Palorizek85

Jih proti severu I.Jih proti severu I.Margaret Mitchell

Přistupoval jsem k tomu trochu skepticky, protože mi bylo řečeno, že se jedná o "dámský román", nicméně po přečtení prvního dílu si myslím, že si tam každý něco najde. Pro mě to je spíše historický román, který úžasným způsobem popisuje tuto válku z pohledu žen a obyčejných lidí. Zachycuje strádání, kterému byli lidé vystaveni a celou nesmyslnost daného boje. Jistě, vše se točí kolem Scarlett, ale příběhu to myslím neškodí, jen to umocňuje jeho zážitek.

16.02.2018

Roboti a impériumRoboti a impériumIsaac Asimov

Výborné vyvrcholení celé série. Ještě lepší je následné provázání se sérií Nadace. Asimov byl geniální spisovatel a jeho díla stojí za to přečíst.

12.04.2016

RevanRevanDrew Karpyshyn

Drew opět nezklamal. Revan je mistrovské dílo a perfektně dokresluje KOTOR atmosféru. Kéž by přeložili více knih ze staré republiky.

12.03.2016

Setkání s RámouSetkání s RámouArthur Charles Clarke

Výborná kniha od výborného autora...co dodat :)

12.04.2016

Ztracený světZtracený světMichael Crichton

Velmi čtivé. Pro každého fanouška Jurského Parku. I když lepší kniha než film.

19.05.2016

Kladivo na čarodějniceKladivo na čarodějniceVáclav Kaplický

Smutné, leč pravdivé.

18.02.2017

Konečná diagnózaKonečná diagnózaArthur Hailey

Má první kniha od tohoto autora a byl jsem celkem nadšený. Dlouho jsem rozvažoval mezi 4-5 hvězdičkami a dal bych asi 4,5 kdyby to šlo. Příběh měl slabší rozběh, ale v půli jsem se již nemohl odtrhnout. Výbroně popisuje medicinu tehdejší doby i nesnadnou úlohu lékařů. Po této knize mě napadla myšlenka, že doktoři si přeci jen zaslouží vyšší platy.

24.02.2017

Anna KareninováAnna KareninováLev Nikolajevič Tolstoj

Tak jsem to dočetl... :), skoro 900 stránek. SPOILER: No název Anna Karenina (či Anna Kareninová), je trochu zavádějící, protože se autor stejnou měrou věnuje i jiným postavám. Osobně jsem si oblíbil Levina a Kitty, byť každá z autorových postav měla své kouzlo. Z příkladu Anny jde velmi dobře vidět trpké ovoce nevěry a následné výčitky svědomí, které ji v kombinaci s opiáty dohnaly k sebevraždě. Kniha se celkem dobře četla a myslím, že to dobře dokresluje dané období Ruského carství.

23.04.2017

Blackout - Zítra bude pozděBlackout - Zítra bude pozděM. Elsberg (pseudonym)

Mňo, mám smíšené pocity. Na jedné straně to byla příjemná změna a zajímavý počin, ale na straně druhé to bylo trochu moc "fantasy". Ne že bych nevěřil, že by něco podobného snad nemohlo být možné, ale chování některých postav mi přišlo trochu "mimo mísu". Ale jinak hodnotím pozitivně. PS: Na to jaké měla kniha recenze jsem ale čekal více.

16.07.2018

12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosuJordan B. Peterson

Bravo! Pan Psycholog s velkým P. Rád sleduji jeho přednášky a podle mě je to jeden z předních psychologů západního světa. Jeden z mála, který se nebojí říct pravdu do očí a říct ji takovou jaká je, bez toho, aniž by se snažil podlézat současným trendům a postmodernímu populicionalismu, který vede k degradaci všech základních hodnot naší společnosti. Jistě, ne všem se musí líbit...není jednoduché podívat se pravdě do očí.

30.09.2020

Předehra k NadaciPředehra k NadaciIsaac Asimov

Nádherný průzkum lidskými pohnutkami a pohnutími a náhled na rozklad společnosti. Snaha zajistit vědní obor, který by byl schopen předvídání je "nadlidská" ale zajímavá myšlenka a v podání Asimova je to výborné čtení.

01.04.2016

Star Wars - KenobiStar Wars - KenobiJohn Jackson Miller

Výborná kniha popisující Kenobiho vnitřní boj po boji s Anakinem. Jak moc se zapojit do života v galaxii? Být stále aktivním Jedi nebo se naučit přihlížet bezpráví a nic nedělat?... Výborné.

28.04.2016

Nadace na hranicíchNadace na hranicíchIsaac Asimov

Lepší a lepší, nedá se nic vytknout. Logické, precizní a překvapivé.

23.10.2016

ChudobinecChudobinecPamela Oldfield

Zajímavé jako další příběhy ze série.

12.08.2017

Židovka z ToledaŽidovka z ToledaLion Feuchtwanger

Příjemné překvapení. Výborně dokreslí dobu křižáckých válek a zapojení Španělska. Je smutné, že náboženství takovým způsobem překroutilo Bibli a tlačilo poddané k válce.

04.09.2017

Ve znamení Kon-TikiVe znamení Kon-TikiThor Heyerdahl

Vynikající cestopis psaný lehce čitelným způsobem. I když nejsem příliš velkým fandou cestopisů, tento si právem zaslouží 5 hvězdiček.

11.07.2019

Píseň o BernadettěPíseň o BernadettěFranz Werfel

Čtivé a dobře zpracované.

30.08.2019

Ocelové jeskyněOcelové jeskyněIsaac Asimov

Řekl bych povinné pro všechny fanoušky sci-fi. Kdo si nepřečte sérii od Asimova, tak jakoby sci-fi ani neznal. Není to tak rychlé jako novodobá sci-fi, ale na druhou stranu je to "klasika".

14.03.2016

Druhá NadaceDruhá NadaceIsaac Asimov

Velmi zajímavé pojednání o Nadaci a ještě úchvatnější pojednání o tajné a skryté frakci nadace.

13.04.2016

Ready player one – Hra začínáReady player one – Hra začínáErnest Cline

Výborná kniha. Četla se skoro sama. Autor výborně vystihl online svět her a psychologii hráčů. Skvělé propojení scifi a fantasy.

23.04.2016

SvědkyněSvědkyněSandra Brown

Zajímavý detektivní příběh, který se dobře četl. Škoda jen scén z "červené knihovny", které to snižovaly...

21.12.2016

Egyptská princeznaEgyptská princeznaVince Cross

Bylo to pěkné, ale na můj vkus krátké a moc jednoduché.

19.07.2017

Zpráva o třetí planetěZpráva o třetí planetěArthur Charles Clarke

Výborně napsaná kniha. Arthur opět nezklamal a na rozdíl od moderních sci-fi povídek, tyto mají alespoň "hlavu a patu".

16.09.2017

KrizeKrizeRobin Cook

Zajímavé propojení právního a lékařského světa. Myslím, že otevírá otázky, které nejsou jednoduché a které jednou možná budeme řešit i u nás.

23.01.2018

Dva roky prázdninDva roky prázdninJules Verne

Jako mladší jsem tuto knihu miloval, ale po několika čteních a s odstupem času to už na 5* není. Přesto klasika a myslím, že by neměla chybět žádné "dobrodružné" duši.

05.02.2018

Vinnetou - Do věčných lovišťVinnetou - Do věčných lovišťKarl May

Jako malý jsem tuto knihu měl moc rád a měl jsem trochu obavu, když jsem se k ní vracel později, že ztratí něco ze svého kouzla...ale ne, pořád stejně výborná, ne-li lepší.

27.02.2018

Syn lovce medvědůSyn lovce medvědůKarl May

Kniha ve mě zase probudila chuť toulat se prériemi...no prostě vzpomínky na dětství...všem doporučuji.

06.05.2018

Noc v LisabonuNoc v LisabonuErich Maria Remarque

První setkání s tímto autorem a musím říct, že jsem příjemně překvapen. Melancholické vyprávění o lásce a strachu v prostředí nacismu nutí k zamyšlení o hodnotách života a věcí.

15.07.2018

Ztracené iluzeZtracené iluzeHonoré de Balzac

Zajímavé, pravdivé ale poněkud zdlouhavé. Příběh je obrazem tehdejší (a řekl bych že i dnešní) pokrytecké a dravé společnosti a jako takový je velmi poutavý... ale to obšírné popisování naprosto zbytečných detailů je otravné.

17.12.2018

Jak žít a vyhnout se syndromu vyhořeníJak žít a vyhnout se syndromu vyhořeníRadkin Honzák

Výborná kniha - takové lehčí, humorem nadnesené čtení o vyhoření, příčinách, příznacích a následcích. Díky dané formě je to stravitelné i pro laickou veřejnost.

03.02.2019