P-man P-man komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter- bez pochyby ta nejlepší a nejúžasnější kniha, co kdy byla napsána. Všem, kdo tuto knihu neznají, z celého srdce doporučuji. S Harrym, Ronem a Hermionou jsem vyrostl. OPRAVDU SKVĚLE VYPRÁVĚNÍ PŘÍBĚH VŠEM DOPORUČUJI

09.03.2015

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) Ať si každý říká co chce, Hunger Games patří mezi špičky fantasy a sci-fi, přes skvěle vykreslené postavy až po vražedně realistický dystopický svět. Opravdu se klaním před autorkou, jak něco takového dokázala stvořit.
Nejde vybrat jeden nejlepší díl, protože všechny jsou opravdu skvostné a všechny mají něco do sebe. Opravdu velice doporučuji k přečtení.

-SPOILERY-
U Prim to možná autorka opravdu trochu přehnala.
Někteří kritizují fakt, že nakonec Katniss skončila s Peetou. Naopak mně to přijde jako velice logické, když přihlédnete na myšlenkové pochody Katniss a její city k Hurikánovi. Nějak si nevybavuji jediný okamžik, kdy by řekla, že by ho skutečně milovala. Líbala ho, jen když se obávala o jeho bezpečí. Prostě konečný vztah mezi Katniss, Peetou a Hurikánem byl taktéž očekávatelný. "Nakonec zůstane s tím, bez kterého by nepřežila." Kdyby Peeta zemřel, Katniss by se dříve nebo později zabila. Pokud by zemřel Hurikán, možná by se utápěla v depresích, ale stejně se z nich dostala díky Peetovi.
Chudák Cetkie! Ach bože, mě je tak líto chudinky Cetkie. Hlavně že zachránili Flavia, Octavii a Veniu, ale Cetkie...

Vážně bych si přál, aby Suzanne dopsala nějakou doplňkovou knihu. Panem si o ní vyloženě žádá!

24.11.2017 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

No krásná kniha to je! Plná fantasy a sci-fi, mluvících zvířat a zlých čarodějnic...moc pěkný a poutavý příběh spíše pro mladší čtenáře :-)

11.08.2016

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Společenstvo je vcelku dobrá kniha, ale jak to už tady mnohokrát zaznělo, pan Tolkien až příliš popisuje krajinu. Ano- má to pan Tolkien skvěle promyšlené, ano- je to hezky popsané, ale je toho příliš. Je zde vidět, jak třeba hrdinové mluví zvláštním stylem ("Země skučí pod jejich nečistýma nohama"). Ale co panu Tolkienovi nemůže nikdo vytknout je, že skvěle popisuje bojové scénky. Např. když Družinu obklíčili skřeti nebo poslední Boromirův pohled na Gandalfa atd. atd. Pohly by jsme tady sedět do rány a lamentovat co se panu Tolkienovi povedlo a co ne (:D), ale také se mi líbí promyšlená historie Středozemě, elfí a trpasličí runy a písmo aj. No, přečetl jsem to, a po pravdě se mi více líbí - film.

03.04.2015 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Jedním slovem PARÁDA! Jedna z nejlepších knih, co jsem četl! Vřele doporučuji. !!

11.06.2016

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

Ze začátku knihy jsem měl nutkání ji okamžitě odložit. Po chvíli mne omrzelo Callovo tajemství a jak pořád (s odpuštěním) fňukal, jak ho to mrzí, že to neřekl. Když jsem se dostal k tomu kovovému elementálovi, konečně mě cosi zatahalo a začalo mě to bavit. Akce rozhodně nechyběla, ani napětí: tajemná atmosféra se nesla celou knihou. Konečné odhalení bylo překvapivé a vzrušující. Warrenovo varování mě dostalo a určitě se těším na další díl.SPOILER: To, že Call je Makar, mě opravdu odrovnalo. Nepřítel smrti zaručeně pryč není.

02.02.2016 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Pro mě pátý díl působí až příliš temně. Je to můj nejneoblíbenější díl. Jak už zde mnoho lidí psalo, i mě připadá Harry až příliš sobecký, někdy bezohledný, zabedněný a sebestředný (tím ale asi paní JKR chtěla vyjádřit, jak se změní Harry při vlivu Voldemorta do jeho duše). Když se ale Harry, Ron, Hermiona, Neville, Ginny a Lenka ocitnou v obklíčení Smrtijedů, cítil jsem, že se začínám nudit. Ten souboj byl příšerně protáhlí a místy ukrutně nudný... Ději velice prospěla Lenka a její škrkny a chropotalové. Také se mi velice líbala kapitola "Nemocnice svatého Munga pro kouzelnické choroby a úrazy". Umbridgeová je zlá malá odporná slizká ropucha už od prvního okamžiku až do posledního. Herečka která Dolores stvárnila ve filmu předvedla vskutku vynikající výkon. Zajímavé je, že herec Voldemorta (David Yates) zároveň film režíroval.

21.07.2015 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Druhý díl PP naprosto převálcoval jedničku. Velice se mi líbil ent Stromovous. Bylo velice vzrušující jak Smíšek (nebo Pipin, už nevím) popisoval útok na Železný Pas a samotnou Sarumanovu věž. Glum tomuto díly velice prospěl, zvlášť se mi líbil Glumův způsob řeči ("Ano, milášku, tudy... ano...")
Gandalf Bilý mi nebyl zas až tak sympatický jak Gandalf Šedý, nevím čím to je, Bílý Gandalf mi připadal až příliš "úřední". I bitva o Helmův Žleb je suprově napsaná.... Jedná se asi o můj nejoblíbenější díl ze série. V tomto případě se mi více líbila - kniha.

11.05.2015

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Ztracený svět v podzemí je opravdu dech beroucí kniha která Vás opravdu pohltí a vtáhne do podzemního světa s nadvládou zlovolných Stixů. Jen čekáte, co se bude dít a jak to všechno dopadne. Někdy to je však pro mládež -podle mého vkusu- až moc krvavé a děsivé, něco si pan Williams a Gordor mohli odpustit. 1. díl je skvělí, opravdu skvěle vyprávěný a po přečtený jsem se těšil na další díly. 2. díl mě docela zklamal. Místy je to opravdu až moc zdlouhavé (zvláště kapitoly kde se Will ztratil). A 3. díl je podle mě - odpuste - hrozný. Vůbec mě to nebavilo a přiznávám, nedočetl jsem ji... Jinak jednička je bomba, stojí za přečtení. :)

12.03.2015

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

ÁÁ máme tu další díl nádherné Narnie! Jako jednička je suprově napsaná a pan spisovatel neodbíhá zbytečně od děje. Je fajn si na chvilku odpočinout od naší dětské čtyřky :) Sice nebyla tak pěkná jako jednička, ale stojí za přečtení :)

22.08.2016

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Moje druhá nejoblíbenější kniha ze série Hraničářova učně. Ani na chvíli jsem se nenudil" Vřelle doporučuji!

23.07.2016

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Páni, tato kniha mi vyrazila dech! Jedná se o mojí favoritku i když jsem si těžce zvykal na to, že Will už není u Halta. Každopádně kniha je velmi poutavá a má zajímavý děj, z celého srdce doporučuji!

23.07.2016 5 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Podle mého nejlepší díl série, jen ten konec se na můj vkus až moc uspěchal. Rozhodně by se z toho dalo vytřískat více :| 9/10 - za ten konec

06.05.2016 5 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Skvělé, hrozně mne to bavilo, tisíckrát lepší než předchozí díly. Rozhodně mě bavili scénky s Annabeth a Arachné, prostě jedním slovem NEJLEPŠÍ! 10/10

22.04.2016 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Skvělé, nevidím žádnou chybičku. Abych se přiznal, to, že je Silena Beauregardová ten zvěd, jsem si myslel od začátku, co ji poprvé v této knížce Rick zmínil. Nikdy nebyla v ostatních knihách moc zmiňována, až teď. Mojí oblíbenou postavou se od první chvíle stal Nico di Angelo. I když to byl Hádův syn, i když dvakrát zradil Percyho.

21.11.2015 5 z 5

Úchvatná kniha! Jedná se o jednu z mích nejoblíbenějších knížek. Zde se Tolkien ještě moc nezaplétá do složitých historií Středozemě a více se věnuje Bilbovi a jeho cestě k Ospalé hoře. Velice se mi to líbí a určitě si to ještě jednou přečtu. Pobavilo mě, že si drak Šmak pamatuje každou minci a klenoty svého pokladu, což musí být docela vyčerpávající. Jedinou chybičkou pro mne bylo, že Bard (ten co zabil Šmaka) se najednou objevil a zastřelil ho bez toho, aby se ukázal, když byl Bilbo a spol. v Esgarotu. Jinak prostě nádherná knížka.

07.07.2015

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Zde se JKR opravdu překonala. Sice to nemá na 6. díl, ale tato kniha je opravdu dech beroucí :)

12.03.2015

Šestý díl Harryho Pottera a jeho přátel je můj nejoblíbenější. Zásadně nesouhlasím s Torgalem, který tvrdí, že se tu nic neděje. Líbí se mi profesor Křiklan a lektvar Felix Felicis. Dojalo mne, jako JKR popisuje smrt Albuse Brumbála . Ve filmu se mi však nelíbilo, jak málo je zde vzpomínek Toma Raddlea max. jsou tam tři. V knížce však je jich mnoho - proto se asi tato kniha stala mou favoritkou :)

12.03.2015 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Asi jsem čekal něco jiného. Každopádně kniha není špatná, lehce nadprůměrná a stojí za přečtení.
Bohužel ve výsledku nějak nechápu konec. Něco mezi Pánem prstenů a Her o trůny.

23.03.2018 4 z 5

Probuzení Astarotha Probuzení Astarotha Henry H. Neff

Absolutní nuda. Přečetl jsem to, jen abych zjistil konec - a ten je tak uspěchaný, že je to úplné klišé. Postavy dělají naprosto nesmyslné věci - nevím třeba, jestli bych uvítal svého vlastního otce na svojí škole, nebo se jen tak bavil s učitelama. Až posledních sto stran se to jakž takž rozjíždí, ale hned to zase skončí. Příliš mnoho záhad, z toho jen pár je objasněno.
Dvě hvězdičky za konfiguraci pokojů a mazlíčky.

01.08.2017 2 z 5