Paja85 Paja85 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak bylo jasné už podle hodnocení zde, že příběh bude silný. Kolikrát si člověk vybere knihu na doporučení a není to stejně nic moc, ale tady už od první stránky bylo jasné, že to nebude krok vedle. Knihu jsem přímo zhltla...řádek po řádku, aby mi neunikla ani jediná informace, myšlenka nebo věta. Brilantní dílo, promyšlené do posledního písmenka. Opravdu dílo paní spisovatelky.

07.01.2018 5 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Kniha byla fajn a četla se pěkně...místy mě trochu nudila, nejsem úplně cílová skupina. Mám raději knihy, které mají rychlý spád.

27.12.2017 3 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Knihu jsem měla rozectenou snad půl roku...ale spíš za to mohla rodinná konstelace...ale možná i kniha...protože jsem od autorky už všechny četla tato mě v ničem nepřekvapila. Příběh ze součastnosti mi v první půlce přišel upovídaný a minulost mi přišla nudná...už už jsem knihu chtěla nedocist, ale po půl roce odmlky jsem ji za čtyři dny přečetla. Musím souhlasit s přípravky viz níže. Vlákno s bývalou exmanželkou zbytečné...příběh jinak hezký. Kniha z těch lepších za posledních x let... samozřejmě jejím prvním se už nic nevyrovná

01.12.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Tak nějak mě víc bavil Jáchym a jeho příběh mě víc bavil, život Veroniky byl takový nudnější...respektive nebavilo mě to číst, už z jejího pohledu když jsem to znala z pohledu Jáchyma. Musím říct, že to bylo i trochu celé vyhrocené ...respektive tolik náhod a situací...a na muj vkus i moc sexu ve smyslu střídání partnerů :) ale proč ne, bavila jsem se a chytám se i na Erotikon :)

27.11.2017 4 z 5

Anglie tak jak jsem ji poznala i neznala. Jako bývalá au-pair co ale v UK nezůstala. Myslím že knížka je jako dělaná pro lidi, co sami v Anglii nějakou dobu žili. Trochu mě mrzi, že nás autorka nenechala víc nahlédnout do svého soukromí, respektive seznámení s manželem úplně vynechala a rovnou se vrhla na porod. I tak dílo hodnotim kladně.

07.11.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Musím říct, že za mě teda slabé. Patlání se v minulosti, ne příliš zajímavá přítomnost. Škoda

29.03.2017 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Mně se kniha líbila. Jsem v čtecí krizi, kdy mě málo která kniha baví. Všechny příběhy byly zajímavé.

09.12.2016 5 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Jako trochu zklamání, jednak kniha, kterou jsem četla po delší době...začátek mě docela bavil, čekala jsem, co se z toho vyklube, myšlenka i čtivost fajn, ale když odjela hlavní hrdinka z Cannes, začalo to být celé jakési zamotané, nepromyšlené, nebavilo mě číst už dál...posledních x desítek stránek jsem vzala jen rychločtením.

24.11.2016 2 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Chtěla jsem knihu po prvních 60 stránkách odložit. Jen dobre recenze zde mě udržely ve čtení. A výsledek? Nelituji. Z počátku červena knihovna...prolínání minulosti z obdobi 2.světove války bylo asi nejlepší a pak už jen napětí jak to dopadne v přítomnosti. Paráda.

13.10.2016 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Já musím říct, že jsem se po dlouhe době bavila. Ke konci napětí jak blázen. ..ze jsem knihu odkládala až po půlnoci. Žádný nechutný krvak, ale zajímava zápletka už od začátku. Za mě spokojenost

02.10.2016 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Velká oddychovka. Prijemne čtení.

19.09.2016 4 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Musím říct, že jsem podle hodnocení čekala o dost víc. Autorka měla super nápad, ale cosi mi v knížce chybělo. Čekala jsem takovou druhou Jojo Moyes...a ono to tak uplně nebylo. Děj tety Lilian z války se mi líbil mnohem víc, než příbeh samotné Rosiie, který byl celke brzo jasný, jak dopadne...škoda no. Na další knihy od autorky se chystám leda když na ně narazím v knihovně

19.08.2016 3 z 5

Nanejvýš čtyři hodiny spánku Nanejvýš čtyři hodiny spánku Marlene Schiappa

Takový průměr. Jsem cílová skupina, kdybych nebyla, knížka by se mi asi líbila méně. Docela mě šokovalo, jak to chodí ve Francii, myslím, že české maminky si nemají na co stěžovat. Překvapilo mě, že knížka byla i trochu smutná, respektive, že autorka nechtěla happyend za každou cenu.

04.08.2016 3 z 5

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Knížka se mi líbila moc. Mnohem víc než autorčina kniha Zimní more, ktera byla dle mého zklamání. Tato kniha mne bavila a na každe čtení jsem se těšila a vychutnávála si ho.

18.07.2016 5 z 5

Butik Astor Place Butik Astor Place Stephanie Lehmann

Krásná kniha, pro milovníky New Yorku obzvlášť. Zase kniha, co mě po čase chytla, bavila a bylo mi líto že končí

08.07.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha se mi líbila a četla dobře a obecně musím říct, že jsem byla až překvapená, že Aňa je celkem normální ženská a hlavně maminka

24.06.2016 4 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Knížka mě moc bavila, i když jsem ji četla docela dlouho. Asi 14 dni a to kvůli stylu, který je dost vzdálený od dnešního modernějšího. ( nebo je to překladem pana Hron. Viz.negativní komenty níže. Tak jako tak mi Scarlett vůbec nevadila a dokonce bych řekla, že její sobecka povaha mě hlavně za války a potom při návratu na Taru bavila.

20.06.2016 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Krásná a mila knížka s přídavkem balzámu pro duši

06.06.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se mi líbila moc. České autory nečtu a povídky moc ráda nemam. Kniha byla skvěle čtivá, bavila mě jak dlouho žádná ne. Trochu sirova a trochu smutna, až příliš drsne osudy. Ale pěkný čtenářský zážitek

29.05.2016 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Dávám 4 hvezdy, protože po dlouhé době triller, co mě chytl, nebylo v něm milion zbytečných postav. Knížka mi ale přišla neuvěřitelně brutální a ke konci jsem stránky, kde se "ubližovalo" přeskakovala. Ačkoli jsem přečetla všechny knížky od Nesba, Olsena atd tato kniha mi přišla opravdu krutá. Závěr byl trochu přestřelený, ale budiž :)

26.05.2016 4 z 5