pavel9410 pavel9410 komentáře u knih

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

Uplne mne to pohltilo. Pribeh, styl vypraveni, postavy, realie I to, ze se dej nevysvetluje polopaticky, ale postupne se odkryvaji ruzne pohledy na vec.

04.03.2023 5 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Na konci jsem se lehce ztracel v tech propletenych dejovych liniich, ale odlozit to neslo, dokud jsem to nedocetl. Paradni detektivka!

01.02.2023 5 z 5

Macocha Macocha Petra Hůlová

Na zacatku mi delaly problemy ty ukrutne dlouhe vety pres cely odstavec, ale nakonec jsem si na ten rytmus zvykl a docela mne to vtahlo. Nakolik je to prozite a nakolik odkoukane?

25.01.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Precteno za zimni dlouhy odpolednovecer. Nejak mi neslo se od ni odtrhnout.

21.01.2023 5 z 5

Ukrajina v měřítku 1:1 Ukrajina v měřítku 1:1 Oleh Kryštopa

Dost mne tato knizka prekvapila. Reportaze, fejetony, psane jeste pred Majdanem. Mozaika pribehu, nic pribarvovaneho.

21.01.2023 5 z 5

Slovenské století Slovenské století Pavel Kosatík

Skvele napsane. Zajimava fakta, nektera mne dost prekvapila.

09.12.2022 5 z 5

Dívka, která nikomu nechyběla Dívka, která nikomu nechyběla Håkan Nesser

Precetl jsem na jeden zatah. Nakonec to bylo lehke prekvapko. Jenom mi nesedelo to opakujici se All right.

14.11.2022 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Dobre propracovana zapletka. Precteno ve dni, kdy nam nesla elektrina.

24.10.2022 5 z 5

Mánie Mánie Craig Larsen

Prislo mi, ze jsem byl porad tak nejak napred, ze slo zvraty docela predvidat. Az moc prekombinovane, postavy cernobile. Takova jednoducha potrava pro mozek, idealni oddechovka na vikend.

02.10.2022 3 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Tech poslednich par stranek, kde se vsechno vysvetlovalo vypravenim, mne prislo lehce prekombinovane, ale jinak to byl opet vytecny thriller.

21.09.2022 5 z 5

V noci je každá krev černá V noci je každá krev černá David Diop

Precteno diky ctenarske vyzve a rozhodne nelituji. Chvilku mi trvalo, nez jsem si zvykl na styl vypraveni, ale pak mne to uplne pohltilo. Situovane je to podle popisu do prvni svetove, ale klidne by to mohlo byt i z dnesni doby.

04.09.2022 5 z 5

Upír a jiné prósy Upír a jiné prósy Jan Opolský

Narazil jsem na ni nahodou - v eknihach na stazeni. Jazyk je hoooodne sroubovany, dost jsem preskakoval. Je to takovy pelmel. Cast jsou zrejme reakce na nejake tehdejsi udalosti, jine povidky jdou do historie a mytologie. Ne, neni to soubor hororu, jak jsem si myslel podle nazvu.
Dokoncil jsem ji, abych mel ctenarskou vyzvu, ale byla to dost drina.

04.09.2022 2 z 5

Dva druhy pravdy Dva druhy pravdy Michael Connelly

Ma to tah na branku a vsechny spravne ingredience Harryho detektivek. Tak trochu superhrdina, zachrance, kdyby mel netopyri masku, tak je z nej batman. Ale prave pro to mam tyhle pribehy rad.

25.08.2022 5 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Za mne zatim nejlepsi dil z cele serie a tesim se na dalsi.

23.08.2022 5 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Precteno jednim dechem za dlouhe letni odpoledne.

21.08.2022 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Ze serie jsem si nejdriv precetl druhou knizku, ted jsem se vratil k prvni.
Napinave, precteno za odpoledne, vypada to, ze si bingnu jeste dalsi dily.

18.08.2022 5 z 5

Tajomný závoj Tajomný závoj Dominik Dán

Zacatek mi prisel rozvlacnejsi, ale nastesti se to rozjelo. Jo, je to ve stejnem duchu jako jeho predchozi knizky. Mam to podobne jako u Agaty - proste clovek vi, co ho ceka a proste se na dalsi pribeh particky vrazdiarov tesi.

14.08.2022 5 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Dobra knizka na dovcu, nebo do vedra, ve kterem se neda nic jineho delat, nez cist. Je to spravne zamotane, jenom ten vysvetlovaci konec mne moc nesedl.

05.08.2022 4 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Ze vsech tri knizek, ktere jsem od Kabrtove precetl mi prisla nejvic depkoidni. Precteno na jeden zatah v parnem odpoledni. Knizka, co by sla cist i o dovolene na plazi, jen by pak clovek nemel chut si jit zaplavat. A nebo jo, ale proc se jeste vracet zpatky na deku?

04.08.2022 5 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Vypadek internetu u nas doma. Co ted? Beru si knizku. Zacitam se. Moje druha Kabrtova. Ctu. Ctu. Chvilema mam pocit, ze jsem nasel cizi denicek. Mam to vubec cist dal? Slusi se to? Neni to jenom pro zensky? Delam si caj. Internet uz jede. Je mi to jedno. Povidky se skladaji do sebe. Tohle musim docist. Ty chlapi jsou tam fakt hrozny. Nepodobam se nekomu z nich? Brrr. Ty seznamy. Docitam. Snad ne.
Zazitek na pet hvezdicek.

03.08.2022 5 z 5