Palorizek85 Palorizek85 komentáře u knih

Šťastná mořeplavba Montyho Bodkina Šťastná mořeplavba Montyho Bodkina Pelham Grenville Wodehouse

I když nejsem moc příznivcem situací dovedených ad absurdum, přesto to nebylo nejhorší. Takové lehké letní čtení.

19.05.2017 4 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Andy Mangels

Výborná Star Trek kniha. Jak je vidět, Will se leccos od Picarda přiučil.

14.05.2017 5 z 5

Nepřátelské linie 2: Bašta rebelů Nepřátelské linie 2: Bašta rebelů Aaron Allston

Výborné, jako vždy. Na rozdíl od některých dílů, byl tento zase plný akce, intrik a špionů - skvělé! SPOILER: Konečně záblesk naděje!

12.05.2017 5 z 5

Uprostřed hlubokých lesů a mezi Indiány Uprostřed hlubokých lesů a mezi Indiány Laura Ingalls Wilder

Od knihy jsem moc nečekal, ale velmi příjemně mě překvapila. Ano, popis je spíše jednoduchý, ale za to hezky ukazuje, co život takového "kolonisty" obsahoval a jak se snažili žít v souladu s přírodou a vše maximálně využít - kam se dnes hrabe naše konzumní společnost... Myslím, že bych tuto knihu dal i povinně všem dětem u nás, aby si vážili toho co mají a také se přiučili slušnému chování :). Kéž by si i dnes lidé pomáhali, tak jako v této knížce.

08.05.2017 5 z 5

Aleppský kodex Aleppský kodex Matti Friedman

Dlouho jsem se rozhodoval mezi 3-4 hvězdičkami, ale nakonec autorův ironický závěr mě přesvědčil o čtyřech. Kniha se celkem dobře četla, až na to skákání v čase, ale jinak je to zajímavý dokumentární počin.

07.05.2017 4 z 5

Nepřátelské linie 1: Sen rebelů Nepřátelské linie 1: Sen rebelů Aaron Allston

Výborná kniha, která udrží v napětí až do konce. SPOILER: Konečně také nějaký zářez pro Novou Republiku :)

30.04.2017 5 z 5

Uloupená žena - Osudová láska Karla Velikého Uloupená žena - Osudová láska Karla Velikého Martina Kempff

Nebylo to špatné. Myslím, že to dobře popisuje tehdejší dvůr krále. Celkem mi to přiblížilo postavu Karla Velikého. Jen ty zvyky tehdejší doby dobře vystihuje popis "období temna".

29.04.2017 4 z 5

Poslední strážce Poslední strážce Jeff Grubb

Srdcovka...

28.04.2017 5 z 5

Star Wars omnibus: X-Wing: Eskadra Rogue 1 Star Wars omnibus: X-Wing: Eskadra Rogue 1 Michael A. Stackpole

Trochu kratší než ostatní omnibusy, ale i tak výborné.

24.04.2017 4 z 5

Anna Kareninová Anna Kareninová Lev Nikolajevič Tolstoj

Tak jsem to dočetl... :), skoro 900 stránek. SPOILER: No název Anna Karenina (či Anna Kareninová), je trochu zavádějící, protože se autor stejnou měrou věnuje i jiným postavám. Osobně jsem si oblíbil Levina a Kitty, byť každá z autorových postav měla své kouzlo. Z příkladu Anny jde velmi dobře vidět trpké ovoce nevěry a následné výčitky svědomí, které ji v kombinaci s opiáty dohnaly k sebevraždě. Kniha se celkem dobře četla a myslím, že to dobře dokresluje dané období Ruského carství.

23.04.2017 4 z 5

Temná pouť Temná pouť Elaine Cunningham

No, z celé série zatím nejslabší. Kniha se hodně pomalu rozvíjí a až na posledních cca 40 stránkách je to napínavé a záživné. I tak ale rozuzlení stojí za to.

25.03.2017 4 z 5

Tom Jones Tom Jones Henry Fielding

Zajímavá kniha už jen z toho důvodu, že zachycuje život v Anglii v 18. století. Autor dobře vykreslil rozdíl mezi chudými a bohatými a tu velkou propast, která se dá jen těžko překlenout. Potlesk zaslouží i překlad do češtiny, který používá hodně květnatý jazyk a tak, byť to není jednoduché čtení, zajisté je čtivé. Dal bych i pět hvězdiček, ale konec byl moc rychle useknutý a ve stylu "dobro vítězí a zlo je poraženo" a žel skutečnost by byla jistě jiná.

21.03.2017 4 z 5

Imzadi II. – Trojúhelník Imzadi II. – Trojúhelník Peter David

Výborná kniha. Řekl bych, že se vyrovná i prvnímu dílu Imzadi. Jedna z nejlepších knih Star Trek, kterou jsem četl.

14.03.2017 5 z 5

Hvězda po hvězdě Hvězda po hvězdě Troy Denning

Výborná kniha. Jak je vidět ztráty se týkají všech, a tak i rodina Solo musí přinést největší oběť. Yuuzhan Vongové postupují stále dál a dostávají se až tam, kde by nikdo nevěřil, že se mohou dostat.

11.03.2017 5 z 5

Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Jules Verne

Monte Christa jsem viděl pouze tv zpracování, ale toto Vernovo alternativní zpracování mě celkem nadchlo. Bylo to čtivé, mělo to spád a prvky modernosti.

04.03.2017 5 z 5

Star Trek – Klasické příběhy 02/2 Star Trek – Klasické příběhy 02/2 James Blish

Zdála se mi lepší než předešlé Klasické příběhy, ale třeba jsem to jen četl v jiném rozpoložení. Každopádně klasika.

01.03.2017 4 z 5

Star Wars omnibus: Vzestup Sithů Star Wars omnibus: Vzestup Sithů Randy Stradley

Výborné, dokresluje pár mezer a trochu historie Ki Mundiho

25.02.2017 5 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Má první kniha od tohoto autora a byl jsem celkem nadšený. Dlouho jsem rozvažoval mezi 4-5 hvězdičkami a dal bych asi 4,5 kdyby to šlo. Příběh měl slabší rozběh, ale v půli jsem se již nemohl odtrhnout. Výbroně popisuje medicinu tehdejší doby i nesnadnou úlohu lékařů. Po této knize mě napadla myšlenka, že doktoři si přeci jen zaslouží vyšší platy.

24.02.2017 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Smutné, leč pravdivé.

18.02.2017 5 z 5

Star Wars: Dědic rytířů Jedi Star Wars: Dědic rytířů Jedi Kevin Hearne

Trochu nezvyklé vyprávění z první osoby, ale příliš to neuškodilo. Pár odkazů na známé věci také potešilo.

08.02.2017 4 z 5