PavlineCZka PavlineCZka komentáře u knih

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Zajimava kniha o zkazenosti lidske spolecnosti. Zajimave by mozna bylo porovnani se spolecnosti soucasnou? No, nicmene intriky a uskoky se ponekud opakovaly, az me unavovaly. Kazdopadne autorka urcite i tak nemela jednoduchou praci skrz pripravy atd.

29.11.2019 4 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Musím se přiznat, že mě kniha nenadchla jako většinu hodnotitelů zde. Příběh by sice nebyl tak špatný, ale jedná se již o 3. knihu od autora, kterou jsem četla, a mám nepřekonatelný dojem, že se knihy velice nápadně a nenápaditě podobají.
Například ta podobnost, že v knize Ranhojič i Šaman mají hlavní postavy tytéž nadpřirozené schopnosti, že dokáží vycítit stav pacienta a přicházející smrt dotykem ruky?! Nuda. To autor opravdu moc fantazie do nových knih nevkládá. Jinak propojenost s indiány tentokrát nebyla špatná.

08.11.2019 3 z 5

Sophiina voľba Sophiina voľba William Styron

Tato kniha mě zaujala již na gymplu svým obsahem. Nevím, proč jsem si ji nepřečetla jako povinnou četbu, když jsem jinak vše poctivě četla jako jedna z mála, nicméně to bylo asi proto, že nebyla na seznamu povinných. Nicméně i tak jsem se k ní po dalších 14 letech konečně dostala a moc se mi líbila, nicméně je fakt, že děj je mírně roztahaný a samotné téma volby zabírá jen malinkatou stránku, jak zde již někdo píše, což bylo pro mě trošku zklamání. A navíc podpořeno ještě tím, že jsem tuto pointu celé knihy znala právě již z gymplu, což mi trošku kazilo čtení. Každopádně jako novopečená matka malého dítěte jsem přemýšlela až až a v neposlední řadě obecně téma 2.sv. války je pro mě vždy naprosto drsné a strhující.

08.10.2019 4 z 5

Malý tyran Malý tyran Jiřina Prekopová

Od knihy jsem taktéž čekala více. Viděla jsem nějaké příspěvky paní psycholožky na facebooku a zdály se mi skvělé a trefné, nicméně kniha mě teda vůbec nechytla, způsob psaní je nezáživný a nic moc mi nepřinesl.

10.06.2019 2 z 5

Katalánec Katalánec Noah Gordon

Kniha je velmi ctiva a prijemna, sice dle meho nazoru o neco slabsi nez Ranhojic, ale i tak dobre odpocinkove cteni.

23.04.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Též jsem měla zezačátku problém orientovat se v postavách, ale když jsem zjistila, že to je pořád to stejné klubko, tak už to bylo OK. Některé pasáže mě bavily víc, některé míň. Asi to bylo o něco lepší než Malý pražský erotikon, ale hodnocení dávám stejné. Neurazí, nenadchne, nečekala jsem mnoho, a proto nejsem ani zklamaná.

12.04.2019 3 z 5

Cekala jsem propadak, ale kniha me prekvapive bavila.. a priznam se, ze trochu vice me prave bavil zensky pohled na probirana temata..

22.03.2019 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Super kniha, kterou mi darovala kamaradka a ktera me bavila od zacatku az do konce. Krasne je propojeni znalosti tolika oboru, kniha ma spad a pekny pribeh. Myslim, ze sazka na jistotu. Jiz se libila i memu priteli a hodlam ji poslat dal, aby potesila i dalsi priznivce :)

15.03.2019 5 z 5

60 Montessori aktivit pro miminko 60 Montessori aktivit pro miminko Marie-Hélène Place

Stručné, jasné, názorné. Knížka je pojatá hodně jednoduše, čekala jsem od ní trošku více, ale není úplně marná a nevyužitelná.

27.02.2019 3 z 5

Dětský spánek v otázkách a odpovědích Dětský spánek v otázkách a odpovědích Jennifer Waldburger

Knihu mi jako zoufalé a totálně vyčerpané matce půjčila kamarádka, které pomohla až právě tato kniha. Myšlenky nejsou vůbec špatné, dobré je členění dle věku, nicméně chce to opravdu pevné nervy a odhodlání se do toho pustit, což za trochu spánku to určitě stojí ;-)

27.02.2019 4 z 5

Od narození po 1. rok Od narození po 1. rok Magdaléna Paulová

Knizka obsahuje navzdory tenkemu obalu opravdu obrovske mnozstvi uzitecnych informaci a nazoru. Rozhodne predcila moje ocekavani.

06.02.2019 5 z 5

Vaříme pro miminka Vaříme pro miminka Dagmar von Cramm

Celkem dobra knizecka s uzitecnymi radami, zejmena se mi libi napady, jak varit pro sebe i miminko zaroven.

06.02.2019 4 z 5

Výživa pro nejmenší Výživa pro nejmenší Annabel Karmel

Celkem dobrá a inspirativní knížečka :-)

10.01.2019 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Na tuto knihu se většinou obevují pouze velmi kladné komentáře, nicméně musím se přiklonit spíše k těm trochu negativním. Příběh mě bavil snad jen vprostřed, proto jsem taky knihu četla skoro 5 měsíců. Děj je opravdu velmi roztahaný, ale pak najednou zase extrémně rychlý. Moje romantické srdéčko si nestihlo užít ani žádného hezkého příběhu... konec už pak hodně uspěchaný, a proto celkově moc nadšená nejsem.
Kniha by byla dobrá jako povinná četba do základních nebo středních škol anebo ještě lépe by se tam z ní mohlo předčítat a spojilo by se příjemné s užitečným, nebyla by nutná sexuální výchova... :-D Často jsou popisovány takové detaily gynekologických postupů, u kterých opravdu neumím rozlišit správnost a ani po tom mé čtenářské oko netouží :-)

03.12.2018 3 z 5

Péče o novorozence a kojence Péče o novorozence a kojence Martin Gregora

Zezačátku kniha popisuje vše celkem dost obecně, ke konci alespoň nějaké rady na zdravotní peripetie kojence a nějaké recepty k tomu....

14.07.2018 3 z 5

O myších a lidech / Na plechárně O myších a lidech / Na plechárně John Steinbeck

2 tragické novely, které pojednávají o lepším životě. Možná nutí k zamyšlení, ale znovu je číst nebudu. :-)

08.07.2018 2 z 5

Partner u porodu Partner u porodu Penny Simkin

Nečetla jsem žádné jiné knihy o porodu, nýbrž pouze tuhle jednu jedinou, která nám byla doporučena v rámci přednášky Partner u porodu v rámci předporodního kurzu, a myslím, že je napsaná opravdu dobře a pochopitelně. Do žádné další už se pouštět nebudu :)

08.06.2018 5 z 5

Další prevít? Jen to ne! Další prevít? Jen to ne! Simon Brett

O něco málinko lepší jak díl 1 a 2, nicméně pořád stejná nuda. Nevím, zda se humor ztratil opravdu někde v překladu, ale mě to zkrátka téměř vůbec nebralo. Výraz dušená šunka byl dobrý :)

27.04.2018 2 z 5

Kdo to tady chodí! Kdo to tady chodí! Simon Brett

O malilinkato lepší jak jednička, nicméně opět jsem použila jako uspávadlo při těhotenské nespavosti... Úsměv na tváři se mi tentokrát vyloudil jednou jedinkrát, a to u příběhu s toustovačem.

23.04.2018 2 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Knihu jsem sice přečetla rychle v rámci těhotenské nespavosti, nicméně mě neoslovila, ani jednou jsem se nezasmála.. Deníček moderního fotra od Landsmana mě bavil rozhodně víc. Ale dobře, za nápad psát z pohledu dítěte dám 2 hvězdy.

20.04.2018 2 z 5