, proč ji nechali na živu. Nedává to smysl, měli ji zabít hned.
Císař. Ten je popisovaný tím typickým klišoidním způsobem, je starý, krutý a odporný.
Ve finále to dopadlo tak, že jsem si Císaře oblíbila nejvíc.
Protože paní autorka ho pořád urážela. Jak je tlusty, hnusny, odporny, jak pohledy obtěžuje Thoru...
Byl to hnus a Císař nijak děsivě nepůsobil. Ani trochu.
Co se stalo s její matkou nechápu. To byla princezna a jen tak zdrhla?
Strážci mají být 4. Ampelio mrtvý, tři v celách a jeden, co je zradil. Já tedy počítám pět.
Strážci věří Princezně, co 10 let pochlebovala jejich nepříteli a má s sebou prince.
Blaise a Thora mezi sebou žádnou chemii neměli a zajímalo by mě, kde se jejich vztah vzal.
Budoucí milostný trojúhelník to sráží ještě víc. Proč? Má to význam pro děj? Nemá.
Stínům i když jsou to spojenci princezny, je ukradené, že si chodí na rande a princi to nepřijde ani trochu divné.
Protože lidi, co mají někoho hlídat, ho v pohodě pustí ať se projde.
Myslela jsem, že je přísně hlídana, ale to, že si chodí kam chce, není princi ani trochu divné.
Nebezpečný dvůr a vše je tak snadné. Vše Thoře a jejím kámošům vychází.
Jméno Thora je podobné Theodosii. Když to jméno chtěli zničit, tak snad dají nějaké, co se tak strašně nepodobá, ne?
Thora nesympatická, z Cress dělaná největší mrcha, tu změnu jí na konci Ani trochu nevěřím. A samozřejmě, zlý je ošklivý, takže nesmí být hezká.
Thora má asi dvě osobnosti, nedokážu si to jinak vysvětlit. Jsem neohrozena a za pět minut: Umřu, proč mi nikdo nepomůže a fňuká.
Kde se vzal vztah prince a Thory taktéž nechápu. Potkali se jednou. A hned je do ní zamilovaný.
Thora ho bodne do zad a on je v pohodě. Jako cože? Jemu je úplně ukradené, že se ho pokusila zabít, kdepak, ještě jdou spolu na vycházku. Co to má být????!
Logika této knihy: Kdo je zlý, je ošklivý.
Kalovaxiané automaticky nejhorší. Jako v pohádce.
Postavy nijake, že Elpis umřela mi bylo jedno.
Doopravdy ráda jsem měla jen Erica.
Kalovaxiane zlí, Astreane nejlepší.
Složité názvy, opakování slov
Jedna hvězda za obálku. A možná za nápad.

20.06.2023 1 z 5

Vzestup Školy dobra a zla Vzestup Školy dobra a zla Soman Chainani

Tak tahle knížka mě dostala.
Líbila se mi možná nejvíc z celé ságy Škola dobrá a zla.
Rhian a Rafal jsou skvělí,ostatní postavy taky.
Myslím, že v aj už vyšel i druhý díl, doufám, že ho přeloží o nejdřív.
Všimla jsem si jen jednoho překlepu a dvakrát, krátce za sebou, si autor nebo překladatel spletl Rhiana a Rafala.

16.06.2023 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

(SPOILER) Skvělá kniha, čtivá, ale trochu mě zarazil konec. Ventresca se upálil před davy. Jak tohle chtějí vysvětlit?
Proto jedna hvězda dolů.
Ve filmu to vyřešili tak, že se upálil v bazilice a později Vatikán vydal prohlášení, že zemřel na vnitřní zranění, způsobené seskokem s padákem. Ale v knize to bohužel nedává moc smysl :-(.
Zajímavé informace.

02.06.2023 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

(SPOILER) Četla jsem už Duchy rodiny Folcroftů, ale tahle kniha je bezpochyby překonala. Guy byl sympatická postava, která měla smůlu. Upřímně jsem mu fandila a doufám, že se Savannah a jejich dcerkou budou spokojení.
Thomase a Louise jsem měla ráda už od začátku a doufala jsem, že nějak utečou. Bohužel ne :-(.
Amy byla dost děsivá, ale zajímavá.
Jediné, co bych změnila, George- manžela tety Patty bych přejmenovala. Georgie byl malý syn Thomase a Louise a trochu jsem myslela, že tomu třeba unikl.
Hodně čtivé, stránky rychle ubíhají.
Povedená knížka.

16.05.2023 5 z 5

Pax, můj liščí přítel Pax, můj liščí přítel Sara Pennypacker

(SPOILER) Originální namet, ale cekala jsem něco víc. Útěk popsány realisticky, ale chudák dědeček. Ten byl takový černobílý.
Kapitoly s lišákem nudné. Ta žena, co se o Petra starala, byla taky divná, stejně jako celá tahle část.
Konec nemastný, neslaný.

13.05.2023 3 z 5

Zloděj stínů a jiné povídky pro děti Zloděj stínů a jiné povídky pro děti * antologie

(SPOILER) Některé pobídky byly skvele- nejlepší jednoznačně Kabinet kuriozit, to bylo fakt skvělé. Další dobre: Serzant Brumbálek a Tony Knoflík, Kap, Kap, Kap, Pro Carlose. Dopis od táty, Maryiny vlasy, Pravda o vačicích a Pravá Rebeka.
Některé průměrné a jiné vyloženě špatné- Toto není pohádka, Andělské volno, Nebeská loď, to bylo opravdu hrozné.
Andělské volno bylo i trapné, stejně jako Podivuhodná zoologická zahrada, ta byla nejhorší z celé knihy, trapné pokusy o vtipy, vše dotazene do extrému.
Útržky autobiografie, kterou asi nenapíšu- místy vtipné, ale tím, že je to do extrému to ztrácí vtipnost.
Zloděj stínu, podle názvu něco tajemného, je to přece i názvu... další trapnost, napsané jak od treťáka nebo jak knihy na Wattpadu.
Ale Kabinet byl vážně dobrý.

05.05.2023 3 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

(SPOILER) Četlo se to dobře, ale ten konec to prostě zkazil. Čekala jsem nějaké dilema, ne jen
" Jasně, jen jdi, je mi to jedno". Hlavoc, nebo jak se jmenoval, neměl absolutně žádný význam ani důvod tam být.
Ty jeho hrozby neměly žádný dopad, Carlo se jen zranil a pak byl hned v pohodě. Victoria taky.
Happyend, co se tam ani nehodil. Prostě mě štve, že Hlavoc je ve finále k nicemu.
A otázka na konci anotace opět k ničemu.
Ale mělo to zajímavé postavy a dobře se mi to četlo.

23.04.2023 2 z 5

Spadla klec Spadla klec Sara Shepard

(SPOILER) Skvělé zakončení série. A ten konec mě dostal. Všechno to do sebe krásně zapadlo.
A mám novou oblíbenou postavu- Corcorana. Škoda, že už to skončilo. Ale bylo to fakt skvělý.

20.04.2023 5 z 5

Na mou duši Na mou duši Sara Shepard

(SPOILER) Skvělé, ale mrzí mě ten konec- chudák :-(. Zrovna tahle byla moje oblíbená postava. Zajímá, kdo ji má na svědomí.

18.04.2023 5 z 5

Blue - Trosečníci z laguny Blue - Trosečníci z laguny Dirk Ahner

(SPOILER) Fajn, hezky popsané strasti s jídlem a Junino dilema, aby zabila rybu. A taky cesty Juny na ostrov, jak má Finn zlomenou nohu.
Ale přišlo mi, že se nějak rychle oklepali z toho, že rodiče jsou asi mrtví.
Ale úplně strašné ilustrace.
Hezký konec, zpráva od Pamely.
A dobré bylo i to, že se vyřešila Blueova rodina.
Hezký, ale má to nedostatky.

14.04.2023 3 z 5

Nikdy v životě Nikdy v životě Sara Shepard

Skvělá jako předchozí díl, těším se na další.

10.04.2023 5 z 5

Louskáček a já Louskáček a já Susan Adrian

(SPOILER) Tak tohle se mi vůbec nelíbilo. Georgie mi přišla jako Mary Sue, bez nějakých zajímavých vlastností, příběh byl strašně zmatený, gradace děje žádná. Opakování slov. Rodokmeny jsou jen tak na internetu- taky nechápu. Popisy taky nijaké.
Vývoj postav nijaký, všechny vedlejší byly hrozně zamlžené- bez žádného charakteru nebo vlastností.
Ale dostalo mě, jak jim na konci řekla, ať nebojují a oni ji poslechli. Tak to je fakt bizár. Prostě jen tak.
Jedna hvězda na nápad.

10.04.2023 1 z 5

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Skvělá kniha, Ethan byl sympatický a Emma taky- u hlavních hrdinů, především hrdinek se mi to zas tak často nestává.
Napínavé a zaujalo mě, že trvá osm knih, než se odhalí vrah. Těším se na další.

09.04.2023 5 z 5

Osudové dny Osudové dny Marie Lacrosse

(SPOILER) Tak tohle je horší než předchozí díl. Hrabě a Pauline mezi sebou nemají žádnou chemii, nechápu, co byla ta jejich vášnivá láska.
Fanoušek je skoro dospělý a stejně se mu říká Fanoušek. Já nevím, mně to teda zní fakt divně. To je jak říkat puberťákovi Petříčku. A Fanoušek v německém prostředí.
Žádná gradace nebo napětí, nejvíce vzrušení je když někdo zemře. To ale celou knihu neutáhne.
Strašná tragédie s nemocí vína je vyřešena bez žádných následků, ba ne, ještě se vinici přilepší. Jako vážně?
Matilda. Ta mohla být zajímavá postava, mohla mít nějaký duševní vývoj, ale ne, veškeré náznaky byly brzo zadupány do země.
Zajímavé informace o socialismu a jeho představitelích, ale moc nevěřím tomu, že se Irena se všemi osobně setká. Myslím, že měli dost svých starostí, než se ještě starat o Irenu.

09.04.2023 2 z 5

Nový začátek Nový začátek Marie Lacrosse

(SPOILER) Tak já nevím. Zajímavé informace o poměrech dělníků a socialismu, ale Josef ji jen tak nechá jít? Opravdu, téměř neřekne ani slovo? Asi ji tak moc nemiloval.
Nepřiměřené reakce- jedné urážce Prusa se směje celé náměstí a smíchem se popadají za břicho?
Další- Prusové jsou nejhorší, urážet je je v pohodě. A Francouzi jsou nejlepší. Fakt? V každém národě jsou slušní a neslušní lidé, ale Prusové jsou vykresleni jako největší zlouni a hlupáci a Fracouzi jsou zase nejlepší.

09.04.2023 3 z 5

Navždy princezna Navždy princezna Connie Glynn

(SPOILER) Tak tohle byl fakt úlet. Nevím, jestli se změnila překladatelka nebo Glynn neumí psát, ale opakovala se slova, klidně v jedné větě nebo dvou hned na sebe navazujících. Některé věty byly tak špatně vystavěné, že jsem je nepochopila, ani když jsem si je přečetla dvakrát.
Ani dialogy nejde považovat za nějak dobré. Krkolomné a normální lidi snad tak ani nemluví.
A popisy- no to je další hrůza. Taky krkolomné, nedaly se pochopit. Ale nehorší byly ty při "romantických" scénách. To bylo opravdu příšerně napsané. To nestačí prosté "políbili se"?
Další- nezaregistrovala jsem jediný pár muž a žena, co by aktivně vystupoval v ději. Matilda a Alexander, ale kdo další? Tohle není možný, kolik je homosexuálů v populaci? 2-3 procenta. To si Rosewood vybírá do svých řad jenom je? Tam nebyl jediný heterosexuál, to není normální. Kdyby tam byl jeden homosexuální pár, tak nic neřeknu.
Ani obálka se k celé sérii nehodila. Všude byly obrysy vyplněné tmavou noční oblohou a tady dvě postavy. A ještě ke všemu ošklivě nakreslené, Jamie vypadá jak zženštilý nebo napůl holka.
Co bylo neuvěřitelně otravné, bylo pořád jak je Charlotta dokonalá, spojená se školou no a ty kytky, jak reagují na Charlottinu náladu, to byl fakt vrchol absurdnosti. Jsou to kytky, propána.
Charaktery postav nebo dokonce nějaký vývoj se neobjevil ani na sekundu.
Ta akce v paláci, to byla taková blbost. A leviatáni najednou otočí hned, jen tak, vždyť jenom od dětství sloužili Claudeovi to přece nic neznamená.
Stráže neschopný, vždyť je to jenom Zlatá slavnost, nikdo se přece neopováží ublížit král. rodině. Jako fakt? Oni neodhalí zbraně? Co to má být? Co si to tam najímají? To na svou práci totálně kašlou?
Nepřiměřené reakce. To je v hodně knížkách. Někdo řekne něco, co ani vtipné není a všem tečou slzy smíchu a mají záchvaty. Ne, ne a ještě jednou ne. To nestačí se jen pousmát nebo krátce zasmát?
Hamelnskou formuli ( snad je to napsané správně) zlomí láska. Aha, tak proč je tak nebezpečná? Další pěkná blbost. A najednou se přemění v naprosto bezpečnou anestézii bez vedlejších účinků.
Claude- jaké má osobnostní rysy? Žádné. No jo vlastně, je krutý. A dál? Nic. On se dokonce strojí do jen do černé, jako typický "temný pán".
A Jamie po něm nezdědí nic, vůbec nic. Jeho oči jsou laskavější a tolik se liší od Claudeových.
Jen tak se nabourají do kamerového systému v královském paláci.
Celkově mi ta slavnost přijde strašně nezabezpečena. Propána, je to výroční ples, princezna se poprvé představí a stráže neodhalí zbraně? Jako fakt? A kamerový systém hackne průměrný středoškoláķ? Tak to se divím, že je ještě kral. rodina naživu.
Leviatáni totálně neschopný. Opravdu, týmu z Rosewoodu se vše podaří na první pokus, jsou to středoškoláci s nulovými zkušenostmi a Leviatáni, co jsou vycvičení, nezvládnou vůbec nic.
A jak může Alexander vonět jako Jamie? Ono totiž, Eleanor, to, že dva lidé používají stejnou voňavku neznamená, že jsou příbuzní. Fakt ne.
A na konec- všichni jsou spokojení, leviatáni jsou jako sluníčka, co na tom, že se pokoušeli zabít přívržence Charlotty a Eleanor?
A všichni absolventi Rosewoodu jsou spokojení, dosáhli úplně všeho, vzali si lásku ze školy? Jako fakt.

26.03.2023 odpad!

Pan Nikdo Pan Nikdo Catherine Steadman

Kniha se rozjížděla celkem pomalu a vadily mi odkazy na " tu noc", kdy si Emma vždycky něco vybavila, ale nevysvětlila to. Asi to mělo navodit napětí, ale bylo to trochu otravné. Konec zajímavý a rozhodně vylepšil mé celkové hodnocení.

15.02.2023 4 z 5

Wíbuch Plýny Wíbuch Plýny Jeffrey Patrick Kinney

Tenhle díl byl trochu jiný, než předchozí a Greg tam moc nebyl, což mě trošku zklamalo. Jinak dobré počtení, ale doufám, že v případných pokračováních se bude autor zase více věnovat Gregovi.

07.02.2023 4 z 5

Město duchů Město duchů Victoria Schwab

Dobrá knížka, ale závorky, hlavně na začátku, mě strašně iritovaly. Tak v polovině se to zlepšilo.

11.09.2022 4 z 5