Pavla79 Pavla79 komentáře u knih

Ze zacatku jsem si rikala, jo, to bude sranda.. Bohuzel, cim vic jsem cetla, min se bavila.. Sem tam prispevky na FB/INSTA se mi moc libi, ale takhle najednou je toho asi moc.. Celou jsem ji dolouskala jen kvuli CV..

13.05.2020 2 z 5

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Moc se mi líbilo zpracování a trochu jiné podání cestopisu :) Ještě uvidím, jestli si ji nechám v knihovně, ale spíš pošlu dál, aby dál dělala radost poznání a tří Vandráků :)

06.03.2020 4 z 5

Rozepnutá Rozepnutá Nicki Reed

Jednat se o heterosexuální trojúhelník, asi bych knihu nedočetla. Propojení postav mi přišlo trochu bizarní, nereálné. Nicméně musím napsat, že se kniha (styl) příjemně četla a nahlédnutí do pocitů "místo muže ženu" bylo sympaticky vylíčeno. Dva dny nepovažuji za ztracený čas.

20.01.2020 2 z 5

Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Art Spiegelman

Přečteno již dávno.., ale pamatuji se, že se mi velmi líbilo :)

08.01.2020 5 z 5

Detektivní kancelář Sirius Detektivní kancelář Sirius Lucie Lukačovičová

Jak už tu bylo psáno, musím souhlasit, že kniha má klesající tendenci. Ne, že bych ji nechtěla dočíst, ale musela jsem se trochu nutit, abych ji stihla do výzvy. Ale i tak, se mi líbila.

03.01.2020 3 z 5

Falešná Pařížanka Falešná Pařížanka Kamila Boudová

Nebylo to vyloženě špatné, ale čekala jsem asi něco jiného.. Jiný styl... Skoro jsem to nedočtené odložila...

12.12.2019 2 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Hodně dětské, ale milé. Smrťák byl třída :)

12.12.2019 3 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Oba díly se mi líbili... Lehké, vtipné, ztřeštěné, milé... Nic hlubokomyslného, ale překvapivě příjemného... A na autorčin věk...? Prvotinu..? Víc než dobré. :)

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Temný Říman Temný Říman Sylvain Reynard

Hodnotím celou sérii velmi kladně.., určitě to pro mě nebyl ztracený čas, i když konec bych si uměla představit jiný... :)

28.11.2019 3 z 5

Mě se líbilo moc, stejně jako předešlé knihy.. Líbilo se mi, že to byl jeden ucelený příběh.. A líbilo se mi, že jsem se zase mohla u knihy nahlas smát.. :)

05.11.2019 4 z 5

Princezna Princezna Nichole Chase

Pro ty, jenž mají tento druh rády, rádi, se bude líbit. Nenáročné, pohádkové... Pro mě po pár stránkách nuda, krom Chadwicka :) škoda, že třetí díl není o něm ;) Co bylo fajn, že se velmi rychle četla. S princem asi chvíli počkám a možná někdy...

02.10.2019 2 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Nichole Chase

02.10.2019 2 z 5

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

Pokračování zamilovaného upíra... kněz byl jasný, Říman byl trumf, ale uvidíme... Dočíst se to musí :)

22.07.2019 3 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Ach, ta láska nebeská..., nebo pekelná..? Je to upíří pohádka, ale pěkná. Hlavní hrdinové nejsou žádní, puberťáci, což vítám, a obzvlášť, že Raven není Miss Amerika, i když také chce mír celému světu. ;) V ději se mi líbí čerpání z historie, i umístění do krásné Florencie. Není to žádné těžké čtení, ale příjemná oddechovka s prvky romantiky. Opravdu je spisovatel muž? Jsem zvědavá, jak se děj vyvine, kdo je zrádcem, zdali dorazí černokabátníci, Říman, ten kněz mi tam nějak nesedí..., a samozřejmě, jak to dopadne..., klasicky "spolu a navěky", nebo...? Jde se na druhý díl.

19.07.2019 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Čtu HH díly po sobě a vždy k tomu mám rozečtených víc žánrů najednou, takže mi čtení jedné knihy trvá všeobecně déle. Avšak tento díl trval až příliš dlouho, že jsem se v něm chvílemi ztrácela. Nevím, zdali je to tím, že celá série je už sakra dlouhá, nebo tím (samozřejmě jak u koho), že si člověk chce přečíst i jiné knihy, jiné žánry a proto na HH zbývá čím dál méně času, a nebo...právě proto. Každopádně nadále zůstávám věrnou fanynkou HH / JoN. V tomto dílu jsem uvítala, že HH nemusel mít devět životů , i když scéna s ledničkou ;), oplakala a rozdýchala smutné rozloučení s jedním z hl. hrdinů, ale vlastně se mi líbilo, že se JoN nebál do toho říznout - doslova, nevadil mi ani rychlý sled rozluštění, ba možná naopak, a nevadil mi ani ten zvláštně začínající "happyend". Těším se na konečně poslední díl - zatím. :) HH 12 kdykoli s nadšením uvítám...., teda doufám, že po HH 11 bude ještě v co doufat. ;)
Edit: už vidím "připravuje se" - HH 12 Nůž v 2019. :)
Spoiler:
Co mi ale docela vadilo, byla ta uměle vytvořená napětí do dalších kapitol...jestli si vybavuji správně, začalo to, kdo na hlídaném smrtelném lůžku je?, podrobně si další již nepamatuji, ale ke konci..., je ta spálená dívka jeho dcera?, je řezník bývalý policista, co mu zemřela dcera a čeká na místě vraždy?, myslí to pošahaná studentka vážně a proč má ruce za zády? A samozřejmě na úplném konci v kostele, je HH v rakvi, nebo před oltářem?... Víc, než aby mě to napnulo, mi to vadilo. Kromě Beáty z toho žádná šokující událost nakonec nebyla a bylo toho nějak moc.

17.07.2019 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Velmi příjemná oddechovka. Jak je tu často zmiňováno, že zápletka byla jednoduchá, nemyslím si, že kniha byla myšlena, jako tajuplné a náročné krimi. I když je pravda, že na logice vyřešení případu jsem se nepozastavovala. Postavy Josefíny i Tvrdíka byly nenásilně sympatické, vtipné. Celá kniha se příjemně četla a zanechala ve mě hezký pocit, což je to podstatné. Další povídka na sebe nenechá dlouho čekat.

12.07.2019 4 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Uf... Přečetla jsem první a poslední díl.., ale druhý a třetí nedám. Dočetla jsem zhruba do půlky a nejde to dál. I když jsem neočekávala zázraky, nedalo se. Utahané, jednou tak, onak a stále dokola. Nemyslím si, že si Eden počíná správně a ani to vědět už nechci. Nebudu hodnotit, když jsem nedočetla.

01.07.2019

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Knihu bych označila jako "už navíc".. Nicméně pasáže o týrání byly opravdu pěkně napsané..., ten zmatek citů dítěte vs. současnost, resp. odpovědi na proč? Přelouskám ještě 2. a 3. díl, ale vím, že tato série mezi mé oblíbené patřit nebude.

06.06.2019 3 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

No...., mám tento žánr jako čtivo na odlehčení, tzv. mezičtivo. Ne, že bych je četla každou chvilku, ale pár jich bylo. V této knize se mi zdálo, že je z každé kousek. Vím, tyto příběhy jsou všechny na jedno brdo..., ale některá má ještě něco navíc. Bohužel, tato ne. Na to ale, že je to prvotina dvacetileté autorky, mírním své úsudky a dávám o hvězdu lepší hodnocení, jelikož tak špatné, abych si nepřečetla i druhý díl, to není.

04.06.2019 3 z 5