pavel9410 pavel9410 komentáře u knih

Horory na dobrou noc Horory na dobrou noc Anthony Horowitz

Dobre zapletky, i kdyz nektere lehce predvidatelne. Je v tom paradni anglicka atmosfera.

27.06.2021 4 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Precteno v ramci vyzvy. Zabavne psane, pritom poucne.

19.06.2021 5 z 5

Muži pod ochranou Muži pod ochranou Robert Merle

Cetl jsem to znovu po letech a ani ted mne to nezklamalo. Sice je tom videt, ze to tema lehce zestarlo, nebo se spis souplo nekam uplne jinam, ale obraz spolecnosti vedene jednostrannym pohledem u mne proste zabodoval.

13.06.2021 5 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Silny pribeh, skvele odvypravene. Az je z toho cloveku fakt smutno.

30.05.2021 5 z 5

Ani sami bohové Ani sami bohové Isaac Asimov

Asimova jsem mel rad jako dite, pak mne scifarny prestaly bavit, takze na tuhle jsem asi ani nenarazil. Ted po letech mne to fakt chytlo. I kdyz to ma vsechny mozne scifi ingredience, je to porad hlavne o lidech.

16.05.2021 5 z 5

Člověk v zrcadle teorie her Člověk v zrcadle teorie her Jaroslav Peregrin

Lepsi uvod do teorie her jsem jeste necetl. Neni to zadna vysoka matematika, jsou v tom dobre vysvetlitelne priklady interakci (treba vyber do ktere hospody pujdeme). Zabavne.
Jenom pozor - neni to o zadnych pocitacovych hrach, ale spis o tom, jak se rozhodujeme.

02.04.2021 5 z 5

Člověk a pravidla Člověk a pravidla Jaroslav Peregrin

Pomerne utla knizka, ale docela hutna. Nemuzu rict, ze bych chapal vsechno, o cem se v knizce pise, ale zamysleni se nad tim, jak je vlastne mozne, ze vznikl jazyk, bylo dost zajimave.

02.04.2021 4 z 5

Hory šílenství Hory šílenství Howard Phillips Lovecraft

Poslouchane jako audioknizka. Nejdriv jsem si rikal, ze je to fakt nejaky cestopis - tolik detailu, super popisy, nalada v tymu. Pak prisla postupne ta tisen - neco se stane. A ke konci jenom - ne, nechodte tam!
Neni to zadna lekacka, ale tu atmosferu ze mne nikdo jen tak nedostane.

23.03.2021 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Cetl jsem az do pulnoci, proste jsem se nemohl odtrhnout. Dejove pomalejsi, ale pritom ma clovek pocit, ze se porad neco deje. Mistrne pomale odkryvani, kdy krasne ctenare vede po jedne lince, rekl bych az zavadi, aby se pak ukazalo, ze je to lehce jinak. Hutna atmosfera norske vesnice, namixovana s nostalgickou vlnou benzinky ala route66 a lehce smejdackym projektem hotelu. Tohle nemuze skoncit dobre, rika si clovek po celou dobu.

14.03.2021 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Docela mne to dostalo. Je to opravdu neco jineho, nez jeho ostatni knihy - jak nametem, tak zpracovanim. Posledni tretina hodne napinava, i kdyz za mne by klidne mohla byt kratsi. Uplne si to dokazu predstavit jako film.

08.03.2021 5 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Ha! Koukam, ze jsem zacal serii nekde zprostredku. Ale i tak fajn cteni. Dobre posazene do prostredi big brother show a nakonec to skonci svatbou. Jo, mezitim nejaka ta vrazda a do toho jeste pohadka o Jenickovi a Marence. Ja proste tyhle severske detektivky miluji. Da si nekdo chleba se syrem a kaviarem?

03.03.2021 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Docteno a nevim uprimne co si o tom myslet. Stockholmsky syndrom, pribeh, ktery je zaroven hodne syrovy, pritom ma ale i svoji poetiku? Zvraceny sen cloveka, ktery si pestuje svoji sbirku? Uf, asi mne tento pribeh bude strasit jeste nejakou dobu.

21.02.2021 3 z 5

Nečekej, až zajde slunce! Nečekej, až zajde slunce! Eva Kantůrková

Zacatkem jsem se musel docela prokousavat, rozhodne to neni zadna lehka literatura. Pak se to ale zlomilo a vubec jsem se od knizky nemohl odtrhnout. Fascinujici zaznam doby. Nemyslim tim jenom realie, ale dopad na psychiku, na to, jak lidi mysli, chovaji se.

Precetl jsem v ramci vyzvy (diky za ni). A taky dik knihovne za eknihy zdarma. Od Kanturkove si urcite jeste neco prectu.

06.02.2021 5 z 5

Geneze Geneze Robin Cook

Dej pekne slapal. Precetl jsem v ramci knizni vyzvy. Kdysi jsem Cookovky docela cetl, pak se mne lehce prejedly, ale tahle mela tah na branku a cetla se velice dobre. Dekuji Kosmasu za ebook!

30.01.2021 4 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Precetl jsem v originale. Dominik Dan opet nezklamal, prislo mi to, ze to ma vetsi spad, nez nektere jine dily. Neni v tom tolik politiky, dej je promakany a zapletka neni jasna na prvni pohled. Perfektni cteni na nedeli. Zhltnul jsem ji na jeden zatah.

24.01.2021

Útěk Útěk Michail Bulgakov

Je to docela zmatek, hlavne na zacatku. Ale ma to atmosferu. Nejvic by me zajimalo, pro jake publikum to vlastne psal? Vysmiva se tem bilym, nebo je spis lituje? Kdyz si clovek precte jeho zivotopis - promita do toho i sebe? Co by bylo kdyby? Musim si o te dobe jeste neco nastudovat...

24.01.2021 4 z 5

Cesta na jih Cesta na jih Michal Ajvaz

Nebyt databazeknih a eknih zdarma, tak bych neobjevil tuhle zajimavost. Neni to uplne jednoduche cteni, neco co se da zhltnout na jeden zatah, souveti jsou dlouha, kvetnata a dej se vetvi a vrstvi, jak postupne prichazeji vypraveci, aby vypraveli pribeh, ve kterem je pribeh, nebo socha, ale pritom je tam ta cesta, ktera ale asi neni cil, nebo je?
Kdyz vas tyhle roviny a kopce vypraveni chytnou a objevite v nich skrytou, lehce skodolibou radost, tak uz z toho neni uniku.

10.01.2021 5 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Pekne popsane lakani ovecek do sekty, zajimave namichana akce neohrozeneho hrdiny, ktery sebe i ostatni vyseka z prusvihu a pomerne neschopnych mistnich policajtu, kteri spis otravuji zivot. Cte se to docela dobre, ale tenhle typ hrdiny mi nejak uplne nesedl.

01.01.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Pro mne zatim nejlepsi knizka od Soukupove. Jeji styl mi proste sedne, postavy nejsou zadne umelotiny, dialogy namichane s tim, co probiha cloveku v hlave, pribeh vypraveny z ruzneho pohledu (a ze v tom jsou rozdily, co?) - proste dokonale. Neni to zadna cervena knihovna, misty se clovek musi smat nahlas a jinde je to zas docela drsne.
Pet palcu nahoru a tesim se, co dalsiho napise.

01.01.2021 5 z 5

Vražedná výměna Vražedná výměna Simon Kernick

Docela zabavna detektivka, stylem spis drsna americka skola, realie jsou v modernim Londyne. Zajimave je vypraveni z pohledu jak detektiva, tak ‘pachatele’. Nebo je to spis obet? Hmm, vic prozrazovat nebudu. Posilam dal do knihobudky, at si ji uzije i nekdo jiny.

01.01.2021 4 z 5