PanTomina PanTomina komentáře u knih

Zakleté moře Zakleté moře Richard Armstrong

Skvělá kniha se silnou sugestivností. Přečetl jsem na jeden zátah. Nezfilmoval to náhodou někdo? podíval bych se..

06.05.2017 4 z 5

Billy Byrne Billy Byrne Edgar Rice Burroughs

Nikterak zajímavý, předvídatelný, plochý román. Jeden ze slabších kousků tohoto spisovatele

29.04.2017 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Předně bych rád napsal, že Ove není krásný, lidský, milý, nic z toho. To jste asi četli jiného Oveho. Ove je otrava se směšně malým rozhledem. Zahořklý člověk s mentální retardací. Kniha je dobrá, ale žádný skvost. Přesto jsem na konci uronil slzu.. Lidskost zde nepředstavuje Ove, ale autor sám a Oveho "zlepšení se" na mě působí křečovitě.

29.04.2017 3 z 5

Kniha mého nejoblíbenějšího autora s hořkou a bolestnou tématikou, na rozdíl od ostatních prací méně mysteriózní a naopak více pracující se sociální tématikou (ačkoliv Murakamiho práce do jedné jsou velmi sociálně založené).. Čtení mě tentokrát hodně bolelo. Nikoliv však kvalitativně. Je to dobrá kniha, která ve mě bude dlouho rezonovat. Znovu už si ji ale nepřečtu. ...Život je zvláštní náhoda a my v ní.

21.04.2017 3 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Terry P. je (byl) člověk obdařený neuvěřitelnou fantasií a velice bystrým způsobem uvažování. Často se mi u jeho knih stává, že mezi legracemi a lehčím způsobem psaní narazím na tak silnou filozofickou myšlenku, že mě to doslova posadí na zadek. Mám to rád. Tato Kniha není nejlepší, ale za přečtení stojí.

19.04.2017 3 z 5

Soudní řízení na Epsí Soudní řízení na Epsí Richard Hans Wilhelm Funk

Tato kniha mě nenudila, ovšem nic závratného to také není.

16.04.2017 3 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Jako dítěti se mi hodně zavrtala pod kůži. S odstupem času už to není tak silně emoční, ale dobrý lidský příběh je to stále.

10.04.2017 4 z 5

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

A dost. Právě tady se láme chléb a z celkově nudného výletu do podzemí se stává doslova utrpení. Dál už nejdu. Ještě bych chtěl dodat, že za hmatatelnou slovní nudou stojí echt debilní práce překladatele. sbohem.

01.04.2017 odpad!

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

Asi už to nemá cenu zbytečně popisovat. Podle mě je tato série tragédie. Pokračuji jen ze setrvačnosti. Asocialita všech postav a literární sloh autorů je tristní. Pánové zřejmě neprošli přerodem z chlapců v muže. Psát napínavě o dobrodružství dětí přece neznamená psát dětsky.

17.03.2017 2 z 5

Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Margaret Craven

Naprosto skvělá, citlivá kniha, kterou mi nepochopitelně někdo ukradl z batohu v Itálii.

10.03.2017 5 z 5

Kyberiáda (12 povídek) Kyberiáda (12 povídek) Stanisław Lem

Ve výborném překladu Františka Jungwirtha se skvěle odraží pravé Lemovo umění v slovíčkaření a fabulaci založené na reálné terminologii všelikých vědních disciplín. Tato kniha je vpravdě skvostem vědeckofantastické literatury a její takřka "pohádkové" odnože .. Velice humorné dílo nesporných kvalit . ps: tuto knihu přesouvám ze své knihovničky na toaletě na čestné místo v hlavní knihovně :)

07.03.2017 5 z 5

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

SPOILERY!!!! .. Druhému dílu jsem dal šanci i přes velkou nespokojenost s dílem prvním. Druhý díl mi sedl více, ačkoliv to stále není žádná hitparáda. Velice plochý styl psaní (či překladu?) se nemění. Příběh je zajímavější, avšak předvídatelný a to i přes to, že se několikrát snaží zvednout zájem čtenáře takzvaným wow či až wtf efektem (např. brutalitou smrtí Cala, odporností scény zárodků dětí ve sklenicích). Znovu ale zdůrazňuji, že pro čtenáře cca12-17ti letého to může být velice dobro(či zlo?)družná kniha, ač přehnaně agresivní. Původně jsem chtěl druhým dílem skončit se sérií, ale jelikož jde kvalita mírně nahoru, zkusím jít i já ještě jednou společně s Willem a jeho přáteli hlouběji.

06.03.2017 2 z 5

Měděný jezdec a jiné básně Měděný jezdec a jiné básně Alexandr Sergejevič Puškin

Skvělé.. Puškin satirický i realistický.

05.03.2017 4 z 5

Potopa Potopa František Halas

Smutná, temná věc. Jakoby bez naděje, jakoby definitivní.

20.02.2017 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Naprostý klenot i mezi nejvybroušenějšími kousky. Důležitá kniha dětství, dospívání a nakonec jistě i stáří.

19.02.2017 5 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Krásná kniha, která patří mezi mých 5 nejoblíbenějších. Smutná i veselá a nečernobílá

18.02.2017 5 z 5

Upíři Upíři Jan Šmíd

Tuto knihu jsem si dal na stoleček na toaletu s tím, že to bude moje "záchodová kniha" .. Proto mi trvalo měsíc a týden ji přečíst. Dá se říci, že jsem se na posezení víceméně těšil - kniha je to vtipná, nepříliš dlouhá, hezky a inteligentně napsaná. Zřejmě se k ní hnedtak nevrátím, ale určitě s k ní ještě cestu najdu. Za mě nadprůměrný oddychový počin.

17.02.2017 3 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Tato kniha mě opravdu nebavila. Možná je chyba v mém věku. Možná je chyba v překladu, možná v autorech samotných. Vytvořit dílo, v němž není ani jediná sympatická osoba a většina obsazení se chová asociálně a velice podivně, to chce jistě kumšt. Ovšem já to nechápu. Zároveň zjevné nesmysly v ději, to je něco, co u tak vychvalovaného (pro mě nepochopitelně) díla prostě nehodlám přehlížet. Potenciál nápadu o podzemní civilizaci zůstal nenaplněn. v Tomto směru rozhodně doporučuji Nikdykde od Neila Gaimana. To je vskutku jiná káva. Ovšem chápu, že Podzemí spíš cílí na mladší čtenáře. Těm se zřejmě kniha může líbit. Zkusím se prokousat ještě druhým dílem, ovšem nečekám, že by akce, potažmo literární styl nějak gradoval.

16.02.2017 2 z 5

Hodina mrtvých očí Hodina mrtvých očí Harry Thürk

Výborná, silně sociální, smutná, ovšem nemelancholická. S postavami se sžíváme, milujeme, nenávidíme, proklínáme systém a pláčeme pro jeho (a nemyslím jen ty mrtvé) oběti. Literatura, kterou mám rád. Doporučuji

03.02.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

V rámci plnění výzvy a plenění poličky s knihami jsem zavítal i do Románu Patrika Hartla a musím říci, že ač je to poměrně plné "toporů", toporné čtení to není. Určitě bych dílo nenazýval jako humorné. Humoru tam moc není, ačkoliv najde se. Spíš je to vcelku zajímavá sonda do životů dvou rodin a jejich vpravdě blízkého okolí. Několikrát se mi z citlivosti některých okamžiků dost rozlilo srdce, párkrát jsem byl naštván a dohromady jsem byl během čtení a jsem i po dočtení spokojen.

25.01.2017 4 z 5