Overkill Overkill komentáře u knih

Hledá se Nemo Hledá se Nemo Walt Disney

Když jsem byla dítě, byla sem členem knižního klubu Disney a dostala od nich tuto knihu. Viděla jsem i film. Kniha i filmové zpracování se mi líbilo. Příběh je vtipný, poutavý a místy i dojemný a to nejem pro děti. Je to příběh o strastech rodičovství, nástrahách života, síle přátelství a lásky. Témata s kterými se mohou ztotožnit malý i velcí čtenáři. Zkrátka každý si na této knize najde to svoje co ho osloví nebo poučí.

15.07.2021 5 z 5

Barbie supermodelka Barbie supermodelka kolektiv autorů

Pro fanoušky panenky Barbie, mladé dívky nebo ty co mají rádi příběhy z prostředí modelingu je určený tento příběh s Barbie v roli modelky. Četla sem to jako dítě a líbili se mi v tom krom příběhu i pěkné ilustrace. Kniha není nijak dlouhá a tak zabaví i čtenáře co preferuji kratší příběhy.

15.07.2021 5 z 5

Barbie veterinářka Barbie veterinářka kolektiv autorů

Jedna z knih mého dětství. Četla jsem jí už před mnoha lety ale příběh si zběžně pamatuji. Kniha o panence Barbie které je doktorkou a pomáhá obětavě všem možným zvířátkům má za cíl naučit děti laskavosti k druhým lidem i němým tvářím. A pro malé čtenáře, převážně divky bude milým počtením s jejich oblíbenou panenkou v hlavní roli.

Robocop 2 Robocop 2 Ed Naha

RoboCopa mám ráda už od dětství a první díl je nepřekonatelný ať už ve filmové nebo knižní předloze. Pokud jde o druhý díl tak kvalita příběhu šla o stupínek dolu ale ne natolik jako u třetího dílu. Naštěstí. Příběh tak postrádá více psychologickou hloubku kdy hlavní hrdina dumá nad tím kým byl, co se z něj stalo a jaké je jeho místo v životě jak jsme na to byli zvyklí u jedničky, navíc místo zločinného gangu jsou teď padouši parta lidí co vyrábí nebezpečnou drogu v čele s dětským šéfem což působí dost zvláštně. Ovšem z příběhu je cítit že byl zaměřený na poselství pro děti aby nebrali drogy a vážili si života. Nemohu souhlasit s některými uživateli zde jelikož se mi ve filmu ani v knize nezdálo že by bylo více násilí, spíš naopak, je ho méně a nebo postrádá tu surovost jako v jedničce. Hlavní hrdinové ale zůstali stejní a pokud
jim fandíte, budete spokojení i s tímto dílem a knihou.

Cesta na Pomerančové ostrovy Cesta na Pomerančové ostrovy Tracey West

(SPOILER) Další z knih které jsem jako dítě měla a ráda ji i četla. Tentokrát jde o knihu věnovanou druhé sérii tv seriálu s názvem Johtovy cesty. Je to sbírka epizod točících se kolem tajuplných Pomerančových ostrovů. Navíc Ashe opustí jeden věrný přítel aby mohl ve svém životě uvítat nového parťáka. Pro dětské a začínající čtenáře vhodná četba. Stejně jako pro všechny fandy Pokémonů.

Spider-Man (kniha 03) Spider-Man (kniha 03) Stan Lee

Kdysi jsem tuhle knihu koupila v jedné trafice a přečetla jedním dechem. Nejsem sice typický čtenář komiksů jelikož dávám přednost čtení klasických knih ale tato kniha o pavoučím muži se povedla. Ani nevadilo černobílé ilustrace. Humor v knize mě pobavil a je to jedna z vlastností která neodmyslitelně patří k našemu Spider-manovi. Mohu tedy doporučit jak skalním fandům Spideyho tak i začínajícím čtenářům komiksů.

Spider-Man Spider-Man Michael Teitelbaum

Knižní novela k filmovému Spider-manovi z roku 2002 v hlavní roli s Tobey Maguirem což je pro mě jediný pravý Spider-man narozdíl od novější verzí s jinými herci tomuhle filmu ani knize nic nechybí a je to tak důstojným odkazem na původní komiksy o pavoučím hrdinovi který mě provázel dětstvím až do puberty a stal se tak jedním z prvních hrdinů co mě nějak zásadně ovlivnil po morální stránce. Příběh v knize je pěkně zpracovaný a obálka knihy je taky velmi hezky udělaná. Takže mohu jen doporučit čtenářům co mají rádi komiksové fiomy nebo superhrdiny ale preferují radši čtení knih než klasických komiksů.

Vodní zápas v Blankytném městě Vodní zápas v Blankytném městě Tracey West

Tito knihu jsem dostala v dětství a moc se mi líbila. Je to takový výňatek z tv seriálu. Pár vybraných epizod co se točí kolem vody a postavy Misty. Příběhy jsou krátké a psané větším písmem, k tomu tu najdete i pěkné černobílé ilustrace z tv seriálu. Takže pro začínající čtenáře a děti ideální četba.

Oficiální pokémon příručka Oficiální pokémon příručka Maria S. Barbo

Tuto knihu jsem dostala v dětství a měla ji ve své sbírce skoro 20 let. Ráda na ni i na období doby kdy byla u nás Pokémon mánie vzpomínám. Dnes už takové senzace co by drželi lidi nejsou jelikož většina věcí je dostupná na internetu. Pokud jde o tuhle knihu tak v ní čtenář najde vše co potřebuje vědět o světě Pokémonů i jich samotných. Jsou zde představené i lidské postavy v čele s hlavním hrdinou tv seriálu Ashem a jeho přáteli. Nechybí ani tipy jak se správně starat a trénovat Pokémony a info o Pokémoní lize. K tomu jsou v knize moc krásné ilustrace a i obálka knihy se pěkně povedla. Doporučuji každému kdo se zajímá o Pokémony a má rád tento fenomén.