Pravidla nasazení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kybernetický útok na tři nejmocnější světová námořnictva žene dotčené státy do hrozící 3. světové války. Rafík Rošed je jeden z nejhledanějších lidí na světě, terorista s hlubokou nenávistí vůči západním zemím. Ukrývá se v Severní Koreji, kde ve službách Kim Čong-una provádí tajné kybernetické útoky. Tentokrát je však připravený provést mistrovský kousek – infikovat velicí systémy světových armád počítačovým virem, který nejen ovládne celou síť, ale je i určitou formou umělé inteligence, schopné učit se umění války. Nejprve si vezme na mušku Číňany, kteří zahájí útok na Pacifickou flotu Spojených států amerických. Don Riley, zástupce Kybernetického velitelství armád USA zjistí, že Čína ztratila kontrolu nad svou armádou, ovšem hrozí, že týž virus napadne i americkou síť. Je jen otázkou času, kdy Američané přestanou rovněž ovládat své ozbrojené síly. Rileyovou tajnou zbraní v kybernetické válce jsou tři nadmíru talentovaní kadeti z Námořní akademie Spojených států, kteří odhalí infiltraci a současně se snaží vystopovat teroristu Rošeda. Čas však nelítostně běží. O vládu nad svým námořnictvem už přišla jak Čína, tak Japonsko a totéž hrozí i Spojeným státům. Výsledkem je mezinárodní konflikt, při němž umírají lidé a jdou ke dnu americké letadlové lodi. Jedinou nadějí je zastavit útok přímo u zdroje dřív, než vyprší čas....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455495/big_pravidla-nasazeni-SH9-455495.jpg 4.211
Série:

Pravidla nasazení 3.


Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Rules of Engagement, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Pravidla nasazení

nero 13
21.05.2021

Docela zajímavý špionážní thriller, dobře načasované stupňující se napětí s vyvrcholením v závěrečné akční části a dobrý popis jak svět dnešní špionáže probíhá hlavně na obrazovkách počítačových sítí.
Autoři jsou bývalí důstojníci americké armády takže moc dobře vědí o čem píší, ale na druhou stranu je jejich patriotismus trochu ovlivňuje ve stereotypním vidění světa, kdy američan rovná se hrdina a ostatní jsou padouši, uvedu dva příklady z knihy. Za prvé tvrzení že Donald Trump byl zvolen jen díky ruským hackerům, v předvolebním boji na sebe soupeři chrlí kýble špíny tak pochybuji že nějaká zpráva od hackerů navíc by nějak ovlivnila desítky milionů voličů.
A za druhé tvrzení že před invazí do Iráku se všechny americké zpravodajské služby zmýlili v tom že Saddám Husajn vlastní zbraně hromadného ničení. Já si myslím že moc dobře věděli jaká je situace ale informace že je Saddám nemá se jim nehodila do krámu.

soukroma
12.03.2021

Skvělé čtení: výborně napsaný, svižný moderní válečnicko-hackerský thriller, bez balastu a vaty, s věrohodným vyobrazením (aktuální) politické situace a konkrétních vůdců, amerického velení a kybernetických útoků iniciovaných a podporovaných mocnými šedými eminencemi (obvyklými podezřelými jsou Čína, Rusko a Severní Korea), s využitím teroristů.
Autoři dohromady s úctyhodnou zkušeností v amerických námořních silách a rozvědce pochopitelně pečlivě popsali své známé prostředí včetně ponorek, ale vcelku se slušně popasovali i s hackerskou tématikou.

A poselství? Cokoli z toho se může stát, odhalit a případně vyřešit kybernetický útok může mladá nastupující generace (zde kadeti z Annapolisu).

Z knihy sálá patriotismus obou autorů (nic jiného jistě nikdo nečeká) a jistá proamerická linka, ale nebylo to přes míru a na úkor příběhu.


Tazz1
09.03.2021

Čte se to dobře, nicméně s přirovnáním k rannému Tomovi Clancymu bych ještě asi počkal. Autorské duo se mělo více do děje ponořit a více se rozepisovat. Takhle mi to vše přijde, jak kdyby to bylo zmíněno jen tak mimochodem. Přestřelka je vyřešena třemi řádky, že padly výstřely. Hacking je řešen nějakými a blíže nepopsanými útržky kódu. Prostě hop a je to. Když už se pouštím do kyberthrilleru, trochu se do toho opřu. Nepíšu formou fejeton. Ale zase je zde docela dobrá práce s plynutím děje. Prostě to uplynulo :-).

markej
14.01.2021

Svižný špionážní thriller, který přečtěte jedním dechem... :-)