Zachraňme vesmír

Sbírka vědeckofantas­tických povídek oplývajících vtipem, nápaditostí a poutavým dějem.

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13794/zachranme-vesmir-13794.jpg 4.439
Povídky, Sci-fi
Vydáno:, Mladá fronta

Ratujmy kosmos i inne opowiadania (1966)

Kniha Zachraňme vesmír

opic 12
20.07.2018

To se na pár stránkách začtete a najednou je konec.Tak to jsou povídky všeobecně.
Na začátku zachranujeme defacto uklidíme vesmírný prostor s astronutem Tichým.Přes bajky s fantasy prvky se dostaneme do druhé poloviny a to velice pestrého souboru dalších kratších Lemovek.Žánrovky s důrazem na nadsázku i žertíky.
To bylo tenkrát.Svět ještě neřešil nanotechnologie a klonování zato se tu setkáme se svíčkovou (ta mě dostala) která se dostane na oběžnou dráhu mateřské lodi.Sanatorium kde potkáte spoustu podivuhodných pacientů,jako třeba robota hypochondra či vědce který krmí labutě dráty i když klesají na dno.A proč ? Jednoduše proto,že rád krmí labutě.
Paranoidní časovka z hvězdných deníků Ijona Tichého jakoby dala vzpomenout na P.K.Dicka tak to je také zážitek.To je tak když potkáte své Já z pondělí zrovna v uterý a nevíte jestli se zjeví...No z toho pondělního se v noci z pondělka na úterý stal úterní a tak dále. "Nechápu".Nevadí,těší mě jsem zrovinka ted středeční :-D
Nadále se pokračuje kapánek existencionálně a levitující závěrečná Pravda Lemovka tot jak vyšitá.
Kdo ujíždí na tomto autorovy,stojí to za to.A hlavně taktně "zachranme vesmír".

PanTomina
24.05.2017

Dobré, byť autorovo slabší dílo.

Ikkju
13.05.2013

Tahle tenoučká knížečka na mě v knihovně čekala několik let, než jsem jí docela náhodou objevil.. Potěšily mě pohádkové příběhy ve kterých třeba nevystupují slovutní konstruktoři, ale jsou stejně vtipné, i klasické příběhy o cestách za podivínským géniem (mám rád od dob co jsem četl stejný žánr z pera pana Meyrinka)... A pilot Pirx, přestože pevně oběma nohama na zemi, prožívá zázraky na hranici magie, ikdyž je definuje třeba jako temporální fyziku..