Pavla79 Pavla79 komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Vše tu již bylo napsáno a ničím novým bych asi nepřispěla. Každopádně jsem ráda, že jsem si tuto klasiku mohla díky čtenářské výzvě přečíst a udělat si vlastní obrázek. Ztotožňuji se s tím, že ze začátku jsem knihu hltala více, než ke konci.

02.11.2021 4 z 5

Literární kalendář 2022 Literární kalendář 2022 kolektiv autorů

Super! Rozhodně body za označení otevírací doby obchodů u svátků, určitě za uvedení předchozího a následujícího týdne na každé stránce, za prostor pro zapisování knih, co bych si chtěla pořídit a samozřejmě za zajímavé informace. :)

20.10.2021 5 z 5

Ano, místa u dnů je málo, ale myslím, že pokud člověk nemá pět schůzek denně, nebo nevlastní mobilní telefon, tak si s tím i tak poradí. :) Přeci jen je to hlavně čtenářský diář.. Nicméně je tak úžasný a roztomilý, že se už nemohu dočkat 3.1., až ho začnu používat jako pracovně osobní diář s bonusem záznamu knih. :) Děkuju..

20.10.2021 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Ale ne...., takový konec. :) Nicméně jsem se zase dobře pobavila a od srdce zasmála. První půlka se mi zdála trochu slabší, proto čtyři hvězdy, ale druhá byla perfektní! Těším se na palbu lásky a kdo se vyklube z tetičky Nory. :)

11.10.2021 4 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Knihu jsem si vybrala do výzvy nejen pro to, že je pruhovaná, ale i pro její téma. Často čtu, že Boyne umí psát velmi citlivě, lidsky, tak jsem to chtěla zkusit a obzvlášť mě zaujalo, že je toto téma vyprávěno z pohledu třináctiletého bratra. Výběru vůbec nelituji, ba naopak. Z mého pohledu, a to si myslím, že ho mám dost blízký, je to vystiženo velmi pěkně..., ano, možná trochu dětsky, což by lidem, kteří to stále nějak nemohou pochopit, mohlo sednout. Bohužel nesouhlasím s komentářem kedlis a neodpustím si reakci...1) fušovat, když nepatří do komunity?, tzn., že i psycholog / psychiatr musí být LGBT? a za 2) nevím, zdali slečna četla poděkování, ale kdyby jo, dočetla by se, že J. B. je gay, tudíž do komunity LQBT+ patří. Jak sám píše, s "trans" osobní zkušenosti nemá, ale podobným společenským přijmutím si prošel též. A jen nakonec....Happy End..., copak tak nějak všichni nechceme, aby to dobře dopadlo? :)

15.09.2021 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Přiznám se, že dětství a až moc časté přímé řeči bych klidně vynechala, ale přerod v dospělého, pohodového muže, cestování a básně se mi líbili moc. Něco, jako je na základce povinná četba, doporučila bych na střední povinné sledování Kovyho. :)

08.09.2021 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Ale jo, líbilo se mi to..., jako každé skvělé fantasy.. Nicméně se mi to četlo trochu obtížněji, trochu jsem se ztrácela.., a těžko se ke knize vracela. Radši jsem ubíhala k jiným. Shlédla jsem i filmovou verzi a asi zatím zůstanu u ní. Zbylé knihy si nechám na později..., třeba na důchod. :)

27.08.2021 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Thrillery mám moc ráda, a i když jsem jich už pár přečetla, neřekla bych o sobě, že jsem úplně bystrá, spíš většinou překvapená a s knihou spokojená...., někdy více, někdy méně... V tomto případě méně.. Nevím, co přesně za to mohlo, ale tak nějak to bylo předvídatelné.. Což ale vůbec neznamená, že to nebylo opětovně dobře vymyšlené a napsané. Škoda jednoho "bodu", nevadilo by mi si o něm v dalších dílech přečíst. :)

27.08.2021 4 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Ač mě Olive trochu štvala svými úvahami, byla to příjemná a veselá oddechovka, při které se člověk odreaguje..

21.08.2021 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Ještě šílenější, morbidnější...skvělý. :) Už jsem to psala u prvního dílu, ale opravdu mi tento styl psaní naprosto sedl, stejně jako Hunter a Garcia. Jasné, stručné, výstižné.. Šup, hotovo, přečteno, šokováno. Chtěla jsem si dát pauzu mezi druhým a třetím dílem, přečíst si něco...klidnějšího... No, tak třeba mezi jindy, protože Noční lovec rozečten.. :)

26.07.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První kniha, první díl...a jsem chycena do Carterovských sítí :) Myslela jsem si, že po Jo Nesbo (HH) mě jen tak něco neočaruje, ale tento styl mi sedl. Má to spád, četlo se mi to velmi pěkně, žádné zdlouhavé protahování, zbytečné krkolomné komplikace, hlavní hrdinové nejsou úplní supermani..., a navíc mě děsně bavilo, představovat si to jako devadesátkovou filmovou detektivku, klasiku.. Pořídila jsem deset dílů, tak jdu okamžitě na druhý :)

14.07.2021 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Tento díl jsem četla nejdéle.., nějak jsem se nemohla prokousat přes prostředek, který se mi zdál moc zdlouhavý, a přiznám se, že ani konec mě nenadchl. I tak jsem zvědavá na 'zatím' poslední díl. :)

03.07.2021 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Dokážu pochopit, že mnohým přijde kniha zmatená, ale mě přišlo fajn..., občas se pozastavit: "Počkej, tenhle je kterej?" :) Líbilo se mi uvědomění - jsem gay a hned je o kousek líp, a moc se mi líbilo vykreslené přátelství. Je jedno, jestli mezi klukem a holkou, klukem a klukem gayem, nebo oběma gayi. To bylo milé a pěkně napsané...

19.04.2021 3 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Přesně, jak píše @johana3160 Milé, pohodové čtení jedním dechem pro toho, kdo chce na chvíli z reality..

06.04.2021 5 z 5

Maus II: A tady začalo moje trápení Maus II: A tady začalo moje trápení Art Spiegelman

První díl jsem četla už dávno.. Obě jsou skvělé, teda drastické, ale téma pěkně provedené... Asi si to ani nedokážeme představit, natož pochopit...

17.02.2021 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Moc pěkné zpracování, za to třetí hvězda... Nicméně, pro mě asi moc dlouhé... Ráda zavzpomínám, a to jsem ještě o pár let starší ;), ale spíš radši se sestrou..., s rodiči..., s kamarády... "pamatujete.., jé, to jsme měli taky..." Tady jsem se na konci musela přemlouvat, abych dočetla...

16.12.2020 3 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásný příběh, který zanechá krásný pocit...

07.10.2020 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Pohodové čtení na odreagování.. :)

30.08.2020 3 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Skvělé.., skvělé.. Svou fantasy závislost jsem odstartovala Tolkienem, asi jako většina v mládí.. Poté občas něco.., a po dlouhých letech jsem úplnou náhodou narazila na sérii Mistborn od Sandersona.. Byla jsem nadšená.. Po této knize jsem ještě víc, a ani nevím, jak to mám popsat.. Love it! Děj, co vás vtáhne, skoky z jedné scény, do druhé.. Jdu se vrhnout na další.., nemohu se dočkat, co bude dál.. :)

02.07.2020 5 z 5

Ignorant Ignorant Nikola Francová

Svižné, čtivé, vtipné.. Ano, nebylo to nic nového, co bychom již nečetli, či neviděli v romantické komedii, ale bylo tam něco, co mě upoutalo k přečtení na jeden zátah. Za prvotinu dávám 4*. Kdo má tento styl rád, nebo si rád oddechne nad nenáročnou četbou, vřele doporučuji.

07.06.2020 4 z 5