Pavlusa007 Pavlusa007 komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Na začátku knihy jsem si hlasitým smíchem budila syna. Pak už to (naštěstí?) nebylo tak legrační, ale pořád zábavné čtení.

23.02.2018 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

To byl tedy na konci nervák... Když to srovnám třeba s H. Poirotem, který vraha odhalí obvykle u odpoledního čaje... :).

01.02.2018 5 z 5

Skvělé místo pro smrt Skvělé místo pro smrt Ann Granger

Chtělo by to trošku lepší překlad. A netopýři v zimě nelétají! :)

14.11.2017 3 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Byl nenápadný jak varhany na hnoji... :). Mě pan Hrdlička prostě děsně baví.

12.10.2017 5 z 5

Slunce nad Wahi-Koura Slunce nad Wahi-Koura Anne Laureen

Poměrně nuda, vše předvídatelné. Snad je zajímavé prostředí.

11.08.2017 2 z 5

Tarzan syn divočiny Tarzan syn divočiny Edgar Rice Burroughs

Sešitek jsem zdědila po taťkovi (spolu s 2. dílem) a staly se mým každoročním prázdninovým čtením. Sama jsem si pak pořídila zbylé díly a občas žasla nad tím, co to autor blábolí :), ale na první dva díly, ať mi nikdo nešahá. I teď si je ráda přečtu, i když je znám skoro nazpaměť.

03.08.2017 5 z 5

Zlatý lev Zlatý lev Wilbur Smith

Závěr mi přišel trochu uspěchaný, ale jinak kniha dobře doplnila Dravce a Monzun. A o tom delfínovi z komentáře níže jsem se tam teda nic nedočetla. Ulovili tam dugonga, coz je zoologicky v poradku. A ze o zralokovi mluvi jako o rybě - to uz je klasika prekladu z AJ.
Ale proc se ta kniha jmenuje Zlatý lev? :)

17.07.2017 4 z 5

Lovec zločinců Lovec zločinců C. S. Quinn

Pěkně popsaná atmosféra, ale místy se mi ten děj zdál moc překombinovaný a nelogický. A strefit poštovního holuba nejméně 1/2 min po vypuštění za hluboké noci (byť při měsíčním svitu) se mi zdá trochu nereálné :).

24.06.2017 3 z 5

Devátý soud Devátý soud James Patterson

Z Pattersonových knih se mi zatím líbila nejvíc.

04.02.2017 5 z 5

Ve vyšším zájmu Ve vyšším zájmu Ken McClure (p)

Celkem čtivé, jen autorovi při jeho lékařském vzdělání nemůžu odpustit ty žvásty o přežívání virů.

26.01.2017 3 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Moc pěkné, typický Deaverovský zvrat, ale takto pozpátku se mi to nečetlo dobře, což klidně může být jen můj problém :).

01.01.2017 5 z 5

Úzká cesta na daleký sever Úzká cesta na daleký sever Richard Flanagan

Nemá být kniha o "hraní s chytrými slovy"? Když si budu chtít přečís něco napínavého, sáhnu po nějakém krváku. Tato mě popravdě i přes místy krutý děj tak nějak celkově povznesla :). A díky Jirkovi Hrubému za překlad, při jehož čtení člověk ví, že i australští ptáci jsou správně přeloženi :).

24.12.2016 4 z 5

Ozvěna viny Ozvěna viny Charlotte Link

Kniha se dobre cetla, takova napinava oddychovka, ale priserny preklad!!! Obcas dokonce zustaly anglicke vyrazy! A nevim, jestli mam chut na dalsi jeji zhroucenou hrdinku-chudinku :).

02.12.2016 3 z 5

Pohřeb v modrém Pohřeb v modrém Anne Perry

Atmosféra doby pěkně popsaná, ale divný děj a prapodivný konec. Odfláknutý překlad.

23.11.2016 2 z 5

Vražda na břehu Rýna Vražda na břehu Rýna Thilo Petry - Lassak

Zlaté foglarovky. A překladatelka tam klidně švihne "s dvěmi".

19.11.2016 1 z 5

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Tuto knížku jsem přečetla už asi 10x a jsem hrdá, že jsem bývala a snad ještě trochu jsem horákem! :)

18.11.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Potřebuji další díl!!!

13.11.2016 5 z 5

Bikiny Bikiny James Patterson

Z první části jsem měla ve spaní noční můry :).

06.10.2016 4 z 5

Měj se na pozoru Měj se na pozoru J. D. Robb (p)

Docela čtivé, jen mám pocit, že si autorka tu budoucnost představuje nějak divně. Videofony? Ty už jsou snad překonané teď, ne?

19.09.2016 3 z 5

Naprosto zábavné čtení a snad jsem se i něco dozvěděla o politice 20. století :). Jen jsem se pak, bohužel, koukla i na film a měla z něj pocit, že knihu snad scénárista ani nečetl. Jako by to bylo o něčem jiném...

05.09.2016 5 z 5