Patro Patro komentáře u knih

Jedinečný nůž Jedinečný nůž Philip Pullman

Asi nejlepší kniha z trilogie. Opravdu se mi líbí postava Willa, působí přirozeně a s Lyrou mají příjemnou dynamiku.

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Všechny dějové linky byly strašně zajímavé a já nemohla knihu položit. Už určitě nesouhlasím s výrokem, že je to dětská knížka. Filozofický podtext je neignorovatelný.

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Kniha je spíš takovým "předvojem" jejím dvěma sequelům, které jsou nesporně lepší. I tak je skvělá a jedna z mých oblíbených knih.

17.11.2020 4 z 5

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Úchvatně originální nápad na svět a ještě krásněji napsané. Opravdu si nemůžu stěžovat. Jen je škoda, že Inkoustové srdce tolik lidí nezná.

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Terry Pratchett a Neil Gaiman jsou stylem psaní naprosté protiklady a oba jsou skvělí. V této knize se kombinuje Gaimanova tajuplnost a Pratchettův humor naprosto přirozeně, až se mi tomu nechce věřit.

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Za mě je právě toto nejlepší díl série. Annabethina zápletka je dokonalá a ten konec... no, sami si to přečtěte.

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Za mě jsou Bohové Olympu ještě lepší série než Percy Jackson. Připadá mi napsaná pro starší děti/mládež, zatímco Percy Jackson je ryze dětský. V tomhle díle mi samozřejmě (jako asi všem) chyběl Percy a jeho humor, myslím ale, že Leo, Piper i Jason jsou skvělé postavy samy za sebe.

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Čaroprávnost je moje oblíbená Pratchettova knížka. Esk a Bábi jsou dokonale sehraná dvojka, Zeměplocha je jako vždy úžasná, a humoru je skoro příliš.

Kedrigern a hlas pro Princeznu Kedrigern a hlas pro Princeznu John Morressy

Kedrigern je moje dětství, ale bohužel když ho znova čtu, není nijak dokonalou knihou. Je to klasická fantasy s prvky humoru, dobrá, ale nijak výjimečná.

17.11.2020 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Smrtka je napínavá, čtivá a nese spoustu zajímavých myšlenek. Určitě doporučuji.

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Naprosto výtečná fantasy pro kohokoliv ve věku 7-13 let a celá série je naprosto skvělá. Doporučuji i další Riordanovy knihy.

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Výtečná fantasy, od které jsem se nemohla odtrhnout. Další díly jsou taky skvělé. Je škoda, že tuhle knížku moc lidí nezná.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Krásná scifi knížka. Čtivá, s uvěřitelnými postavami, a vsazená do neuvěřitelně zajímavého světa, který si jistě zamilujete. Potýká se i s myšlenkou bezpráví a utlačování menšin, což se také cení. Celkem výtečná kniha.

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Musím říct, že mě kniha zklamala. Jakožto dlouhodobý fanoušek Odkazu jsem se nemohla dočkat na nějaké stejně dobré pokračování, takového jsem se bohužel nedočkala. A aby toho nebylo málo, překlad je otřesný a termíny a jména vůbec nesouhlasí s tím, jak byly přeloženy v Odkazu.

17.11.2020 1 z 5