Pan_Skala Pan_Skala komentáře u knih

Pravidla nasazení Pravidla nasazení David Bruns

Kvalitně napsaný akční thriller. Připomněl mi doby, kdy jsem se těšil na jakoukoliv knihu od Clancyho. Snadno rozpoznatelné postavy a k tomu dobře ubíhající děj, který pomalinku a jistě graduje k velkému finále. Do toho děj i zápletka je uvěřitelná k současnému stavu světa. Četlo se to dobře a hlavně to bavilo což je jenom velký plus.

04.04.2023 4 z 5

Pes a motorová pila Pes a motorová pila Tacuki Fudžimoto (p)

Na úvod do série zajímavé, ale nic světoborného. Snad se to rozjede daleko více, protože potenciál tam je.

19.03.2023 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Jsem trošku zmatený, protože série o detektivovi a v prvním díle je spíše vedlejší postavou než hlavní jak jsem předpokládal. Samotný příběh psychiatra/hypnotizéra včetně výletu do minulosti při hledání souvislostí a úvodního motivu pro hlavní zápletku byl fajn jenom to co se jevilo jako hlavní příběh se ukáže, že je to jenom důvod k propojení detektiva s hlavní postavou. Takže to ve výsledku mi prostě nějak pořádně nesedí. Mám i další díly, ale k těm asi už budu přistupovat trošku jinak po tomhle díle což mi přijde trošku škoda.

18.03.2023 3 z 5

Pod křídly smrti Pod křídly smrti Stjepan Šejić

Příběh je takový průměrný, ale stejně to nevadí, protože člověka baví ta kresba a i postavy. Osobně mám rád komiksy od Šejiće, když už pro nic jiného tak pro jeho styl kresby. Jen doufám, že někdy v budoucnu se dočkáme pokračování i když to růžově nevypadá, ale uvidíme.

28.02.2023 4 z 5

Ruská mafie Ruská mafie Jaroslav Kmenta

Dobře zpracovaná kniha od Kmenty. Místy je to jak číst nějakou vymyšlenou detektivku, protože se Vám ani nechce věřit, že by něco takového mohlo být možné. Pak Vás zasáhne uvědomění, že je to bohužel smutná pravda. Celkem nevýhodou knihy je, že se občas ztrácíte v množství jmen a lidí a těžko se udržuje přehled o celé té době a působení mafie u nás. To mě bohužel dost vytrhávalo od začtení, když jsem si občas musel uvědomit o kom je vlastně řeč a jak to občas souvisí.
Takže to nebylo ve výsledku špatné jen si nejsem jist jestli půjdu do dalšího dílu. Uvidíme jak se rozleží v hlavě než pan Kmenta dopíše další díl.

26.02.2023 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Tohle byl teda nářez. Sice se taková věta ke knize moc nehodí, ale to se v tomhle díle všechno stalo tak mě tak šokovalo, že jsem místy hltal stránku za stránkou a přitom u toho seděl s otevřenou pusou a šokovaným výrazem. A závěrečná vyvrcholení? To bylo teda něco. Absolutně nečekané teda kromě té části s Kozlowskou, kterou nám autorka tak "vyzradila" na začátku. A přesně podle slov kamarádky se zařadím mezi lidi co chtějí další díl teď hned, protože chci vědět jak se bude příběh dál vyvíjet. Co bude dál s Ilán, s kapitánem a se všemi dalšími postavami. A hlavně co s Vargasem. (mrk, mrk)

18.02.2023 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Oproti prvnímu dílu hodně velké zlepšení. Je krásné se dočítat více historie a pozadí celého děje. Stále je pro mne hlavní postava ve spoustě momentech na to ji dát pár facek, ale zároveň to tak dobře sedí do celého děje, že se to dá vydržet. Hlavně to čtenáře tak chytí, že po dočtení má chuť otevřít další díl a pokračovat, protože úplně touží vědět co se stane dál.

26.01.2023 5 z 5

Inkoust a pečeť Inkoust a pečeť Kevin Hearne

Moje první setkání se světem Železného druida a bylo to velmi příjemné setkání. Velmi rychle se dostanem do děje a vůbec celý koncept pečetníků, pečetí, magických tvorů a fungování světa mi přijde hrozně fajn. Četlo se to super a šotek a Nadia jsou naprosto super postavy. Jisté je, že jednak si koupím další díl až vyjde a za druhé, že se určitě mrknu na knihy o Železném druidovi.

24.11.2022 4 z 5

Neznámý Neznámý Simon Conway

První půlka až dvě třetiny knihy byly fajn. Krásné rozvíjení sítě různých dějových linek a jejich přibližování k sobě, abych se dočkali vyvrcholení knihy. No jo tohle měl být plán, ale bohužel to právě v tom klíčovém momentě šlo do kelu. A ten závěr tak to bylo takové nemastné neslané. Hlavní padouch se zachová tak dá se říct pitomě potom v porovnání s tím jak předtím chytře postupoval. Takže po dočtení mám takovou nepříjemnou pachuť. Četlo se to sice fajn, ale proboha znova už radši ne.

11.11.2022 3 z 5

LT vz. 38: Tank, který se povedl - rodinný portrét LT vz. 38: Tank, který se povedl - rodinný portrét Vladimír Francev

Poctivě zpracovaná kniha, která nás krásně provede vývojem, který skončil jedním ze zřejmě nejlepších lehkých tanků, které se proháněli po bojištích 2. světové války. Plná faktů, že se v nich občas pravda člověk lehce ztrácí, ale pro každého fanouška tankové techniky je tohle nutnost k přečtení.

31.10.2022 5 z 5

Zdivočelá země Zdivočelá země Jiří Stránský

Rád bych tvrdil jak byla tahle kniha fajn, ale to bych lhal sám sobě. Není to špatný, ale ani výborný, protože je to prostě průměrný. Možná mám zkreslenou představu seriálem, ale bohužel pro mne to bylo zdlouhavé. Vyvrcholení knihy, které jsem čekal tak přišlo tak rapidním způsobem a bylo hned po něm jak po letní bouřce. Je to škoda, protože jsem se fakt na knihu těšil, ale takhle zůstává lehká pachuť a vůbec nevím jestli se někdy ještě pustím do druhého dílu.

23.10.2022 3 z 5

Gideon Devátá Gideon Devátá Tamsyn Muir

Naprosto příjemné překvapení, protože tohle jsem vážně nečekal. Ani nevím, proč jsem si knihu vůbec kupoval, ale nejspíše za to mohla kombinace nádherné obálky a celkem zajímavé anotace.
V prvé řadě autorčino pojetí nekromancie a ústřední motiv celé knihy bylo něco neočekávaného. Pravda jsem se díky množství "dvorů" ztrácel v postavách a kdo ke komu patří, ale to je drobná vada. Hlavní hrdinka mi celkem přirostla k srdci stejně jako druhá hrdinka i když k té se ta cesta hledala pomaleji. K tomu celkem zajímavá zamotanost děje s dobrým vyvrcholením a jsem spokojen. Pravda ... ten konec mě spíše naštval, ale i tak se určitě časem vrhnu na další díl.

27.09.2022 5 z 5

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 1 Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 1 Fuse

Když jsem si to kupoval tak jsem si říkal, že proč to nezkusit, když to nevypadalo při prohlížení nějak zle. Ve výsledku to není zase tak špatné takže určitě dám šanci i dalšímu dílu, protože už mi to nedá a chci vědět jak to dopadne.

11.09.2022 4 z 5

Chvíli jsem musel přemýšlet jestli je to na 5 nebo na 4 hvězdičky a stejně si furt myslím, že je to přesně mezi. Jinak je to většinou velmi zábavné a krásně postavené jako by se jednalo o takového švédského Foresta Gumpa. To mě na tom bavilo snad nejvíc, protože to bylo takové hezky zábavné, že jsem se na tyhle části knihy těšil nejvíc. Příběhová linka v současnosti není špatná, ale trošku ztrácí dech v porovnání s tou z minulosti. Vcelku je to pro mne velmi dobré překvapení a jsem rád, že jsem se ke knize dostal díky Čtenářské výzvě a hlodá ve mně přesvědčení sáhnout i po dalším díle.

07.09.2022 5 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Hlavně díky výzvě jsem se rozhodl číst tuhle foglarovku. A jaké bylo moje překvapení, že jsem si ji vůbec nevybavoval, že bych ji jako dítě četl a to jsem měl v ruce snad všechny foglarovky. Bylo příjemně strávených pár dní, které mi kniha způsobila. Takový menší návrat do dětství. Jinak děj nemá cenu nějak extra hodnotit, protože v některých věcech se to mohlo proti dnešku posunout, ale ta touha po dobrodružství a kamarádství musí na mladé čtenáře působit i dnes. Snad foglarovky zůstanou oblíbeným čtením mladých kluků a holek.

27.08.2022 4 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Spousta věcí z této knihy se v současné době jeví jinak v novém světle a je to upřímně děsivé. Mohl bych se opakovat jako spousta dalších, že by si to lidi měli přečíst, ale stejně to musím napsat. Je to velmi náročné a místy děsivé čtení a opět musím uznat skvělou práci pana Kmenty. Není to jenom o Zemanovi, ale i spoustě dalších figurek v pozadí, které mu pomohli a to je právě důležité, aby si lidi uvědomili, že to není jenom o tom viditelném vrcholku ledovce.

19.08.2022 4 z 5

Slavnost bezvýznamnosti Slavnost bezvýznamnosti Milan Kundera

Čtenářská výzva mě navnadila, že bych mohl konečně zkusit něco od Kundery takže jsem možná měl velká očekávání nebo jsem nebyl na něj připraven. Tak nebo tak bohužel ve mne zůstalo taková pachuť "nemastné, neslané", kdy velmi ztěžka hledám něco, co by mne na knize bavilo a nechalo ve mne nějaký otisk na který bych si vzpomněl třeba za rok až bych vzpomínal jaké to bylo číst zrovna tenhle kus. Možná časem to dozraje, ale momentálně cítím, že asi Kundera nebude autor pro mne.

05.08.2022 3 z 5

Ohnivý drak Ohnivý drak Richard A. Knaak

Nebylo by to zlé, kdyby autor možná omezil tolik dějových linek a netlačil na pilu. Mělo to tempo jako kdyby tím končila celá sága. Právě to ve mne nechává takovou menší pachuť, že by tomu spíše prospělo nechat ty dějové linky více rozvinout. Možná si dám i další díly i když jsem primárně knihu četl kvůli Čtenářské výzvě a speciálně tématu, že autor je o 22 let starší.

03.08.2022 3 z 5

Znalost Znalost Adam Ficenec

Jistá inspirace knihami o čarodějnickém učni je tu zřetelná, ale na druhou stranu je to znát hlavně díky velké známosti celé té čarodějnické série. Sice jsem podvědomě srovnával, ale tady už je takové trošku dospělejší.
Hlavní zápletka a konec knihy byl takový očekávaný respektive já ho tak očekával od jistého momentu. Což mi ani nevadilo, protože pro mne to otevírá zájem o další díl.
Co se mi naprosto líbilo tak je samotné autorovo pojetí magie, používání a vůbec fungování. To bylo něco co jsem si užíval a s radostí četl.
Takže v celkovém výsledku zajímavá a čtivá knížka a pro fantasy sérii dobrý rozjezd.

25.07.2022 4 z 5

Tuhle holku a její cestu nemůžete nemilovat. Místy vám bude připadat děsná pak prdlá a nakonec se budete smát i s ní. A jasně, že jsem začal hned hledat boty na trail, zrcadlovku a plánovat nějakou podobnou šílenost.

Hvězdičku jsem ubral jenom za to, že nějak nejsem příznivec té "zamilované" části, ale to je tak asi jediné co bych tomu vytknul.

17.07.2022 4 z 5