Penicuik333 Penicuik333 komentáře u knih

Ulice Zlodějů Ulice Zlodějů Mathias Énard

Až když jsem dočetla do konce, došlo mi, jak dobrá je to kniha a jak moc vypovídá o nás, o světě, o naší době, o lidské existenci. Cesta je cíl.

10.12.2019 2 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Bylo to napinave a cetlo se to dobre, ale plne zanrovych klise.

26.11.2019 2 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Bylo to napínavé, mělo to spád, sympatické protagonisty, skvělé popisy prostředí. Tohle chci od dobré detektivky.

21.11.2019 3 z 5

Dům u mešity Dům u mešity Kader Abdolah

Velice zajimave tema a pro me osobne naprosto nezname obdobi iranskych dejin, takze jsem se z historickeho hlediska hodne dozvedela.
Jen pribehove me kniha dost zklamala. Na zacatku trochu vonela magickym realismem, Marquezem, tesila jsem se na liceni rodinnych osudu a pribehu, ktere me chyti za srdce, ale postavy mi pripadaly ponekud ploche, nepropracovane. Jenom nahazene pro potreby posunu historickeho pribehu.

18.11.2019 2 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Moje prvni setkani s magickym realismem. Tenhle zanr jsem si od te doby zamilovala.

Vrahova hygiena Vrahova hygiena Amélie Nothomb

Sokujici, zajimave, poutave.

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Pro me uzasne propracovane podobenstvi, ktere rozhodne predbehlo svoji dobu.

14.11.2019 3 z 5

Pobřeží Syrt Pobřeží Syrt Julien Gracq (p)

Kniha pro me byla nudna, neproniknutelna, neskutecne pomala a rozvlacna.

14.11.2019 2 z 5

Ráj a peklo Ráj a peklo Jón Kalman Stefánsson

Drsny, kruty Island, ktery nikomu nedava nic zadarmo, ale presto zbyva nadeje, zivot a dobro.
Kratka, ale velice hutna kniha, ktera se uspesne vyhyba patosu a presto je dojemna, silna a prava.
Muzu doporucit.

05.11.2019 3 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Ruku na srdce neni to zadna vysoka literatura, ale spis cervena knihovna. Kazdopadne me knizka moc bavila, skvele se cetla a vyborne mi kratila cesty vlakem.
A uz je zfilmovana:-)

04.11.2019 3 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Bohuzel jsem knihu musela odlozit po polovine. Nesla mi docist. Bylo to na me moc kycovite, americke, neuveritelne, plne tech nejvetsich klise.

21.10.2019 1 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Mam z knihy takove rozpacite dojmy. Moc nerozumim, proc byla napsana. Co je tady tou nosnou linkou, co nam mela sdelit? Spousta linek byla nacata, ale nerozpracovana, jak by si zaslouzila. Dej nemel zadne smerovani.

11.10.2019 2 z 5

Dům se slepou verandou Dům se slepou verandou Herbjørg Wassmo

Nebylo to spatne, ale... Kniha mi pripadala jako polotovar nebo rukopis ve stadiu zrodu. Chybelo ji neco silneho. Uchopila zavazna temata, ale nijak nepredestrela cesty a uhly pohledy, kterymi se vydat. O konci se ani neda rict, ze je otevreny. Proste je pohozeny na zaveru knizni vazby.

23.09.2019 2 z 5

Kam létají vrány Kam létají vrány Ann-Marie MacDonald

Bylo to dlouhe a narocne. Cast hrdincina detstvi a jeji dospelosti mi pripadaly jako dve ruzne knihy. Neskutecne obsahla kniha, ktera toho pokryva neskutecne mnoho co do temat, prostredi, zpusobu psani, stylu.

20.09.2019 3 z 5

Kniha zvláštních nových věcí Kniha zvláštních nových věcí Michel Faber

Super knizka. Naprosto nove spojeni sci-fi a poznavani novych svetu se sebepoznavanim a hledanim sebe sama a testovani vlastni viry.

06.09.2019 4 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Po dlouhe dobe jsem cetla "tradicni" roman a libil se mi. Ruzne svety a jejich souziti je vecne nevycerpatelne umelecke tema. Nektere veci nejde vysvetlit ale jen citit a vnimat. Laska hory neprenasi, ale dokaze byt hodne silnou pomocnici.

04.09.2019 3 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Vlastne se mi to libilo. Styl je hodne osobity, ale kniha se mi cetla dobre, postavy me zajimaly a popisy obycejnych zivotu a vsednich veci mi byly hodne blizke.

28.08.2019 2 z 5

Stanice Tajga Stanice Tajga Petra Hůlová

Mám z knihy hodně smíšené pocity a nedokážu si jí nikam zařadit. Je neuvěřitelně rozmanitá, střídá spousty rejstříků a poloh.

12.08.2019 2 z 5

Létání na dně Létání na dně Sidney Vávra

Samozrejme je znat, ze knihu nepsal spisovatel profesional, ale tak se ani netvari. Myslim, ze muze hodne pomoci vsem lidem potykajicim se s psychickymi problemy. Minimalne jako sdilena spolecna zkusenost. Je osobni, syrova, pravdiva, neprikraslena.

01.08.2019 3 z 5

Výhonek osmilisté růže Výhonek osmilisté růže Auður Ava Ólafsdóttir

Fajna kniha. Ze zacatku mi styl pripadal chladny a neosobni, ale pak se mi strasne zalibil. Je to o hledani sebe sama, o ruznych podobach lasky, plne zamlk, pauz a nevyrcenych vet. Je to o vztazich mezi detmi a rodici, o vztazich k cizim lidem, o ceste, ktera muze byt cilem...

23.07.2019 3 z 5