PanTomina PanTomina komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Naprostý klenot i mezi nejvybroušenějšími kousky. Důležitá kniha dětství, dospívání a nakonec jistě i stáří.

19.02.2017 5 z 5

Upíři Upíři Jan Šmíd

Tuto knihu jsem si dal na stoleček na toaletu s tím, že to bude moje "záchodová kniha" .. Proto mi trvalo měsíc a týden ji přečíst. Dá se říci, že jsem se na posezení víceméně těšil - kniha je to vtipná, nepříliš dlouhá, hezky a inteligentně napsaná. Zřejmě se k ní hnedtak nevrátím, ale určitě s k ní ještě cestu najdu. Za mě nadprůměrný oddychový počin.

17.02.2017 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

V rámci plnění výzvy a plenění poličky s knihami jsem zavítal i do Románu Patrika Hartla a musím říci, že ač je to poměrně plné "toporů", toporné čtení to není. Určitě bych dílo nenazýval jako humorné. Humoru tam moc není, ačkoliv najde se. Spíš je to vcelku zajímavá sonda do životů dvou rodin a jejich vpravdě blízkého okolí. Několikrát se mi z citlivosti některých okamžiků dost rozlilo srdce, párkrát jsem byl naštván a dohromady jsem byl během čtení a jsem i po dočtení spokojen.

25.01.2017 4 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Tuto knihu doslova nemůžu vystát, ačkoliv nějaké kvality jistě nesporně má. Ovšem četba o tom, kterak si nabrnknout bokovku a neskutečně vtipně dělat debily ze svých blízkých, takové téma je mému naturelu na hony vzdálené. Trpěl jsem a nebavil se, ale dočetl. Jedna hvězda je myslím až až.

09.01.2017 1 z 5

Advokát chudých Advokát chudých John Grisham

Mě se tato kniha opravdu líbila a velmi bavila právě pro její sociální přesah, což je zdá se zároveň hlavní důvod jejího nízkého hodnocení zde. Jiné Grishamovy romány už mě tolik nenadchly, ačkoliv jsem jich nečetl mnoho.

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Moje první setkání s Neilem Gaimanem a hned láska jako trám.. Miluju tu knihu

09.01.2017 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Patří mezi mých TOP5. četl jsem ji mockrát a ten pocit mám vždy stejný. Je to bolest. Přesto ji miluji.

Pasák Pasák Egon Erwin Kisch

Velmi kvalitní dílo (jediná Kischova románová próza) se silným sociálním přesahem a hezky vykreslenou atmosférou doby v Praze nižších vrstev. Pro mě jedna z možná TOP 15ti knih, které jsem kdy přečetl

08.01.2017 5 z 5

Jmenuji se Červená Jmenuji se Červená Orhan Pamuk

Báječná kniha mne vtáhla do dějů různých hrdinů, jakými jsou například prostá červená barva, pes nakreslený na papíře, kaligrafové, .. nádhera. Pamatuji se, že jsem Orhana Pamuka poměrně dlouho sháněl, protože u nás nebyl překládán ještě dlouho po ocenění Nobelovou cenou. Nakonec jsem na něj náhodou narazil asi po třech letech v trafice na vlakovém nádraží! A byla to jasná láska. Ta láska se jmenovala Jmenuji se Červená

08.01.2017 5 z 5

Zkáza Cíle Zkáza Cíle Eric S. Nylund

Ze začatku vlažná a naivní, později napínavá a příjemně čtivá :) dobrá práce.. Beru do ruky druhý díl

13.12.2017 4 z 5

Fantastika 80 Fantastika 80 * antologie

Sbírka velice podprůměrných a téměř bez vyjímky jakoby nedokončených povídek. Zklamání za zklamáním.

27.10.2017 odpad!

Invaze z vesmíru Invaze z vesmíru Václav Kajdoš

Tato kniha je v podstatě nadprůměrná a příběhy v ní jsou zajímavě vystavěné. Mohu doporučit.

16.08.2017 4 z 5

Náhodné svědectví Náhodné svědectví Thomas Andresen

Velice nudná kniha s nezajímavou zápletkou, plná nesympatických lidí. Dvě hvězdy proto, že uplná blbost to nebyla.

05.08.2017 2 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

neuvěřitelně přeceněná a nadhodnocená kniha.

16.07.2017 2 z 5

Slavná Nemesis Slavná Nemesis Ladislav Klíma

Dobrá kniha.

11.06.2017 4 z 5

Zachraňme vesmír Zachraňme vesmír Stanisław Lem

Dobré, byť autorovo slabší dílo.

24.05.2017 3 z 5

Ardistan a Džinistan I. Ardistan a Džinistan I. Karel May

nudná, směšná pohádka.

24.05.2017 2 z 5

Billy Byrne Billy Byrne Edgar Rice Burroughs

Nikterak zajímavý, předvídatelný, plochý román. Jeden ze slabších kousků tohoto spisovatele

29.04.2017 2 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Terry P. je (byl) člověk obdařený neuvěřitelnou fantasií a velice bystrým způsobem uvažování. Často se mi u jeho knih stává, že mezi legracemi a lehčím způsobem psaní narazím na tak silnou filozofickou myšlenku, že mě to doslova posadí na zadek. Mám to rád. Tato Kniha není nejlepší, ale za přečtení stojí.

19.04.2017 3 z 5

Soudní řízení na Epsí Soudní řízení na Epsí Richard Hans Wilhelm Funk

Tato kniha mě nenudila, ovšem nic závratného to také není.

16.04.2017 3 z 5