Palele Palele komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Výborné. Ideální by pravda bylo přečíst si předtím znovu Naslouchače, takhle mi chvilku trvalo než jsem se opět zorientovala v postavách a v ději, ale když jsem už do toho vplula, tak mě zase strhnul příběh a vyplivnul až na poslední stránce s pocitem lítosti, že teď zase holt budu muset čekat na pokračování.

06.01.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Tak tohle je tragédie a přesně ilustruje to, co si myslím o tzv. bestsellerech. Hodně jsem se těšila, protože mám ráda thrillery a podle popisku to vypadalo zajímavě. Nemá to ani hlavu ani patu a to už nemluvím o tom slohu, každý kdo má jenom trochu rád češtinu si musel rvát vlasy z hlavy - což mě přivádí k myšlence, zda není chyba v překladu. Nicméně knihu odkládám a asi nedočtu, což se mi stává málokdy.

06.01.2018 1 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Přečteno v rámci knižní výzvy, které tímto opět děkuji za to, že mě přivedla ke knize, u které jsem nepředpokládala, že mě bude bavit. Říkala jsem si, že to zkusím a přinejhorším po pár stranách odložím. Ale autorce se povedlo z banálního příběhu nějak udělat nebanální. Potkali se jednoho dne v autobuse cestou do školy. Ona - tlustá, pihatá a zrzavá holka, která se skoro neumí usmívat a obléká se jako kluk a On - nesmělý asijský kluk, co miluje komiksy. Oba divní a vlastně neměli nic společného, ale nějak se stalo, že z lidí, kteří se nikdy předtím neviděli se postupně stali jeden pro druhého celým vesmírem.
"Eleanor měla pravdu. Nikdy nevypadala hezky. Vypadala jako umělecké dílo, a umění nemá být hezké, má v člověku vyvolat nějakou emoci. "
Což pro mě tuto knihu pasuje na umění, protože emoce ve mě vyvolala určitě. Je jako doušek ledové vody, tak osvěžující, čistý a silný, že vám možná až vžene slzy do očí.

30.03.2017 5 z 5

Ďábel v Bílém městě Ďábel v Bílém městě Erik Larson

"Zmizet z povrchu zemského bylo snadné, bylo snadné popřít, že něco víte a ve všem tom kouři a lomozu bylo hračkou zamaskovat, že něco temného zapustilo kořeny.Tak vypadalo Chicago v předvečer největší výstavy v dějinách lidstva." Na sklonku 19.století žili v Chicagu dva muži - oba pohlední, úspěšní ve svých oborech a ačkoliv se nikdy nepotkali, jejich osudy se nečekaně propojují. Jeden byl architekt a ten druhý vrah. Čekala jsem thriller a dostala neuvěřitelný příběh o síle lidského ducha. Autentičnost zajišťují citace z dobových dokumentů a tisku. Autor dokáže tak věrně zachytit atmosféru té doby, že jsem se přistihla, že cítím ve vzduchu lehký závan krve z nedalekých jatek, praskání plynových luceren a že pevně svírám pěsti napětím, jestli se podaří všechno stihnout včas. Chicago připravuje největší Světovou výstavu na počest připomenutí Kolumbova objevení Ameriky a termín je opravdu šibeniční. Tahle kniha mě chytla do spárů a už nepustila. Sežvýkala a vyplivla mě na poslední stránce mnohem bohatší a zároveň s pocitem lítosti, že jsem to celé nemohla zažít na vlastní kůži. Příběh doktora Holmese, jednoho z nejproduktivnějších vrahů v dějinách země je vlastně jen vedlejší linkou v celém spletitém příběhu. Kniha je dle mého názoru geniální, vřele doporučuji

21.03.2017 5 z 5

Rudý šál Rudý šál Kate Furnivall

Začátek mě navnadil, vypadalo to zajímavě, ale posléze to sklouzlo k čemusi podobnému červené knihovně s náznakem podivné mystérie. Zápletka ke konci mi už přišla úplně překombinovaná. Asi odložím a nedočtu, přestalo mě to bavit.

14.12.2016 2 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Rozhodně si přečtu další díly i když mě deprimuje způsob vydávání sérií u nás. Jako první vyšel pátý díl a bude následovat díl čtvrtý, nikoliv šestý, který přímo navazuje,takže kdo si přečte konec knihy pochopí, proč mám chuť vraždit :)

06.09.2016 4 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

"Dobrá kniha je taková, u které nám je líto, že už skončila." A tohle byla dle mého sakra dobrá kniha. Četla jsem ji po probuzení, při snídani, cestou do práce, před usnutím, nemohla jsem přestat, dokud jsem neotočila poslední stránku, nedočetla poslední písmenko. Někomu se těch zvratů může možná zdát už trochu moc, ale já se nechala unášet příběhem a neměla vůbec čas nad něčím přemýšlet.

06.09.2016 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Mě to vůbec nechytlo. Na základě obrovských ohlasů jsem byla natěšená, mám ráda historické příběhy, ale tohle mě neoslovilo. Další díl už asi číst nebudu.

10.08.2016 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knihu jsem přečetla, protože jsem ji dostala jako dárek a chtěla jsem dárci udělat radost. Nemám ráda romány pro ženy, je to žánr, který mě prostě nebaví. Se zaťatými zuby jsem tedy usedla do svého oblíbeného křesla a nalila si sklenku vína v domnění, že ji určitě budu potřebovat, abych to ve zdraví přežila :).Sama nevím, čím mě zrovna tahle kniha chytila za srdce. Snad milou ztřeštěností hlavní hrdinky, nečekaným koncem, nebo se mi prostě jen trefila do nálady. Určitě nepatři k tomu nejlepšímu, co jsem kdy četla, ale v rámci žánru dávám 5* za milé překvapení.

10.08.2016 5 z 5

Zvěrolékař a kočičí historky Zvěrolékař a kočičí historky James Herriot (p)

Herriota jsem odmalička milovala a všechny jeho knihy četla nesčetněkrát. Tuhle konkrétně jsem si přečetla znovu nedávno, protože se členem naší rodiny stala malá kočička a byť jsem to jako zapřísáhlý pejskař vůbec nečekala, získala si moje srdce velmi rychle :). Takže teď na tuto knihu nahlížím i okem kočičího milovníka a líbí se mi ještě o to víc :)

24.07.2016 5 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Potřebovala jsem nějakou oddychovku a tohle je perfektní relax. Celá série je zábavná a vtipná, pobavila jsem se

24.07.2016 4 z 5

Střižna smrti Střižna smrti Jilliane Hoffman

Dočetla jsem pouze proto, že jsem knihu dostala jako dárek. Rrozvleklý a rozháraný styl vyprávění, úplně pohřbil vcelku zajímavý námět, místy jsem se ztrácela v ději a když se to konečně trochu rozjelo, tak to celé náhle skončilo. Příběhy hlavních postav nebyly dotažené a do toho se namíchaly postavy nové. Střižna smrti mě málem unudila k smrti.

16.07.2016 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Mám ráda českou literaturu, takže jsam nadšená, že tady máme autorku, která napsala zajímavou a originální fantasy, kterou jsem přečetla jedním dechem. Neřeším nějaké drobné mouchy, moc se mi to líbilo a těším se na pokračování.

27.05.2016 5 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Tak konečně jsem se dozvěděla něco víc o ztraceném bratrovi - tahle linie mě v celé sérii knih úplně deptá a doufám, že v budoucnu tomu dá Mo ještě trochu větší prostor.

03.12.2015 4 z 5

Modrý labyrint Modrý labyrint Lincoln Child

Přestože patřila série s agentem Pendergastem k mým nejoblíbenějším i mě se zdá, že jí dochází dech. Těšila jsem se na novou knihu a jsem hodně zklamaná.Ona i samotná hlavní postava jako by se nepodobala onomu neohroženému agentovi z minulých knih.

03.12.2015 3 z 5

Zoznam zákazov Zoznam zákazov Koethi Zan

Tak zhruba do půlky dobrý thriller, zajímavý děj, dobrá myšlenka, od půlky bohužel jako by to psal někdo jiný. Škoda, vypadalo to na zajímavou knihu.

07.10.2015 3 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Je tu na můj vkus už trochu přeupírováno, ale nebylo to vůbec špatné. Jsem zvědavá na další díl.

06.10.2015 4 z 5

Alfa Alfa Larry Correia

Chtěla jsem nenáročnou zábavu a přesně to jsem taky dostala, takže jsem spokojená a moje rodina byla taky, protože mám chřipku a jsem protivná, takže ode mě měli aspoň pár hodin pokoj :)

06.10.2015 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Přes nepříliš pozitivní komentáře jsem se rozhodla si knihu přečíst a musím říct,že jsem vůbec nebyla zklamaná. Kniha mi přijde jako důstojné pokračování původního Milénia, navázání na předchozí děj bylo nenásilné a postavy mě bavily. Jsem ráda,že si autor nechal otevřená dvířka pro další pokračování a už se na něj těším.

28.09.2015 4 z 5

Město policajtů Město policajtů Karin Slaughter

Pokud bych to měla považovat za thriller, tak bych jednu hvězdu ubrala, ale pokud to beru spíše jako detektivní román, tak sice postrádal to gradující napětí typické pro knihy K.Slaughter, ale pro mě to byla zajímavá sonda do doby, kdy nástup k policii pro ženy znamenal ponižující a bolestivou zkušenost. Je to úplně jiné než obvykle a proto se mi to líbilo. Hlavní ženské hrdinky potřebovaly opravdu hodně odvahy, aby se dokázaly prosadit v tom jednoznačně mužském světě.

05.09.2015 4 z 5