Pája699 Pája699 komentáře u knih

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Neskutečně čtivé, ale zároveň smutné čtení. Stránku za stránkou jsem četla se zatajeným dechem. Kdo stojí za bombovými útoky, není zase tak těžké uhádnout. Ale číst tu bezmoc jakou rodina prožívala a jak je systém zklamal a nikdo vlastně pro ně nic neudělal…to bylo vážně smutné a ještě smutnější, že to tak ve skutečnosti bohužel občas je :-( stalking je jeden začarovaný kruh a dokázat ho, je vážně těžké.

Po hooodně dlouhé době, jsem se „záporákem“ sympatizovala a svým způsobem fandila. I když těch ztrát na lidských životech bylo vážně mnoho.

No a ten konec? Jsem vážně moc zvědavá, jak na to autorka naváže….Necháme se překvapit milý čtenáři :-)

21.09.2023 5 z 5

Druhá žena Druhá žena Michael Robotham

Autora miluju a sérii zbožňuji!
Tohle je vždy sázka na jistotu. Neotřelý, napínavý příběh Josefa a jeho rodiny. Jedno velké tajemství, jedno velké odhalení vám přináší tento příběh.

Četla jsem se zatajeným dechem, jak tohle všechno dopadne. Opravdu zamotané a dech beroucí.

Jen otec Josefa si nezískal ode mě moc sympatií po odhalení všech tajemství.

01.09.2023 5 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

(SPOILER) Oldřichu, Oldřichu, Oldřichu......co si to provedl?
Musím říct, že od první kapitoly jsem věděla, že Oldřich nedělá dobře, když se zaplete s touto ženou a to jsem ještě chvilku musela přemýšlet, jak to napsat slušně :-D

Kniha se četla dobře, o tom žádná, ale já vám nevím.......místy to bylo takové všelijaké divoké.

Co musím vyzdvihnout je to, že se mi moc líbilo, jak se s tím Oldřich popral a zvládnul to a ustál. Postavit se takové ženě, chtělo vážně hodně odvahy a kuráže.

Co mě vyloženě mrzelo, byl ten ukvapený konec. Třičtvrtě knihy čekáte, až se jí zbaví. Střádá plány, nespí, vymýšlí jak ji přelstít....noo a pak to autorka smrskla na 3 stránky a konec.

Za to určo strhávám hvězdu, celkem tedy za 3 hvězdy zlaté :-)

01.09.2023 3 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Další skvělý díl, suprové série. Amiše jsem si vážně zamilovala :-) I když musím říct, že tento díl je o trochu slabší.

Možná to bylo i tím vedrem, kdy se potily i písmenka v knížce, mi chviličku trvalo se začít a vžít do příběhu.

Smrt amišské babičky a únos malého dítěte. Takto se odstartuje tento díl. Kate a její tým pracuje ze všech sil, ve dne v noci, aby malou holčičku zachránili a přivedli zpět domů. Jak tohle všechno dopadne a kde se skrývá celá pravda a hlavně proč se tohle všechno muselo stát? Na to si milý čtenáři musíte přijít sami a knihu si přečíst :-)

Pár čtenářů tu jásá, že se v tomto díle neřeší soukromí Kate a Tomasetiho.....já se bez mučení přiznám.... mě to naopak vadilo a v knize mi to chybělo. Tento díl je čistě jenom o vyšetřování a nalezení pravdy.

Určitě si nenechte ujít.

01.09.2023 4 z 5

Inspektor s velkým mozkem Inspektor s velkým mozkem František Niedl

Já tohohle inspektora prostě žeru :-) Je mi upřímně líto, že tato série tímto dílem končí. Ty jeho vtipné obraty a řešení případu nemají chybu. Sice tam není tolik vtipných scének jako v předešlém díle, ale i tak si zaslouží plný počet hvězd.

Tohle je prostě sázka na jistotu. Ručím za to, že se u této knihy nudit nebudete a budete se skvěle bavit + k tomu Prévit vyřeší 3 případy během chviličky, které někdo "zpackal" nebo špatně dořešil.

Opět jedno velké doporučení! Za mě super počteníčko

23.08.2023 5 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Trošičku slabší příběh, než jsem od autorky zvyklá, ale pozornost si určitě zaslouží. Určitě je to svým způsobem místy natahované, když to má ještě druhý díl, který si určitě nenechám ujít a těším se na něj :-)

Fajn, pohodová holka Rossie, která má svojí rozhlasovou show do které přijde její oblíbená skupina Scarlet Luk a idol Adam.
Oba dva hlavní aktéři mi byli od začátku milý, sympatičtí. Nešlo si je nezamilovat :-)

Oba dva mají svoje problémy, se kterými musí bojovat a poprat se s nimi. Jsou si vzájemně oporou, oba dva umí naslouchat tomu druhému. Přátelství se postupem času mění v něco víc.

No a to něco víc, se dozvíme ve druhém díle .-) Těším se

23.08.2023 4 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Tak tohle bylo hodně zamotaný klubko lží, pastí a intrik. Nemusím snad ani zmiňovat, že můj oblíbenec Raker si s tím poradil cca za týden levou zadní. Co někdo nevyřeší za x let, David má hned. Což trošku na polici nevrhá dobré světlo :-)

Mě tento díl nadchl, stránky utíkaly jako voda. Bez dechu jsem jenom četla a četla do zdárného konce. Napínavé, akční, záludné.

Jako ale ten konec?...masakr....jsem zvědavá, jak to bude pokračovat v dalším díle. Za mě pecka a jedno velké doporučení!

23.08.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Za mě další super díl s Tristamen a Kate. Autor prostě umí a jeho knihy mě baví. Jsou prostě skvělé :-)

Určitě se nudit nebudete....Co se před 11-ti lety stalo u Ďáblových kamenů? Unesl někdo malého chlapce, nebo je mrtví? A co s tím vším má společného mrtvá sociální pracovnice?

Příběh zamotaný, čtiví a hlavně napínavý. Sice brzy zjistíte, nebo budete tušit, jak to vlastně bylo, ale to knize neubírá na kráse. Závěr se mi líbil a mohu jen doporučit.

07.08.2023 5 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

(SPOILER) Jako stín....tak takhle na mě určo působil tento vrah. A pokud nebudete srovnávat se sérií DOKONALÁ, tak si myslím, že si knihu užijete a bezva si počtete :-) Na pět hvězd to sice není, ale krásné čtyři si zaslouží .-)

Určitě souhlasím s názorem, že se kniha místy vleče, hlavně ze začátku, ale i tak jsem si já osobně krásně početla. Psycholožka Connie a inspektor Brodie mi káply do noty a za mě vytvořili super vyšetřovací dvojici.....a já budu doufat, že se s nimi ještě setkám v další knize od autorky.

Narušený vrah jak z hororu......ručím vám za to, že nechcete skončit v jeho domě a hrát si na vysněnou a dokonalou rodinu. Místy jsem ani nedýchala ....pachatel je vážně narušený....brrrr

Novým čtenářům přeji, aby si knihu užili stejně jako já....třeba i více :-)

07.08.2023 4 z 5

Kámen, nůžky, papír Kámen, nůžky, papír Alice Feeney

Po přečtení komentářů jsem čekala průměrný psychothriller, ale mě se dostalo úplně něco jiného .-)

Do ruky se mi dostala kniha se skvělým příběhem a nápadem. Já jsem nadšená a příběh se mi vážně líbil. Knížku jsem začala číst s tím, že to zkusím a když mě to nebude bavit, knihu prostě nedočtu....noo přečteno za jeden víkend na chaloupce :-) Tkž za mě super...Styl psaní mi také sedl.....rozuzlení mě bavilo.

Já s čistým svědomím klidně knihu doporučím dalším čtenářům k přečtení .-)

25.07.2023 4 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Uprostřed červencové noci bude někdo ve slepé uličce zastřelen...kdo to bude? Noo upřímně po přečtení cca 100 stránek by si to zasloužili skoro všichni :-D

Sympatický a k srdci mi nepřirostl vážně nikdo. Skoro ke všem bych měla výhrady a jsem vůbec ráda, že jsem knihu dočetla dokonce.

Začátek mě moc nenadchl, až cca od poloviny knihy to začalo být trošku zajímavé. Asi jsem upřímně čekala od knihy něco jiného......

Kdo onu osudnou kulku schytal? Překvapená jsem nebyla.....dalo se to čekat...a ta osoba si jí vážně zasloužila....

25.07.2023 3 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Zamotané, komplikované, propletené a ďábelské.....přesně jak to autorka umí a já mám ráda :-D A ty úžasné obálky mě neskutečně baví :-)

Příběh se čte sám....je to nechutně čtivé :-D každopádně jako každý díl této série. Mrtvol je vážně hodně a vlastně proč......? Záporáka jsem měla na mušce docela brzo, ani nevím jak jsem na něho přišla :-) prostě mi tam nesedl..

Závěr byl, no prostě šokující a jsem vážně zvědavá je se soukromý Lotite a Boyda bude vyvíjet dál......nooo nechme se překvapit .-)

18.07.2023 5 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Tohle je prostě návyková série v čele s náčelnicí Kate Burkholderovou :-)

Požár na farmě Gingeriových a smrt syna Daniela rozpoutá zapeklité vyšetřování. Milý, ochotný, pracující a věčně usměvavý Daniel...kdo by ho chtěl probůh zabít a ještě tak strašným způsobem?
Kate v průběhu vyšetřování zjistí, že Daniel nebyl takový, za jakého ho všichni měli.

Děj měl spád a za mě zajímavý a překvapivý konec a odhalení vraha

Tahle série se moc povedla a já mohu jen doporučit k přečtení.

18.07.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Po nějakém čase mám bohužel trošičku jiný názor na tuto knihu než ostatní čtenáři.

Na knihy od Colleen se vždy těším, ale tady to bohužel nějak nedopadlo a k srdci nedoplulo.

Samotný příběh se mi svým způsobem líbil, ale nebylo to prostě ono. Beyah, po úmrtí své matky feťačky se přestěhuje k otci, kterého léta neviděla a ztratili kontakt. Já bych tam čekala více zájmů a sbližování ze strany otce, klidně i macechy :-) ale bylo to takové jenom já já já. K tomu se připlete sympatický a "bohatý" kluk Samson od vedle..jak tohle všechno dopadne? Oba dva mají svoji minulost a skrytá tajemství....

Prostě mě to nezasáhlo, tak jako jiné knihy autorky. Žádné emoce, prostě nic. Knihu jsem přečetla hala bala..ani slza neukápla a jako že to autorka prostě umí a u jiných knih řvu jak želva. Tady to nevyšlo, tak snad příště .-)

14.07.2023 3 z 5

Déjà vu Déjà vu David Urban

Za mě průměrná detektivka. Nečetlo se to špatně, ale nijak zvlášť mě to nezaujalo a stopu to ve mě taky nezanechalo.

Vyšetřovací dvojice Eda s Dianou mi sedli..... kolegyně ze začátku trošku méně :-) Ale v průběhu čtení, se dozvíte také proč. Nález mrtvého bezdomovce v opuštěném domě....tak to všechno začalo. Eda na místě činu zjistí, že už tu někdy byl přesně před rokem...takové Déjá Vu :-) A tím začne kolotoč vyšetřování.

Vraha nebylo zase tak těžké uhádnout. Co se mi líbilo bylo, že se vraždy odehrávaly v Praze. Takové malé plus :-)

14.07.2023 3 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

(SPOILER) První díl se mi líbil, ale tento byl naprostá pecka!
Autor si mě získal svým neotřelým psaním a humorem. Já se prostě zamilovala a chci si od autora přečíst další knihy.

Chvilkami mi to přišlo jako ve filmu Čtyři vraždy stačí drahoušku :-D Tady se nemusely otevírat dveře, aby na vás vypadly mrtvoly....tady stačilo potkat inspektora Prévita :-)

Jako pardon, ale jenom tomuto inspektorovi dáte do postele chřestýše a on si z něj udělá domácího mazlíčka :-D k tomu přidejte ukecaného papouška a zachráněného psa. Tahle kombinace je zabíjející :-)

Z knihy na váš dýchá atmosféra příběhu....jako by jste tam byli .-)

Prostě luxusní díl a jsem i ráda, že se Prévit zbavil své otravné manželky....teď tedy nemyslím, že ji zabil .-)

Všema deseti doporučuji!

13.07.2023 5 z 5

Už žádné předstírání Už žádné předstírání Vi Keeland

Tahle dvojice umí určitě umí líp, o tom žádná, ale víte co? Mě to bavilo a příběh se mi líbil :-) V těchto slunečních dnech a na dovolené, to byla kniha, jak má být. Lehká romantika, u které se stačí jenom zasnít.

Jako ano, hlavní postavy mě sem tam vytáčeli svým chováním a nerozhodností, ale to prostě k tomu patří a musíme to brát s rezervou. Nemůžou si padnout kolem krku a vyznat lásku hned na desáté stránce :-D

Jsou tam určitě i úsměvné momenty. Já mám i úsměv na tváři, když píšu tento komentář a to je v příběhu i smutná část ze života .-)

Kdo nečeká náročnou četbu, tak určitě doporučuji knihu k přečtení.

13.07.2023 4 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

(SPOILER) Kim a její vyšetřovací tým..tohle je vždycky sázka na jistotu! Po předchozím slabším díle, byl tento skvělý a neotřelý :-)

Vraždy, únos chlapce, smrtící volání vraha o pomoc, aby přestal zabíjet.

Děj je plný napětí a zvratů, které graduje. Čtenář se ani chvilku nenudí. Byla jsem překvapená z rivality a brutality sourozenců. Motiv? Zajímavý..

Další díl si určitě nenechám ujít!

13.07.2023 5 z 5

Hloubka nenávisti Hloubka nenávisti Sharon J. Bolton

Název knihy je fakt trefný....taková strašná nenávist vůči ženám.....člověka až při čtení mrazilo a kroutil hlavou.

Sharon umí bez pochyb psát velmi čtivě a poutavě. Od jejich knih se dá málo kdy odtrhnout :-) Příběh je podaný trochu jinak..chybělo mi tam více akce a napětí, jak jsem od autorky zvyklá. Ale na kráse knihy to vážně neubírá.

Po přečtení úplně poslední věty, mi spadla brada a zároveň mi to vykouzlilo úsměv na tváři. Noo na další díl jsem zvědavá a už teď se na něj těším :-)

22.06.2023 4 z 5

Vražda v ledu Vražda v ledu Catherine Shepherd

Není to sice na plný počet, ale tento díl mě bavil zatím nejvíce. To znamená, že u této série zůstanu a budu v ní pokračovat. Mělo to hlavu a patu. Julie mě tentokrát moc nerozčilovala, i když tam měla své momenty :-D ale to v každém díle.
Děj krásně plynul, taková pohoda a nenáročná literatura, která se čte lehce .-)

22.06.2023 4 z 5