Ovecka_Saki Ovecka_Saki komentáře u knih

Poslední gambit Poslední gambit Jennifer Lynn Barnes

Lepší než druhý díl, ale musím přiznat, že už mám tohoto příběhu tak akorát. Avery mi už lezla krkem, stejně jako Jameson, Grayson mi připadal spíš jako nějaký duch, protože jeho přítomnost nebyla skoro poznat, celý díl by se bez něj klidně obešel. Xander (a Max), kterého jsem si oblíbila už v prvním díle, by zasloužil mnohem více prostoru a Nash, ten byl v pohodě jako vždy. A ten konec? Fakt pohádka o Popelce, to už mě ani nenaštvalo, jak mi byla celá Avery úplně šumák.

27.12.2023 4 z 5

Kim Čijong (ročník 82) Kim Čijong (ročník 82) Čo Namdžu

Ať žije mužský šovinismus! Bohužel, Jižní Korea může být technický vyspělá, jak chce, ale ta mentalita je stále stejná, jako za dynastie Čoson.

25.12.2023 4 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Na mě až moc dějových linek a ještě víc postav. Ne, pokračování mě vůbec nebavilo, tentokrát mi postavy nebyly sympatické, ani ty staré nejspíš si hodně budu rozmýšlet, jestli v sérii budu pokračovat. Škoda, drží se to tradice, že 2. díl v drtivé většině velmi zaostává za první knihou.

10.09.2023 2 z 5

Volání havrana Volání havrana Wilbur Smith

První setkání s panem W.S. Pro mě bylo trochu obtížnější se do knihy začíst, nevím, jestli takhle začínají všechny jeho knihy. Nakonec se to ale četlo dobře.
Jen jsem byla hrozně naštvaná v pasáži, kdy získávali slonovinu.

23.05.2023 3 z 5

Čekala jsem mnohem víc, fakta z této knihy nejsou úplně nic nového. Nicméně se těším, až si přečtu Svědectví.

24.04.2023 3 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Film naprosto miluju a tak jsem se konečně po letech dostala i ke knize. Kniha je pěkná, ale některé scény se mi líbí více ve filmovém zpracování, především pak scéna, kdy se Albert s koníkem opět setká je mnohem hezčí ve filmu.
Naprosto mě překvapilo, že předlohou filmu je takhle útlá knížka. :D

19.02.2023 4 z 5

Smrtelné nebezpečí Smrtelné nebezpečí Sandra Brown

Až na to, že to všechno působilo tak nějak Hollywoodsky (a hlavně ten konec), tak se to aspoň četlo dobře a utíkalo to.

12.11.2022 2 z 5

Opravdu mrtev? / Kruté míle / Cesty naděje / Dvouhlavý orel Opravdu mrtev? / Kruté míle / Cesty naděje / Dvouhlavý orel Peter James

Četla jsem jen Kruté míle a musím říct, že jsem část ohledně štafety četla s husí kůží. Psovodi zaslouží obdiv. Jen mě na konci příběhu hodně naštvalo, když se udělala socha Balta, přišlo mi nefér vyzdvihnout jen jednoho psa. Vždyť každý člen štafety měl úžasné psy, bez kterých by neujel ani pár metrů a někteří z nich štafetu zaplatili životem. Ne, dle mého měli udělat celé sousoší psovoda se spřežením.

06.11.2022 4 z 5

Život se psem není pod psa Život se psem není pod psa Konrad Lorenz

Nějak mi ta kniha nesedla.

11.10.2022 2 z 5

Životy, které jsme ztratili Životy, které jsme ztratili Megan Crewe

Ještě že není přeložený třetí díl. Postavy mě štvou čím dál víc.

26.08.2022 1 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Katastrofa! A nemyslím tím ten virus. Hlavní postava opět na facku. Naprosto nelogicky bezohledně jednající blbá kravka. Ach jo, kdy už někdo napíše normální sympatickou logicky uvažující teen ženskou postavu? Pokračování si stejně přečtu, protože ho mám doma, ale nic si od toho neslibuji, maximálně protáčení očí.

29.07.2022 1 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

První polovinu jsem zhltla a byla nadšená, pak jsem se sekla a už jsem četla pomalu a bavilo mě to méně a méně.

23.04.2022 3 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Tak jo, ani nevím, jestli mám být zklamaná, nebo ne. Od knihy jsem měla trochu jiné očekávání a v průběhu jsem to snížila natolik, že jsem nic neočekávala, což se potvrdilo. Jedna ze slabších knih žánru LGBT+

20.03.2022 3 z 5

Všude kde jsem byl, byl jsem rád Všude kde jsem byl, byl jsem rád Milan Drobný

Nuže…dostala jsem něco úplně jiného, než jsem podle anotace čekala.
- Kniha o cestování v cizině, ale i u nás, ozvláštněná humornými zážitky autorovými i prožitky jeho přátel. -
Co ve skutečnosti bylo v knize: mizivý popis nějakého super cestování, zážitky postrádající humor a autor nezapomněl zmínit, jak si na každé dovolené, akci, výletu atd. vždy dopřával alkohol. Pokud má kniha, nebo jeho CD burcovat mladé, aby poznávali nejen cizinu, ale naši krásnou ČR, tak je to pravděpodobně směřováno jen na Pražáky (bez urážky), jelikož vím, že oni vždycky jezdí především do ciziny, aby se pak mohli na všechny vytahovat, že oni na to mají. To my ostatní, rozlezlí po zbytku naší krásné zemi máme spoustu výletů za sebou a stále si přidáváme nové a nové. Ostatně autor sám by měl jít příkladem, aby nekázal vodu a pil víno, a místo všech dovolených v cizině tedy začít poznávat ČR.
Pro mě úplně zbytečně stále narážel na svoji manželku a pak stále připisoval "ale to už je moje soukromá věc" a nebo "to už je ale jiný příběh" tak s tím neměl ani zajímat, myslím, že ani čtenáře to nezajímá. Dále si mohl knihu zkrátit o zážitky s Kájou, které taky byly nic moc. A proč do "cestopisu" dává kapitolu s příběhem o tragické lásce dvou mladých lidí (kapitola 19. - Rumunský příběh)? Nejvíc mi vadilo na začátku neustále kafrání do politiky, bolševiků, komunismu atd.
Zasmála jsem se jenom jednou a to díky vloženým perlám z pořadu Nikdo není dokonalý. Za to jediné a za některé hezké fotky dávám 1 hvězdu.
Tohle se nepovedlo, nedivím se, že jsem knihu kupovala ve výprodeji za pár kaček.

08.03.2022 1 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Určitě nejsem věková cílová skupina, možná proto mi to nepřišlo nijak extra zajímavé. První polovina knihy ještě šla, řešil se výhradně Jason, ale pak to nějak vyšumělo. Myslím, že kdybych si přečetla nějaký příběh na Wattpadu o téhle tématice, tak by to vyšlo na stejno, nebo by to možná bylo ještě lepší, protože by to pravděpodobně psal transgender samotný. Kniha mi přišla jako hrozné klišé, ale je to asi bohužel pravda, která se stále odehrává v rodinách poté, co jim člen rodiny oznámí, že tak úplně není sjednocený se svým pohlavím. Příběh nic moc rozvedený do detailů této "problematiky" ocenila bych aspoň část napsanou z pohledu Jasona.

01.12.2021 2 z 5

Tak 2,5*
Oproti předchozím knihám to byla velká slabota. Autor měl skončit v nejlepším (Analfabetka) a další knihu už nepsat.

28.05.2017 2 z 5

Záhady Pittsburghu Záhady Pittsburghu Michael Chabon

Začátek slabší, ale pak mě to začalo bavit stále víc. :)

22.03.2017 4 z 5

Tři metry vášně Tři metry vášně Halina Pawlowská

Sestra si Halininy knihy vychvaluje, tak jsem tedy jednu knihu přečetla. A… čekala jsem, že to bude velmi dobré a vtipné, ale nebylo. Asi jsem měla špatnou knihu. Možná se k jejím knihám ještě někdy vrátím.

21.12.2016 2 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Autorka čerpala částečně z vlastní zkušenosti… ale přesto to nebylo nic moc. Celá kniha je vlastně o ničem. Ano, je to podáno jako krutá realita, ve které prostě pozůstalí trpí, ale když se to vezme kolem a kolem, tak ta kniha vlastně vůbec zajímavá nebyla. Četla jsem to už jen z jednoho důvodu - chtěla jsem vědět, jak to dopadne. No a upřímně, ani ten konec nebyl nijak extra.

20.12.2016 2 z 5

Pohádky z bodlákové meze Pohádky z bodlákové meze Dagmar Štětinová

Knížku jsem dostala před spousty lety, jako odměnu, že jsem byla nejhodnější ve škole v přírodě :D dneska jsem ji četla malým bratrancům a knížka měla i u nich velký úspěch. Navíc má krásné obrázky, takže u toho malé děti vydrží sedět úplně v pohodě. :)

26.06.2016 5 z 5