Star Wars - Pokrevní linie

Příběh z Nové republiky. Když Povstání porazilo Impérium u Endoru, Leia Organa věřila, že nastane trvalý mír. Ve své nové roli senátorky se však musí potýkat s nespočetnými hrozbami mladé demokracii – od podsvětních bossů a imperiálních loajalistů až po stranické bitvy. Senát nyní zoufale hledá silného politického vůdce, který uzdraví rozdělenou galaxii. Ale Leia je jako dcera Dartha Vadera vůči tak velké moci soustředěné v jedněch rukou nedůvěřivá. Přesto to může být jediná možnost, protože na okraji galaxie se rodí nová hrozba....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473895/star-wars-pokrevni-linie-ukr-473895.png 4.43
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)

Bloodline, 2016

Kniha Star Wars - Pokrevní linie

daniel6725
předevčírem

Konečně jsme se dočkali kanonického románu z období Nové Republiky, který není plytký, je psaný pro náročnější publikum a zároveň díky Síle odpovídá na některé z otázek, vytvořených sequely. Díky Pokrevní linii se dozvídáme o příčinách vzniku Odboje i o tom, proč se mohl První řád zrodit z popelu Impéria. Za tohle všechno knížka bezesporu patří mezi "must read" literaturu pravého fanouška Hvězdných válek. Osobně mám spojení politiky a akce ve SW literatuře hodně rád, proto jsem se na toto dílo dost těšil. To, co se Claudii Gray povedlo se Ztracenými hvězdami, se zde ale nepodařilo tak úplně napodobit. Gray není Luceno a je to poznat. Některé postavy jsou dosti prvoplánové, jiné zase nejednají úplně autenticky nebo naopak jednají hloupě, dialogy místy nudí. Koncept politika, který se občas mění na bojem ošlehaného agenta, není úplně něco, co by zde na rozdíl od děl Jamese Lucena tak úplně fungovalo. Ale to je věc názoru. Knížka si určitě zaslouží pozornost a na rozdíl od svých kanonických sourozenců, kteří spatřili světlo světa v souvislosti s epizodami VII, VIII a XI, má její existence opravdu smysl.

KubaHanzelin

V galaxii nastala doba kdy se pro mnohé Impérium stalo jen strašidelnou pohádkou minulosti pro děti, ale ne pro princeznu Leiu..
Na pořádnou canon knihu s Leiou v hlavní roli jsem se těšil, už když u nás měla vyjít v angličtině, ale jelikož jsem lenoch tak jsem se po delší době dočkal překladu a hned jsem se na to vrhnul jako na každý nový SW román.
Impérium je už dlouho pryč, galaxii vládne Nová republika, která má samozřejmě mouchy jak už tomu u demokracie bývá, v centru toho všeho je matka, senátorka a stárnoucí princezna Leia, která chtě nechtě (pro my co ji známe samozřejmě chtě) opět narazí na nějaké to spiknutí, které je nakonec větší než si myslela, zároveň i po letech pořád bojuje se stínem svého biologického otce Anakina Skywalkera, pro galaxii známého jako Dartha Vadera, jakožto Vaderova dcera to Leia nemá lehké, protože i po téměř 20ti letech od bitvy u Endoru je Leia považována za válečného sirotka a ne za dceru nejstrašlivějšího vykonávatele císařovy vůle. Změní události této knihy Lein pohled na Novou republiku? Na demokracii?
Čtěte a uvidíte!
Je mi líto, že nemůžu dát plný počet, ale pasáže s jinými postavami než byla Leia byly o stupínek slabší a proto dávám tomuto, skoro politickému thrilleru, 4.3/5*