Overkill Overkill komentáře u knih

Harry Potter: Filmové čary Harry Potter: Filmové čary Brian Sibley

Kdysi sem tohle knihu koupila za nemalé peníze a měla jí ve sbírce sedm let. Co hlavně čtenáře potěší jsou krom velkého množství fotek a ilustrací, hlavně přídavné materiály šikovně schované v knize kde najdete rozkládací modely, i plakát vězně z Azkabanu a Pobertův plánek. V knize jsou zachycený nejdůležitější momenty z filmu a vzpomínky herců na natáčení filmové série která změnila svět. Pro fandy HP pěkný kousek do jejich sbírky.

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

Knihu jsem četla před mnoha lety a příběh se mi líbil. Hlavní hrdinka si zakusila dost utrpení než dostala svou pomstu a spravedlnost na těch kteří jí zničili život ve vteřině. Příběh bych zařadila mezi kriminální thriller a drama o pomstě a vykoupení. Akce i humor zde nechybí a střídá se to s vážnějšími pasážemi a flashbacky do minulosti které poodhalují střípky minulosti jednotlivých postav. Kniha byla i zfilmována v 70 let jako minisérie kterou bych ráda časem viděla abych jí mohla srovnat s knihou. Kdo má rád akční thrillery nebo dramata o pomstě jistě nebude nad tímto počinem zklamán.

Temný rytíř povstal Temný rytíř povstal Greg Cox

Trilogie Temný rytíř od režiséra Christophera Nolana je pro mě nejlepší filmové zpracování o netopýřím muži vůbec. Kniha dělá své filmové předloze čest v tom nejlepším slova smyslu. Byť kniha nijak nerozšiřuje filmový příběh, je to strhující román který bych nejlépe přirovnala k těžkému dramatu o tom kam až může zajít touha sebeobětování se pro vyšší dobro. Kniha by obstála i jako samostatné dílo bez filmu a podle mě by si zasloužla většího docenění než jen na to pohlížet jako na filmovou knihu. Nejvic mne vnitřně zasáhl prolog a epilog proslovu Jima Gordona který hovořil o Batmanovi a nejlépe vystihl podstatu jeho charakteru. Kéž by takových lidí jako je Temný rytíř bylo mezi námi více, svět by byl pak o mnoho lepší!

Robocop Robocop Ed Naha

Literární verze filmového sci-fi filmu a dnes už kultovního hitu z 80 let od nejednoho z nejlepších režisérů Paula Verhoevena je poutavým příběhem zachycující život a smrt hlavního hrdiny který se později zrodí jako dnes už proslulý bojovník za spravedlnost RoboCop. Narozdíl od filmu knize nechybí zachycení vnitřního rozporu pocitů a myšlenek hlavního hrdiny a dovysvětluje pár věcí které ve filmu nejsou moc znatelné. Za sebe mohu říct že mě kniha uspokojila a lehce i dojala. Takže doporučuji ostatním čtenářům pokud si krom akce chtějí přiblížit i jedno lidské drama o bytí a nebytí.

15.07.2021 5 z 5

Lara Croft: Tomb Raider - Kolébka života Lara Croft: Tomb Raider - Kolébka života Dave Stern

Film miluji a knihu možná o dost více. Nic strohého jak tu někteří čtenáři zmiňují sem na knize nepostřehla. Příběh je naopak více bohatší, barvitější, zajímavější, více rozvíjí charaktery hlavních postav i záporáka (Rees) který mě v knize pobavil více než ve filmu. Každý nový detail který neznám z filmu mě v knize potěšil. Kdo si chce užít film měl by si k ní přečíst i knihu. Mě kniha vtáhla do děje prakticky okamžitě. Doporučuji nejen fandům Lary Croft ale i těm co milují dobrodružnou literatůru.

Marvel Studios: Obrazový průvodce Marvel Studios: Obrazový průvodce Adam Bray

Tak obrazový průvodce světem Marvelu potěší fandy i ty co se zatím moc nevyznají v jejich komiksovém a filmovém světu. Krom základních informací čtenáře potěší barevné ilustrace hlavních hrdinů, zbraní a mist z filmů. Jako úvod do Marvelu dobrý průvodce pro každého čtenáře.

Hra o kůži Hra o kůži Max Allan Collins

Kniha pokračuje tam kde seriál byl nucen skončit po zrušení vysílání v tv a tak jsem aspoň vděčná za tuto druhou knihu která spolu s třetí knihou která bohužel nebyla přeložená do češtiny, vysvětluje jak příběh Max a dalších transgeniků dopadl. Kniha tak dává odpovědi na otázky které si diváci mohli klást po konci seriálu. Kdyby tato kniha spolu s třetí byli někdy zfilmovány ocenila bych to. Takhle nezbývá než se spokojit s finále seriálu aspoň v knize která ale čtenáře a fanoušky seriálu nezklame.

15.07.2021 5 z 5

Marvel Studios: Encyklopedie postav Marvel Studios: Encyklopedie postav Adam Bray

Kdo miluje Marvel filmy ten si tuto knihu zamiluje také. Dozví se zde plno informací o postavách z jednotlivých filmů, a jistě ho potěší i pěkné fotky jeho oblíbenců a superhrdinů. Pokud tedy něco o někom z Marvelu nevíte nebo jste to prošvihli ve filmu tady najdete odpověď. Dobrá kniha do sbírka každého Marvel fandy.

Před úsvitem Před úsvitem Max Allan Collins

Tenhle seriál jsem jako dítě moc milovala. Hlavně kvůli herečce v hlavní rili jelikož jí mám ráda a pak žánr sci-fi. V téhle knize se člověk dozví jak vše začalo i o minulosti a dětství hlavní postavy mutanky Max, což v seriálu není moc ukázané. Taky mě potěšili narážky na pop kultůru jako byla třeba zmínka o Harrym Potterovi. Kniha mě potěšila takže jí lze doporučit ostatním.

Nejseš nějaká namyšlená? Nejseš nějaká namyšlená? Maryse Dubuc

Druhý díl komiksu se moc od prvního neliší, snad jen v tom že už víme kdo je kdo a co kdo chce od ostatních. Humor opět v tonto příběhu nezklame. A celkově to pobaví i poučí čtenáře bez rozdílu věku. Což se mi na komiksu tohoto typu líbí. Prostě taková ironická satira vypovídající o vztazích dnešní doby.

Nad ošklivkami zataženo Nad ošklivkami zataženo Maryse Dubuc

První díl ze série o třech pubertálních studentkách a jejich láskách, tranpotech a intrik pobaví každého čtenáře a těm starším připomene i jejich mladí. Příběhy ovšem v sobě skrývají i ukryté narážky na dnešní dobu a závazná témata jako je šikana, nebo ppruchy příjmu, deprese a tak dále. Takže jde o dílo co má v sobě dobrý potenciál.

15.07.2021 5 z 5

Harry Potter 1–4 (box) – První čtyři roky v Bradavicích Harry Potter 1–4 (box) – První čtyři roky v Bradavicích J. K. Rowling (p)

První čtyři roky z Bradavic zaujmou hlavně vtipem, dobře vykreslenými postavami a poutavým příběhem. Nejsou to knihy co osloví každého ale ty co ano jistě potěší na duši i na mysli.

15.07.2021 5 z 5

Harry Potter 5–7 (box) – Poslední tři roky v Bradavicích Harry Potter 5–7 (box) – Poslední tři roky v Bradavicích J. K. Rowling (p)

Poslední tři roky v Bradavicích už jsou víc četbou pro odrostlejší čtenáře a příběh pořádně potemněl. Když jsem je četla poprvé opravdu mě dojali a zasáhli. Doporučuji těm co chtějí prožít finále se svými oblíbenými hrdiny a vidět jejich přerod z dospívající na dospělé.

Julie se nevzdává Julie se nevzdává Sveva Casati Modignani

Ke knize jsem se dostala kdysi náhodou a líbila se mi. Místy dramatická, a dojemná. Pasáže z minulosti a války se mi líbili nejvíc. Hlavní hrdinové si toho zkusili v životě dost. Jen škoda že jsem zatím neměla možnost shlédnout i seriál natočený podle této knihy.

15.07.2021 4 z 5

Star Wars: Rogue One Star Wars: Rogue One Alexander Freed

Film mě překvapil v mnoha věcech a líbil se mi. A s knihou to není jiné. Není tu tolik nových pasáží co ve filmu nebyli oproti jiným knihám podle filmů ze Star Wars ale i tak dovysvětluje pocitové pochody hlavních postav a o trochu více se zde dozvídáme o hlavní hrdince a její minulosti. Celý příběh je spíš válečným dramatem než fantasy dobrodružstvím. A konec je patřičně tragický. Ale tak už to v životě chodí. Mohu vřele doporučit nejen fandům Star Wars.

Star Wars: Síla se probouzí Star Wars: Síla se probouzí Alan Dean Foster

Jsem velkým fandou Star Wars, filmy znám nazpaměť a knihy k nim mám přečtené všechny včetně téhle. Těší mne že je rozšířena o scény které ve filmu nebyli a že se dozvíme o pocitech a myšlenkách hlavních postav které u filmu můžeme jen hádat. Četla jsem sice anglickou verzu téhle knihy místo české ale nemyslím že by v tom byl velký rozdíl. Škoda ze další díly nevyšli v češtině. Já mám novou trilogii celou v angličtině (knihy) a nezklamala ani jedna kniha z ní. Doporučuji všem co mají rádi sci-fi/fantasy knihy a Star Wars.

Vetřelci - Hon na brouky Vetřelci - Hon na brouky Jonathan Maberry

Mě se tahle kniha líbila náramně a to jsem fandou Vetřelců od dětství díky matce. Povídky ať už filmové nebo knižní miluji. Jelikož jsou krátké a většinou nenudí než dlouhé romány a filmy. U téhle knihy tomu není jinak. Většina příběhů mne nezklamala, můj favorit je Temná matka kde jsem se dozvěděla více o minulosti postavy Burkeho kterého sem si oblíbila už ve filmu a tady ho docela lituji. V některých příbězích vetřelci nejsou a jsou tam místo toho jiné příšery což dodává knize na pestrosti. Nakonec ale sem se nemohla zbavit dojmu že ty nejhorší monstra jsmw my lidé a ty které si neseme v sobě. Naše touhy a strachy. Proto miluji sci-fi, nutí k zamyšlení nad námi samotnými. Knihu doporučuji všem. Navíc je za super cenu.

Dobrá čtvrť Dobrá čtvrť Lucie Konášová

Tuto knihu jsem kdysi měla a přečetla si jí po tom co jsem jako třináctiletá viděla seriál v televizi. Na českou tvorbu nejsem moc zaměřena ale tento seriál se mi líbil. Stejně jako kniha je zaměřený na mládež kde ukazuje nástrahy dospívání bez zbytečných příkras a vedle studentů zde můžeme sledovat i osudy jejích rodičů, učitelů a jiných dospělých. Kniha je věrným přepisem seriálu. Doporučuji nejen mladým čtenářům ale i dospělým.

15.07.2021 4 z 5

Sůl nad zlato: Ze sbírek lidových pohádek Sůl nad zlato: Ze sbírek lidových pohádek Božena Němcová

Nádherná kniha obsahem i ilustracemi. Jedna z mých prvních knih z Knižního klubu. Z této knihy mi matka každý večer předčítala a já ráda poslouchala příběhy co mě odnesli do světa fantazie. České pohádky jsou zkrátka nesmrtelná klasika a kulturní klenot na který můžeme být po právu pyšní. Doporučuji rodičům předčítat z této knihy nebo dětem co už ovládají čtení aby si přečetli tyto pěkné a poutavé příběhy které správně rozvinou jejich slovní zásobu.

Lady a Tramp Lady a Tramp Walt Disney

První film na kterém jsem byla jako dítě v kině byl tento. Knihu jsme četla taky. Pro milovníky Disneyovek a zvířat, hlavně psů je tento příběh to pravé na počtenií Děti jistě potěší také včetně pěkných ilustrací jak je u těchto knih zvykem. Je až k neuvěření že tebto příběh pochází už z 50 let. Prostě nestárnoucí klasika která pohladí po duši.